Birmingham City 3-1 Rotherham United Oceny piłkarzy:Występ Pedersena

Łukasz Jutkiewicz strzelił hat-tricka, gdy Birmingham City zapewniło sobie pierwsze domowe zwycięstwo w sezonie w wygranym 3:1 meczu z walczącymi o mistrzostwo Rotherhamem United na St Andrews. Oto nasze sześć rzeczy z gry.

Miasto Birmingham

Lee Camp – nadużyciem byłoby powiedzieć, że bramkarz na nowo odkrył formę z lat 2015-16, w której został wybrany Piłkarzem Roku Rotherham, ale z pewnością nie popisał się słabym występem. Dobrze zatrzymałem się przed Manningiem w pierwszej połowie, potem dwukrotnie odmówił Vassellowi; raz na krótko upuścił piłkę, następnie wykonał doskonały rzut, który uwolnił Maghomę. Zachęcające znaki. 7

Maxime Colin – prawy obrońca miał swobodę wykonywania kilku maruderów przeciwko głęboko leżącym gościom i czasami ładnie łączył się z Jotą. Jego pozycja w bramce Rotherhama może być kwestionowana, ale ogólnie dobry występ. 7
Michael Morrison – kapitan, który strzelił bramkę przeciwko Brentfordowi w środku tygodnia, słusznie zdobył uznanie przed meczem po osiągnięciu 150 występów w klubie. Pasowało, dlatego, że Morrison znakomicie bronił tu swojej loży; obrona przegapiła jego zdolności organizacyjne po tym, jak odszedł z powodu złamanego nosa. Chociaż kontuzja nie jest dobrą rzeczą, jego chęć włożenia głowy tam, gdzie boli, podsumowuje jego zaangażowanie w klub w ciągu ostatnich czterech lat. 9
Harlee Dean – były środkowy obrońca Brentford był w ostatnich tygodniach nieco niekonsekwentny w swojej pozycji i nie wyszedł tutaj na najlepszy start, oddanie piłki raz lub dwa razy. Poprawił się po tym, jak Blues strzelił otwierającego, nawet jeśli mógłby czuć, że mógł zrobić lepiej dla celu pocieszenia. 6
Kristian Pedersen – od pierwszej minuty, co sprawiło, że rzucił się w ślizgające wyzwanie, było jasne, że Duńczyk jest gotowy na ten mecz. Czasami dobrze posuwał się do przodu i wybierał kilka fajnych piłek w polu, zbyt w bardzo mocnym wykonaniu. 8

Jota – iskrzący się Hiszpan tańczył między wierszami Rotherhama i czasami z przyjemnością obserwował, kiedy łączył się z Colinem. Po odegraniu kluczowej roli w pierwszych dwóch golach, na początku drugiej tercji spowodował wiele problemów Mattockowi po prawej stronie. Prawdopodobnie najlepszy gracz w dolnej połowie mistrzostw. 8
Gary Gardner – odkąd pracowity pomocnik wszedł w bok, Podopieczni Garry'ego Monka przegrali tylko raz i byli lepszą drużyną w prawie każdym meczu, co jest świadectwem jego wpływu. Walczył tutaj dobrze i był bardzo szybki do drugich piłek, nawet jeśli jakość jego pierwszej połowy rzutu wolnego pozostawiała wiele do życzenia. 7
Maikel Kieftenbeld – zatwardziałemu pomocnikowi cofnięto czerwoną kartkę i zakwalifikował się do gry w tym meczu, co było ogromnym impulsem dla Bluesa; Holender przejmował kontrolę nad środkiem pola niemal w pojedynkę ze względu na swój niesamowity poziom energii. 8
Jacques Maghoma – speedster ma kluczowy wpływ na kreatywność stroju B9 i sugeruje, że był odbarwiony, zarówno w sobotę, jak i ogólnie w tym sezonie, są być może odrobinę niesprawiedliwe. Maghoma wykonał jeden lub dwa mocne biegi w lewo w pierwszej połowie, potem znalazł się na końcu różnych ruchów w drugiej połowie między Jotą a dwójką z przodu; gdyby został tutaj, mógł wyrządzić jeszcze większe szkody, gdy otworzyła się przestrzeń z tyłu. 7

