Scunthorpe kontra Blackpool:magia Morrisa i Longstaffa

Longstaff wyglądał na zadowolonego ze swojego uderzenia w Donny'ego – blackpoolfc.co.uk

League One było miłe dla absolwentów akademii Newcastle United. W 15/16, Adam Armstrong miał przełomowy sezon w Coventry. W 16/17, Sammy Ameobi i Shane Ferguson byli częścią zespołów wygrywających awans. W tym roku, trzeci poziom Tynesidera to Sean Longstaff. Wypożyczony strzelił bramki w każdym ze swoich czterech ligowych startów w Blackpool – a ostatnie trzy były bardzo efektownymi golami.

Te gole pokazują spójność, z jaką gra Blackpool. Dla dwóch z tych celów, Kyle Vassell wykonał rzutkę poziomą, aby odwrócić uwagę obrońców i stworzyć miejsce do strzału dla Longstaffa. Za jego samotnego gola przeciwko Wimbledonowi (0:17) w ostatnim czasie, kluczowy był ruch Nathana Delfouneso.

Jako napastnik z handlu, można by się spodziewać, że będzie chciał znaleźć pozycję strzelca, gdy tylko Longstaff podniesie piłkę. Zamiast, Delfouneso utrzymał pozycję lewego skrzydła, aby zająć prawego obrońcę Wimbledonu, dając Longstaffowi miejsce do biegania na prawym środkowym obronie. Kiedy obrońcy zaczęli zbliżać się do wypożyczonego z Newcastle, miał umiejętność i przytomność umysłu, by odciągnąć piłkę i znaleźć miejsce do wystrzelenia jej wewnątrz pobliskiego słupka.

Pytanie brzmi, czy będzie miał taką samą radość w starciu z solidną obrońcą Scunthorpe, która straciła tylko dwa gole w pięciu meczach ligowych. Levi Sutton grał na tyle dobrze, że Jordan Clarke nie znalazł się na prawym obronie i powinien znać sztuczki Delfouneso i Longstaffa. Murray Wallace pozostaje wzorem konsekwencji, podczas gdy Rory McArdle nie daje wielu szans, nawet jeśli czasami jest winny oddania piłki.

Bezsensowne występy McArdle ukazują sposób, w jaki gra Scunthorpe. Nie zdominują wielu zespołów przez 90 minut – w rzeczywistości jeszcze nie strzelili więcej niż jednego gola przeciwko 11 mężczyznom. Jeśli mają awansować, prawdopodobnie zrobią to w podobnym stylu do klasy 13/14 Russa Wilcoxa, którzy nie byli ładni, ale zachowali czyste konto w prawie połowie swoich meczów i mieli zwycięzcę meczu na drugim końcu.

Tego roku, talizmanem był napastnik Sam Winnall, podczas gdy w tym roku skrzydłowy Josh Morris najprawdopodobniej trafi na pierwsze strony gazet. W ostatnich 10 minutach starcia z Oxfordem i Burym prowadziły do ​​bezbramkowych remisów, zanim wyprodukował moment indywidualnej jakości. Te mecze zapewniły wygraną 4-0 na Home Park, gdzie Morris był głównym kreatywnym ujściem zespołu przeciwko 10-osobowemu Plymouth.

Podczas gdy Longstaff skorzysta na rozciąganiu gry przez kolegów z drużyny w sobotę, Morris gra w systemie defensywnym i może zostać poproszony o zrobienie czegoś więcej sam.

Werdykt Football Lab: 1-1