Coventry v Exeter:klucz Jones i Reid

Jones klucz do Cov – coventrytelegraph.net

Strategią Coventry City w tym sezonie jest utrzymanie własnego domu w porządku od samego początku, weź czyste konto w przerwie i powoli zwiększ kontrolę.

Osiągnęli ten pierwszy cel w sześciu z ośmiu meczów League Two i w każdym z czterech potyczek w Ricoh. Jednak równie dobrze strzelili tylko dwa gole w pierwszej połowie – tylko Morecambe strzelił mniej.

Problem z czekaniem od 45 minut do godziny na pokazanie ambicji ataku polega na tym, że zespół liczy na to, że w ostatniej trzeciej części wszystko pójdzie dobrze w krótszym czasie. przeciwko Newport, bramkarz wykonał kilka dobrych rzutów obronnych w ciągu ostatnich pół godziny i w Chesterfield, Marc McNulty przegapił dwie dobre okazje. Gdyby w tych grach zaatakowali od samego początku, byłoby więcej czasu, aby jakość zabłysnęła.

Niemniej jednak, Sky Blues mają teraz okazję do zbliżenia się do pierwszej trójki, gdy będą gospodarzami Exeter City. Grecy przetestują zdolność mieszkańców West Midland do czystej kartki, strzelili 13 bramek w ostatnich pięciu. Znakomicie poradzili sobie z odejściem Olliego Watkinsa i Davida Wheelera do klubów Championship, przednia trójka Liama ​​McAlindena, Reuben Reid i Lee Holmes łączą się płynnie.

Reid strzelił w tym sezonie więcej goli (siedem) niż jakikolwiek inny gracz w League Two. Zdobył dwa z nich w wygranym 3-1 meczu z Forest Green, gdzie pokazał prawdziwy instynkt kłusownika, wycofywanie się w kosmos, gdy piłka wpadła w pole karne przed uderzeniem młotem do domu. Michael Doyle i Liam Kelly do tej pory zapewnili Coventry doskonałą ochronę defensywną w tym roku i:w fazach obronnych, można na nich polegać, że podniosą Reida, gdy zrobi tego rodzaju biegi.

29-letni napastnik, a także mężczyźni, którzy go otaczają, otrzymują platformę do występów takich jak Lloyd James i Jordan Tillson. Paul Tisdale może ulec pokusie, by poinstruować jednego z tych ludzi, aby zamknął Jodi Jones, który był najzdolniejszym wykonawcą Coventry w tym okresie. Jones strzelił trzy ze swoich czterech goli lewą nogą, normalnie wcina się z prawej strony. Sztuką dla Exetera będzie pokazanie go z zewnątrz na prawą stopę, ponieważ jak tylko jakaś drużyna pozwoli zawodnikowi jego jakości wejść do środka, pojawiają się problemy.

Shackling Jones będzie kluczem do szans Exeter na ósme zwycięstwo w sezonie. W międzyczasie Coventry musi poradzić sobie z Reidem – i od samego początku być trochę bardziej odważnym.

Werdykt Football Lab: 2-1