Sesja treningowa z atakami małymi stronami

Sesja ta została zaprezentowana w Klinice Trenerów Piłkarskich Mistrzostw 2018 przez Mario Pratę. Zarejestruj się już dziś w Klinice Trenerów Piłkarskich Mistrzostw 2019.

Bramka: Popraw budowanie na połowie przeciwnika, aby stworzyć szanse

Akcje gracza: Rozrzucić, stworzyć 2v1 i 1v1, podać lub dryblować do przodu

Kluczowe cechy: Przeczytaj grę/podejmij decyzje, podejmować inicjatywę/być proaktywnym, wykonanie techniczne

Gra w pierwszej fazie: Celowa gra bezpłatna

Cel: Podać lub dryblować do przodu i strzelać gole

Organizacja: Wyznacz dwa pola o wymiarach 32 x 20 jardów, każdy z dwoma mini bramkami. Graj 3v3, Darmowa gra, kopnięcia. Graj przez 30 minut z dwiema przerwami.

Pytania z przewodnikiem:

1. Jak znaleźć wolne miejsce?

2. Co możesz zrobić, jeśli zobaczysz otwór?

Odpowiedzi:

1. Spójrz na pozycję przeciwnika

2. Podaj lub drybluj przez to

Uwagi:

I przerwa:Trener zadaje pytania, gracze kontynuują grę, aby znaleźć odpowiedzi.

Przerwa II:Zawodnicy dzielą się odpowiedziami z trenerem i ze sobą.

Niebieska linia jest linią rozbudowy zgodnie z PDI i nie ma znaczenia w tej pierwszej fazie gry.

Praktyka (podstawowa działalność) :3v2

Cel :Aby stworzyć 2v1 i 1v1, podać lub dryblować do przodu

Organizacja: Graj 3v2+GK na przestrzeni 24x24 jardów ze zwykłą bramką i dwoma małymi bramkami. Niebiescy zawodnicy kozłują lub podają. Obrońcy startują z górnej części pola karnego, spróbuj wygrać piłkę i strzelić małe bramki. Odtwórz 2-3 minutowe powtórzenia. Czerwony (w tym GK) obraca każde powtórzenie. Niebieski również obraca każde powtórzenie. Graj przez 30 minut z dwiema przerwami.

Słowa kluczowe :Otwarcie, weź go/ją, głowa do góry, Iść!, podanie/drybling

3. Jak możesz stworzyć otwór?

Odpowiedzi:

3. Zmusić przeciwnika do ruchu

Uwagi: Rozpocznij tutaj, w Aktywności Podstawowej po pierwszej fazie gry. Jeśli wyzwanie jest zbyt trudne, przejdź do mniej wymagającej działalności. Jeśli to za łatwe, przejdź do bardziej wymagającej aktywności. Spędź łącznie 30 minut w fazie ćwiczeń.

Ćwicz (mniej trudne): 2v1

Cel: Aby stworzyć 2v1 i 1v1, podać lub dryblować do przodu

Organizacja: Tak samo jak działalność podstawowa, z wyjątkiem drużyn grających 2v1+GK, Czerwony (w tym GK) obraca każde powtórzenie. Niebieski również obraca każde powtórzenie. Niebieski za każdym razem obraca dwóch graczy.

Słowa kluczowe: Otwarcie, weź go/ją, Heads-up, iść!, podanie/drybling

Odpowiedzi:

Uwagi: Zacznij od Aktywności Podstawowej i zdecyduj, czy poziom wyzwania jest odpowiedni dla graczy. Przejdź do tego mniej wymagającego działania, jeśli podstawowa aktywność jest zbyt trudna. Spędź łącznie 30 minut w fazie treningu.

Ćwicz (bardziej wymagające): 4v3

Organizacja: Tak samo jak działalność podstawowa, z wyjątkiem drużyn grających 4v3+GK na połowie pola. Czerwony (w tym GK) obraca każde powtórzenie. Niebieski również obraca każde powtórzenie. Niebieski za każdym razem obraca dwóch graczy.

Słowa kluczowe: Otwarcie, Zabierz go/ją, głowa do góry, iść!, podanie/drybling

Odpowiedzi:

Uwagi: Zacznij od Aktywności Podstawowej i zdecyduj, czy poziom wyzwania jest odpowiedni dla graczy. Przejdź do tego bardziej wymagającego ćwiczenia, jeśli podstawowa aktywność jest zbyt łatwa. Spędź łącznie 30 minut w fazie treningu.

Druga faza gry: Gra

Cel: Aby grać do przodu, twórz szanse i strzelaj bramki

Organizacja: Rozegraj mecz 6 na 6 na boisku o wymiarach 65 x 45 jardów z liniami odbudowy i regularnymi bramkami z bramkarzami. Obie drużyny grają formacją 1-2-1-2. LOTG. Graj przez 30 minut, w tym jedną przerwę (maksymalnie 5 minut).

Słowa kluczowe: Otwarcie, weź go/ją, głowa do góry, iść!, podanie/drybling

Odpowiedzi:

Uwagi: Graj zgodnie z prawem gry (LOTG) i zgodnie ze standardami gry określonymi w amerykańskich inicjatywach rozwoju piłkarzy (PDI)