Cheltenham 0-2 West Ham:koniec różnicy

Ayew i Sakho świętują – skysports.com

Bramki Diafry Sakho i Andre Ayew w późnej połowie sprawiły, że West Ham awansował do trzeciej rundy Pucharu Ligi. ale nie bez okazjonalnego strachu na Whaddon Road. Oto nasze cztery punkty do rozmów ze środowego wieczoru.

Wczesna presja Cheltenham

Gospodarze naciskali ostro, a pomocnik Nigel Atangana wdarł się do drugiej połowy, by harry za Mohamedem Eisą i Dannym Wrightem. Drugi i prawy pomocnik Harry Pell był często używany jako powietrzne punkty odniesienia, z dużą ilością piłek ukośnych granych do nich na prawym kanale, ale Declan Rice często sprzątał w tych rejonach. Eisa i Carl Winchester połączyli się, aby mieć szansę po drugiej stronie, ale temu pierwszemu zajęło zbyt dużo czasu, aby odbić swój strzał, podczas gdy ten drugi wykorzystał swoją okazję. Nie było dużej różnicy między dwoma zespołami w środkowej trzeciej części boiska, co podkreśla konkurencyjność Cheltenham.

West Ham bezwzględny w obu boksach

Robins wywierali presję przez większą część pierwszej połowy, ale brakowało im technicznej sprytu, by przełamać ścianę prowadzoną przez Jamesa Collinsa i przetestować Adriana San Miguela. Natomiast West Ham wywierał presję przez dwie minuty i natychmiast wymusił interwencje na bramce ze strony pomocnika Kyle'a Storera i bramkarza Jonathana Flatta. Ten pierwszy poprowadził potężny strzał głową Angelo Ogbonny z linii, Chwilę wcześniej ten ostatni zatrzymał Diafrę Sakho z bliskiej odległości. Sakho jednak osiągnął swój cel, podanie piłki poza Flatt po przejściu od Marka Noble'a, trzy minuty przed tym, jak Andre Ayew dodał sekundę z fajnym finiszem.

Szanse Eisy

Kevin Dawson wszedł do walki w przerwie, aby zająć lewą pomoc, pozwalając Carlowi Winchesterowi na przejście na prawą obronę. Winchester zapewnił tam więcej ofensywnej werwy niż Jordon Forster – którego umiejętności lepiej wykorzystano na środku obrońcy – i dobrze łączył się z Pellem. Ich gra łącząca doprowadziła do dwóch strzałów żywej Eisy, ale obu brakowało celności, z jednym zablokowanym, a drugim prosto na bramkarza. Ayew zwinięty wąsko szeroko dla Młotów przez 70 minut, zanim odbita piłka Pella do tylnego słupka właśnie uniknęła rozciągającego się rezerwowego, Dana Holmana.

W podsumowaniu

Ten ruch uosabiał wieczór Cheltenham:mnóstwo wysiłku, ale nie mogli się opłacić, oddając tylko dwa celne strzały przez cały wieczór. West Ham potrzebował zwycięstwa, aby ułatwić sobie kontrolę przed sobotnią podróżą do Newcastle. Można jednak podejrzewać, że nie mogą sobie pozwolić na poddanie się takiej samej presji przeciwko opozycji wyższej klasy.