Shrewsbury v Blackburn:Rovers muszą poprawić swoją grę

Payne:gol co 51 minut – shropshirestar.com

Blackburn ma dobry skład na papierze, ale zabrał gry przeciwko lepszym drużynom, Scunthorpe i Bradford, aby wyciągnąć z nich bardziej zawzięte występy.

Kiedy grali w gry, „powinni” wygrać, nie do końca odpowiadały wskaźnikowi pracy opozycji, jak widzieliśmy w sobotę. Rovers przegrali 1:0 z AFC Wimbledon, ale mogło być więcej bez jednej lub dwóch dobrych obrońców Davida Raya.

Nie mogą być tak powolni przeciwko Shrewsbury, którzy co tydzień grają z sercem i determinacją. Salop nie był do tej pory świetny w każdej grze, ale ciężko pracują dla siebie nawzajem i mogą tworzyć w każdej chwili dzięki szerokiej grze Shauna Whalleya i Alexa Rodmana.

Oba otwarcia modowe dla Stefana Payne'a, który średnio jeden gol co 51 minut – najlepszy rekord dla tego wskaźnika w całym EFL. Payne niepokoi obrońców swoją mocą i odwagą, o czym świadczy jego gol w Oldham w zeszłym tygodniu. Ten gol zmusił go do odpadnięcia z powodu kontuzji po 21 minutach, ale fani Shrewsbury będą zadowoleni, gdy dowiedzą się, że będzie gotowy do gry w ten weekend.

Blackburn musi dorównać szybkością Payne'owi w swojej trzeciej defensywie i szybko reagować na niebezpieczeństwo, którego nie widzieliśmy w celu, który stracili w zeszłym tygodniu. Derrick Williams był bez pozycji i pobiegł z powrotem, podczas gdy środkowy obrońca patrzył, jak napastnik przeciwnika oddaje strzał. Charlie Mulgrew miał problemy z kondycją w ciągu ostatnich kilku tygodni, podczas gdy Elliott Ward może już nie mieć nóg, obaj podatni na tempo.

Człowiekiem, który mógłby zapewnić Blackburn tempo, jest Harry Chapman, który do tej pory wyglądał jasno w pięciu ligowych występach z ławki. Może dostać start, jak mógłby Bradley Dack, który jest zdolny do precyzyjnej dostawy.

Niezależnie od tego, który z atakujących graczy wybierze Tony Mowbray, będzie musiał pokonać Aristote Nsialę i Mata Sadlera. Potężna Nsiala i inteligentny Sadler grali do tej pory w każdej minucie ligowej kampanii Salopa, pomagając im zachować cztery czyste konto w ośmiu meczach.

Blackburn miał już trzy dni wolne od drużyn, które powinny pokonać – teraz potrzebują kolejnego występu w wielkim meczu.

Werdykt Football Lab: 1-1