Oxford v AFC Wimbledon:Payne the key

Jack a Payne za obronę – oxfordmail.co.uk

Jack Payne miał trochę pecha, że ​​nie uzyskał więcej czasu gry w Championship z Huddersfieldem, ale po raz kolejny pokazał swoją klasę na tym poziomie z Oxford United.

Były numer 10 Południa doskonale sprawdza się w znajdowaniu przestrzeni przed obroną, aby tworzyć otwory. Chociaż nie strzelił gola w Peterborough w zeszłym tygodniu, jego ruch i gra link-up w drugiej połowie była kluczem do wygranej 4-1. Jego inteligencja wydobywa to, co najlepsze w pomocnikach, takich jak Joe Rothwell, który uwielbia wyrwać się z głębi, jak widzieliśmy dla trzeciego gola.

Rothwell jest jednym z dziewięciu różnych graczy, którzy strzelili dla U w lidze, tak różnorodne jest ich zagrożenie. Natomiast AFC Wimbledon ma tylko trzech strzelców, a jeden z nich trzyma pomocnika Nadjima Abdou, którego jedyne uderzenie nastąpiło w pierwszym dniu remisu 1:1 ze Scunthorpe.

Pokaz w drugiej połowie w Glanford Park natchnął optymizmem na nadchodzący sezon. Jednakże, nie zdobyli bramki w siedmiu z kolejnych 10 gier, pozostawiając ich w dolnej czwórce pod względem różnicy bramek na tym wczesnym etapie.

Brakuje im opcji ataku, do tego stopnia, że ​​obrońca Darius Charles został umieszczony na szczycie w ostatnich 10 minutach w Southend. Charles grał wcześniej w swojej karierze jako napastnik, ale jego użycie podważa decyzję, by nie dodawać podobnego zamiennika dla Toma Elliotta.

Cody McDonald jest dobrym strzelcem, ale nie jest największy i ma, historycznie, grał najlepiej z mężczyzną na celowniku obok niego. Kiedy Lyle Taylor odpływa szeroko lub Andy Barcham wraca, by pomóc George'owi Francombowi, może zostać odizolowany, co sprawia, że ​​trudno jest mu zapewnić wysokiej jakości usługi.

Szybki Kwesi Appiah mógł wyobrazić sobie swoje szanse w przerwie przeciwko Mike'owi Williamsonowi, kto nie jest najszybszy. Jednakże, były środkowy obrońca Newcastle został usunięty z Peterborough na rzecz partnerstwa Curtisa Nelsona i Johna Mousinho. Ten ostatni ma pewne doświadczenie, po wygraniu dwóch awansów z Burtonem, ale jest też trochę szybszy od Williamsona i bardziej pasuje do gry w posiadanie Oxfordu.

Na lewicy Rob Hall osiągnął kolejny poziom w tym semestrze i może spowodować problemy dla Barry'ego Fullera, dla których wiek nadrabia zaległości. Oxford musi tylko użyć rzemiosła Payne'a, aby go sprowadzić, Rothwell i inni do gry.

Werdykt Football Lab: 2-0