Dlaczego Chelsea powinna sprzedawać Costa

Kiedy zobaczyliśmy Diego Costę w pierwszej połowie sezonu, jego agresja była pozytywna dla Chelsea.

Strzelił dwa gole w Swansea we wrześniu, chwytanie piłki i szarżowanie z powrotem do centralnego koła po sekundzie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2, a on walił w podłogę z frustracji, gdy jego drużyna traciła punkty, mimo że był zawodnikiem meczu.

Do stycznia Costa nigdy nie wyszedł na więcej niż jeden mecz bez strzelenia bramki dla Chelsea, taka była jego nieugięta wola zwycięstwa. Od tego czasu Hiszpan nie tylko strzelił tylko dwa gole w lidze, nie używa swojej agresji w ten sam sposób.

Wdaje się w drobne starcia z przeciwnikami, gdy jego drużyna ma szanse na atak. Wzrusza ramionami, gdy piłki do przodu nie grają mu perfekcyjnie, zamiast sprintu, jak robiłby to wcześniej.

Istnieją dowody sugerujące, że były zawodnik Atletico chce opuścić klub, a jeśli tak, Antonio Conte nie powinien stanąć mu na drodze. Widzieliśmy w zeszłym sezonie niebezpieczeństwa związane z posiadaniem graczy, którzy są tylko w połowie oddani sprawie.