Zasady Boxing

Boxing jako sportu wyczynowego sięgają do 688 roku pne Igrzyska Olimpijskie . W 1866 roku ,markiz Queensberry zatwierdził sankcjami zasad sportu , dostosowanie go do ery nowożytnej . Zasady ewoluowały w historii boksu zachęcić bezpieczeństwo dla bokserów i uczciwości w ocenie . Rundy

zawodowych walkach , rundy są 3 minutowe z przerwami na odpoczynek 1 minuty. Liczba rund zależy od wiedzy bokserów : początkujący ataki są cztery rundy , ataki rywal szczebla są 10 rund i ataki mistrzostwa są 12 rundy
Sprzęt
< . p> Według podręcznika IBF /USBA , rękawice do nawrotów udziałem bokserów , którzy ważą 154 funtów lub mniej musi ważyć 8 uncji Dla bokserów ważących ponad 155 kilogramów , rękawice musi ważyć 10 uncji Okłady rąk jest ograniczona do 10 metrów z 2 -calowym gazą i 6 metrów taśmy chirurgicznej dla każdej strony . Ustniki są wymagane w każdym momencie . Imperium Uderzające

bokser może uderzyć tylko z zamkniętą pięścią pomocą przednią część golonka rękawicy . Uderzając z otwartej dłoni lub uderzając z nadgarstka lub obszaru koronki jest nielegalne . Kciuk musi odbyć mocno pięści , aby uniknąć oczu - żłobienia .
Zbiory Przewinienia

batów , że ziemia poniżej pasa , niedopałki głowy, nadmiernego zaciskania i uderzenie na przerwa ( kiedysędzia rozdziela zawodników z A klinczu ) są jednym z fauli , które mogą prowadzić do punktów jest odejmowana od wynik boksera .
Punktacja

według jednolitych Boks Zasady większość ataki są punktowane przez trzech sędziów na system musi 10 - punktowych. W tym systemie ,Zwycięzca rundy otrzymuje 10 punktów , a jego przeciwnik otrzymuje 9 punktów lub mniej . Fighter traci punkt za to, że powalony . Pojedynczy knockdown może prowadzić do rundy 10-8 .
Różnice Igrzyska

w igrzyskach , ataki są cztery rundy 2 minuty . Pięciu sędziów strzeli walkę za pomocą przycisków elektronicznych , że nacisnąć , gdy widzą czysty cios . Po trzech sędziów jednocześnie sygnalizują ocenę ,bokser otrzymuje punkt . Bokserzy muszą nosić koszulki i nakrycia głowy . Wszystkie kategorie wagowe nosić rękawice 10 uncji z białym paskiem wyznaczającej obszar uderzenia . Imperium