Indywidualny atak

Poniższa sesja szkoleniowa pochodzi od Iana Mullinera, Dyrektor techniczny Massachusetts Youth Soccer Association i prezenter w Klinice trenerów Soccer Champions' 2015. Rejestracja do Kliniki trenerów Soccer Champions 2016 jest już otwarta.

Cel:Poprawa umiejętności technicznych zawodnika posiadającego piłkę, w szczególności dryblingu, przechodzący, odbiór i strzelanie.

Rozgrzewka

W siatce 20W x 30L, każdy gracz ma piłkę. Zawodnicy pracują nad następującymi ruchami określonymi przez trenera:

• Wewnątrz i na zewnątrz stopy
  • 1-2 Roll Touch (wewnątrz, wewnętrzne toe toe w poprzek ciała)
  • Touch Circle Drag (sznurowadła tą samą stopą, a następnie narysuj okrąg wokół piłki tą samą stopą)
  • Touch Behind and Take (przeciągnij piłkę do tyłu podeszwą stopy, dotknij go za stojącą nogą wewnętrzną stroną tej samej stopy, zabrać piłkę przeciwną nogą)

Włącz wszystkie 4 ruchy razem. Rozegraj 10 rund po 1 minucie z 30-sekundową przerwą między rundami.

Wariacja:Po wykonaniu ruchów przekaż do gracza, który jest gotowy do odbioru.

Coaching Points:Prawidłowa powierzchnia piłki i powierzchnia stopy. Głowa do góry, kontakt wzrokowy, dokładność podania i tempo podania. Odbiór z właściwą stopą i właściwą powierzchnią.

Aktywność 1

W siatce 20W x 30L z bramką na każdym końcu, zagraj 2 atakujących (drużyna docelowa) przeciwko 1 obrońcy do bramki. Obowiązuje reguła spalonego. Graj, aż drużyna broniąca strzeli 3 gole lub przez 4 minuty gry z 1 minutą przerwy pomiędzy rundami. Rozegraj 3 rundy.

Coaching Points:Szybkość ataku zawodnika z piłką, wybór nawierzchni do biegu z piłką, odległość piłki od gracza będącego w posiadaniu piłki. Wykorzystanie ruchów do pokonania obrońcy. dokładność podań, tempo i waga. Odbieranie - pierwsze dotknięcie, kierunek i odległość. Celność i mentalność strzelania.

Techniki:Drybling, Przechodzący, Odbieranie i strzelanie

Taktyka:penetracja - jak? Dryblowanie, Podania lub strzelanie

Ćwiczenie 2

Na połowie pola 50L x 60W ze zwykłą bramką na jednym końcu i 3 kontr bramkami, na linii środkowej zagraj 5 napastników (drużyna docelowa) kontra 4 obrońców (3 pola + GK). Czterech obrońców strzela w dowolny sposób z 3 kontr goli. Drużyna docelowa zdobywa bramkę w regulaminowej bramce. Rozegraj 2 8-minutowe rundy z 2 minutami przerwy między rundami.

Punkty coachingowe:kto jest zaangażowany? Jaki jest podział? Gdzie na boisku to się dzieje? Kiedy w grze to się dzieje? Dlaczego próbujesz to naprawić?

Taktyka:penetracja - jak? Dryblować, Podawać, Strzał / Szybkość gry i egzekucji

Zarejestruj się już dziś w Klinice Trenerów Piłkarskich Mistrzostw 2016 w Mohegan Sun Convention Center w Uncasville, CT, 3-5 marca.

Uzyskaj więcej takich zajęć treningowych z klinik trenerów mistrzów piłki nożnej.