Łukasz Jutkiewicz – co za spektakl! Osiem dni temu Jutkiewicz radził sobie dobrze, ale miał tylko samotny cel; wyglądało na to, że będzie miał za zadanie okupować środkowych obrońców, wygrywanie pojedynków powietrznych i podtrzymywanie go, ale inni poniosą ciężar zdobywania bramek. Od tego czasu były napastnik Burnley strzelił pięć goli w trzech; choć wdzięczny za wątpliwą bramkę i obronę dla swoich pierwszych dwóch tutaj, wywiercił swój trzeci znakomicie do domu po zwolnieniu Joty z rzutu wolnego. 29-latek sowicie zasłużył na swoją piłkę meczową i może teraz zaczyna dostrzegać owoce swojej pracy. 10
Che Adams – wszelkie znaki zapytania dotyczące szybkości pracy Adamsa wydają się tutaj niesprawiedliwe. Tak, był jeden lub dwa razy, w których nie do końca chwycił się rzutu Jutkiewicza – co jest prawie nieuniknione w ciągu 90 minut – ale były młodzieniec z Sheffield United przeszedł wiele pracy, odpychając przeciwnika. Wyglądał żywo przez cały czas z kilkoma jasnymi biegami między wierszami, a nawet wypróbował jeden lub dwa backheels, jakby chciał podkreślić pewność siebie, z jaką zaczyna grać. 8

Marc Roberts (na 74) – choć wysoko oceniany w Barnsley, Środkowy obrońca miał problemy w B9 i być może był zbyt szybki, aby zamknąć dośrodkowanie Vassella przed bramką Rotherhama. 4
Connor Mahoney (lat 75) – ekscytujący skrzydłowy wybił się z ławki ostatnio i po raz kolejny widzieliśmy dowody jego trudnej pracy nóg. Wygląda nieco bardziej imponująco niż Maghoma w ciasnych przestrzeniach, ale być może jest mniej prawdopodobne, że wytrzyma sprint na długich dystansach. 6
Bez Lubala (na 90) – absolwent akademii był na boisku tylko przez sześć minut doliczonego czasu gry, ale to wystarczyło, by pokazał swoje palące tempo. 6

Rotherham United

Marek Rodak – bramkarz, który po raz pierwszy wyrobił sobie nazwisko w EFL w Accrington w latach 2016-17, był w dobrej formie w tym sezonie, ale można śmiało powiedzieć, że jest to popołudnie, o którym będzie chciał zapomnieć. 21-latek mógł lepiej sobie radzić z drugim golem, ale z pewnością powinien był zrobić więcej, aby utrzymać główkę Jutkiewicza w bliskim słupku, postawił się doskonale. 3

Billy Jones – były prawy obrońca Premier League nigdy nie oferował zbyt dużego tempa ani szerokości, więc jego występ zależał od stabilności defensywy, jaką mógł zaoferować, i dokładności jego podania; trzeba powiedzieć, że tak naprawdę nie zaimponował w żadnej kategorii. 4
Semi Ajayi – środkowy obrońca zaliczył kilka dobrych występów dla Rotherham, ale tego nie było wśród nich. Bez bezpośredniej winy za którykolwiek z celów, 24-latek wyglądał niekonsekwentnie i podatny na błędy, zbyt często opuszcza swoje stanowisko. Można sobie wyobrazić, że mógłby radzić sobie lepiej z doświadczonym środkowym obrońcą, takim jak Richard Wood, ale pozornie nie nadaje się do bycia korepetytorem w parze, a nie uczniem. 4
Will Vaulks – z Richardem Woodem, Sean Raggett i Clark Robertson wszyscy ranni, człowiek, który zdobył nagrodę Piłkarza Roku 2017-18 za występy w środku pola, został zmuszony do poszerzenia swoich możliwości, zaczynając od środkowego obrońcy. Vaulks był winny pozostawienia Jutkiewicza w akrach przestrzeni dla otwieracza i choć można mu było wybaczyć, że zrobił to samo przy drugim z powodu zasłaniania linii, nadal nie wyglądał komfortowo z dala od swojej naturalnej pozycji. 3
Joe Mattock – jak widzieliśmy w przedbiegu do drugiej bramki i przy wielu innych okazjach, były lewy obrońca Sheffield Wednesday przetrwał burzliwy czas przeciwko Jocie. Wydawało się, że odebrał pukanie na początku drugiej połowy – nie jest jasne, czy Paul Warne tego nie zauważył, lub zauważył to, ale odmówił zmiany bez naturalnej alternatywy lewy obrońca na ławce. 3

