Leeds United 4-0 West Brom Oceny piłkarzy:Ayling wraca do formy?

Pablo Hernandez strzela w (bardzo) wczesnym otwieraczu – bbc.co.uk

Wspaniały występ Leeds United sprawił, że w piątek wieczorem pokonali rywali o awans do mistrzostw West Bromwich Albion 4:0 na Elland Road. Oto nasze oceny graczy z gry.

Leeds United

Kiko Casilla – od momentu przejścia z Realu Madryt, Casilla czuła się coraz bardziej komfortowo między kijami w Leeds. Chociaż nie był tu przesadnie przepracowany, dobrze zrobił, przechylając 33-minutowy wysiłek Rodrigueza nad poprzeczkę – i wykazał inicjatywę, by przy jednej okazji pospieszyć się i skierować piłkę do przodu, aby pomóc utrzymać intensywność występu Leeds. 7

Luke Ayling – po kilku obojętnych tygodniach, Ayling wydawał się być powrotem do Aylinga, którego wszyscy znamy i kochamy; szybkie do drugich piłek, agresywny w prasie – czasem nawet przepychał się do przeciwnego kanału, by wyciąć ruchy – i ostry, dokładne podania do przodu, co uczyniło go jednym z najlepszych graczy na boisku. 9
Pontus Jansson – Szwed tylko raz w tym meczu wyprowadził piłkę poza pole karne i było to w stosunkowo niegroźnej sytuacji, więc może jego praca ujawnia więcej o West Brom niż cokolwiek innego. Zrealizował 80% swoich przepustek, czyli optymalny procent – ​​wykorzystał piłkę na tyle rozsądnie, aby utrzymać posiadanie piłki, ale na tyle odważnie, by produktywnie przyczyniać się do ataków. 7
Liam Cooper – środkowy obrońca wykonał dwa wślizgi w przeciwnej połowie, ukończenie jednego, plus łącznie cztery przechwyty z jednym nad linią środkową. Cooper jest naturalnie walecznym operatorem, który lubi latać w wyzwaniach, ale jego działania podkreślają zaciekłość, z jaką Marcelo Bielsa ma naciski boczne. Nie proszony o przeprowadzenie ostatniej obrony w żadnym momencie, co sugeruje, że on i Jansson, plus zespół ogólnie, musiał wykonać początkowe fazy pracy obronnej wystarczająco dobrze, aby zapobiec kolejnym wyzwaniom poszukiwania. 7
Ezgjan Alioski – maruder Macedończyk wykonał kilka szybkich przejazdów do przodu, co przyczyniło się do szybkiego występu. W tym sensie, wygląda na najbardziej odpowiedniego do gry na lewej obronie, a nie na skrzydle i wybitnie, gracz o jakości Barry'ego Douglasa może mieć prawdziwy problem z powrotem do jedenastki. Z Leeds trzy gole przewagi w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, wykazał prawdziwy głód włamania się do pudła i dotarcia do domu na tylnym słupku, kiedy tylu zawodników w jego sytuacji – bez Marcelo Bielsy jako managera, być może – będzie krążył po grze. 9

Kalvin Phillips – trzymający pomocnik nadał ton agresywnemu występowi z Leeds, stawianie silnych wyzwań w pierwszej połowie. Wyglądało na to, że kuleje pod koniec połowy, jeszcze udowodnił swoją sprawność w ciągu pierwszych pięciu minut drugiej tercji, nienagannie rozbijając dwa ataki opozycji, wcześniej robił coś podobnego w przedbiegu do trzeciego gola. 8

Pablo Hernandez – iskrzący się Hiszpan wrócił do swojej absolutnej najlepszej formy. W ciągu pierwszych 16 sekund uwolnił wspaniały wysiłek, który wleciał w lewy górny róg – i całkiem słusznie, Hernandez czerpał z tego pewność. Prześlizgiwał się po różnych pięknie delikatnych kulkach, plus jedno zachwycające podanie z pola pod koniec pierwszej połowy, czyniąc go kluczem do kreatywnej gry gospodarzy. Wspaniały wyświetlacz. 9
Tyler Roberts – jedną z zalet posiadania napastnika z wymian w zaawansowanej roli pomocnika jest to, że może być trudno go podnieść; innym jest to, że są bardziej naturalni w pozycji napastnika, kiedy tam dotrą, a Roberts wykonał cudownie uroczą piłkę, aby ustawić drugą Bamforda. Były człowiek z West Brom jeszcze bardziej cieszył się w drugiej połowie, mierząc się ze swoim starym klubem, kiedy wykonał kilka jazdy do przodu, w tym jeden, który ustanowił trzecią bramkę. 9
Mateusz Klich – wykonał kilka dobrych podań do przodu i momentami dobrze łączył się z Robertsem, jednocześnie przełamując się z wolnością. 7
Jack Harrison – skrzydłowy wykonał świetną robotę lewą stroną, co doprowadziło do bardzo wczesnego otwarcia Hernandeza. Nie tylko dał Leeds szerokość, wykazał się również chęcią popełnienia brudnej strony gry, co nie zawsze jest widoczne u graczy, którzy kształcili się w akademiach Premier League; Wyraźnie, Marcelo Bielsa wywarł duży wpływ na jego rozwój. Świadomość zmieniających się obowiązków pozwoliła mu płynnie zmieniać obowiązki z Alioskim po lewej stronie. 8

