Hull kontra Swansea:Tygrysy muszą być kliniczne

Pięć bramek na sześć dla imponującego Llorente

Remis Hull 1:1 z Burnley pod koniec lutego był straconą szansą. Mieli przewagę nad drużyną, która zdobyła tylko jeden punkt na drodze, w grze wciśniętej w trudne mecze w Arsenalu i Leicester. Po utracie dwóch ostatnich, Późny korektor Michaela Keane'a dla Claretów zaczyna wydawać się bardziej znaczący.

Hull miał swoje szanse w dominującej pierwszej połowie, a Dieumerci Mbokani i Kamil Grosicki winni marnotrawnego finiszu. Ta dwójka plus Ahmed Elmohamady i Abel Hernandez oddali między sobą dziewięć strzałów w ostatniej trzeciej części, jednak jedynym strzałem Hulla na bramkę była kara Toma Huddlestone'a.

W pewnym sensie pozytywne jest to, że tworzą te otwory, czego nie robili w pierwszej połowie kampanii. Jednakże, Kadłub musi być bardziej kliniczny, gdy są na górze, po prostu ze względu na ich sytuację. Tygrysy tracą cztery punkty bezpieczeństwa z najgorszą różnicą bramek w lidze, a trzy drużyny powyżej strefy spadkowej są w formie.

Crystal Palace i Leicester właśnie wygrały mecze jeden po drugim, a Swansea City zajmuje trzecie miejsce w sześciomeczowej tabeli. Podopieczni Paula Clementa strzelili w tym czasie 12 bramek, pomimo tych meczów, w tym Chelsea, Liverpool i Manchester City z dala.

Fernando Llorente wyglądał okropnie w polu karnym i strzelił zwycięzcę w doliczonym czasie, na który jego drużyna zasłużyła. Za każdym razem, gdy Gylfi Sigurdsson lub ktoś inny podnosi krzyż w kierunku, Strach środkowych obrońców opozycji jest namacalny, a para Burnleya po prostu nie poradziła sobie z Hiszpanem.

Nie należy lekceważyć znaczenia Toma Carrolla, który był stale obecny w pomocy obok siły napędowej Leroy Fer. Martin Olsson dobrze strzelił swojego gola w zeszłym tygodniu i zrobił wrażenie w drugiej połowie w Man City, gdzie Swansea prawdopodobnie zasłużyła na punkt.

Oprócz tego dnia w którym Łabędzie przegrały późno 2-1, zdobyli kapitał, będąc na szczycie i to może być decydującym czynnikiem w ten weekend.

Werdykt Football Lab: 1-2
Porada dotycząca zakładów: Swansea lub remis o 8/15