Matty Palmer – były pomocnik Burtona walczył o czas gry we wrześniu; wykorzystał swoją okazję z pozytywnym występem w środę, ale był to mieszany występ. W pierwszej połowie starałem się dostosować do fizycznego elementu gry, ale gdy po przerwie będzie więcej miejsca, zobaczyliśmy więcej jego możliwości technicznych. Pragnienie i energia Palmera nigdy nie były kwestionowane, ale na podstawie tych dowodów być może musi stać się bardziej asertywny w ciasnych przestrzeniach. 5

Ryan Manning – wypożyczony QPR był w tym sezonie użytecznym miejscem kreatywnym, ale to było trudne popołudnie dla pomocnika, który nie będzie szczególnie zadowolony ze swojego występu, nawet jeśli wymusił dobrą interwencję z Campu w pierwszej połowie. Ukończył zaledwie 59% swoich przepustek, co jest najniższą stawką każdego pomocnika na boisku. 4

Jon Taylor – były człowiek z Peterborough przetrwał spokojną pierwszą połowę, ale po przerwie zaczął zajmować Kieftenbeld trochę bardziej pogodnymi biegami; pokazał również dobry ruch, aby wyprzedzić Deana i spóźnić się z powrotem. 6
Ryan Williams – były człowiek z Barnsley był prawdopodobnie wyróżniającym się wykonawcą Rotherham w ostatnich tygodniach i ten trend utrzymał się tutaj. Kiedy Smith był w stanie nawiązać kontakt z piłką, Williams był zawsze tym, który zbierał kawałki, biorąc graczy na siebie i zobaczył, że jedna pierwsza połowa wysiłku została zablokowana. Ciężko pracowałem z piłką, też i można się zastanawiać, w drużynie, która ma więcej posiadania w ostatniej trzeciej części, czy mógł naprawdę prosperować na tym poziomie. 7
Joe Newell – szeroki człowiek, który był jasną iskrą od niedawna powracającego po kontuzji, chciał dobrze zagrać przeciwko swojemu klubowi z dzieciństwa. Jego względny brak tempa w porównaniu z większością szerokich mężczyzn oznaczał jednak, że jego technika musiała być doskonała i podczas gdy Newell pokazał jeden lub dwa ładne chwyty w pierwszej połowie, jakość jego przekazów – w otwartej grze i ze stałych fragmentów – pozostawiała wiele do życzenia. 4

Michael Smith – były napastnik Bury'ego rzeczywiście wygrał jedną lub dwie z nielicznych piłek, które trafiły w niego celnie, ale większość nie była, więc często miał za zadanie polować na dzikie gęsi; nie jest to idealne rozwiązanie dla chudego napastnika, który gra przez drobną kontuzję i który i tak nigdy nie miał zbyt dużego tempa. Dlatego trudno obwiniać się za kiepski występ Rotherhama pod drzwiami Smitha. 5

Kyle Vassell (z 55) – napastnik pozostaje bez bramki dla Rotherham po obejrzeniu dwóch strzałów obronionych przez Campa, ale z pewnością dokonał pozytywnej zmiany i przekroczył bramkę Taylora wkrótce po przyjściu. 7
Ben Wiles (63 l.) – wysoko oceniany absolwent akademii, wykazał się odwagą, by biegać w obronie Birmingham i wstrzyknął surową energię w występ Rotherhama. 19-latek może być prawdziwym atutem Millerów w ciągu najbliższych trzech lub czterech lat, kontynuując swój ekscytujący rozwój. 8
Zak Vyner (na 88) – obrońca, z powrotem dostępny po tym, jak został zmuszony do przeczekania meczu w środku tygodnia z jego macierzystym klubem, został spóźniony, aby umożliwić Ajayi awans na górę. 5