Patrick Bamford – od pół dekady wiemy, że Bamford jest znakomitym strzelcem na poziomie mistrzowskim, więc chłód, z jakim schował drugą i trzecią bramkę z pola karnego, nie był niespodzianką. Być może bardziej zaskakujące, biorąc pod uwagę doniesienia o tym, jak grało Leeds pod nieobecność Kemara Roofe'a, była wytrwałość, z jaką prowadził prasę, nawet zamknięcie bramkarza na jednym etapie. 9

Stuart Dallas (na 77) – doświadczony, wszechstronny szeroki człowiek niósł piłkę do przodu i czasami dobrze ją wykorzystywał, ponieważ Leeds skutecznie zarządzał grą. 7
Jamie Shackleton (na 90+2) – absolwent akademii na pewno nie był spętany w ostatnich dwóch minutach, bo dodał tempa i młodzieńczego entuzjazmu, wpadł w pole karne, aby położyć piłkę na talerzu, aby Alioski odbił piłkę do domu. 8

West Bromwich Albion

Sam Johnstone – ciężko byłoby zbytnio obwiniać Johnstone'a za pierwszego gola, co było doskonałym uderzeniem z dystansu. Został następnie pobity przez dobre zakończenie drugiego gola, następnie zwiedziony przez ugięcie na trzecią i cofnięty przez jakąś doskonałą grę na czwartym. Johnstone jest zwykle dobrym obrońcą i, natomiast stracenie czterech bramek nie jest dobrym wynikiem, nie czuł się odpowiedzialny za porażkę. 5

Mason Holgate – prawy obrońca został złapany zbyt wysoko w czołówce do otwierającego Leeds, potem miał nieobliczalny moment przed sekundą Bamforda. Zazwyczaj Holgate lubi wyczuwać piłkę, znaleźć orientację, a następnie wybrać podania, ale intensywność występu przeciwnika bardzo utrudniała mu osiedlenie się. 4
Ahmed Hegazi – głównym atutem Egipcjanina jest jego umiejętność latania – a tutaj wygrał tylko jeden pojedynek, po prostu dlatego, że przeciwnicy grali tak dużo futbolu na pokładzie. Chociaż Hegazi może być przydatnym graczem, z którym można stawić czoła bezpośrednim stronom, które polegają na człowieku docelowym, takim jak Millwall i Rotherham, nie całkiem zhakował go na bardziej mobilnym, zmiana stroju. 4
Craig Dawson – środkowy obrońca był winny oglądania piłki przed pierwszą bramką Bamforda, zamiast śledzić napastnika, następnie odbił swój strzał w siatkę na początku drugiej połowy. Chociaż w występie Dawsona były jeden lub dwa rozsądne bloki, był to całkowicie niefortunny pokaz byłego człowieka z Rochdale. 4
Tosin Adarabioyo – wypożyczony z Manchesteru City miał problemy na prawym obronie przed przybyciem Holgate, więc rzadki start w nietypowej pozycji lewego obrońcy w tak trudnej grze zawsze mógł go zaskoczyć. Chociaż kuszące jest obwinianie Adarabioyo za to, że nie zamyka się częściej, możliwe jest również, że nie miał do końca odpowiedniego wsparcia obronnego, które pozwoliłoby mu czuć się komfortowo. Skierował się bardzo szeroko w 33 minuty po prawym zakręcie. 5

Gareth Barry – 38-latek zdawał się zmagać z szybkością zawodów. W pierwszej połowie postawił kilka nietrafionych wyzwań, z których jeden zarabia żółty; kiedy zrobił kolejny na początku drugiego okresu, być może miał szczęście, że sędzia był w cierpliwym nastroju. Nic dziwnego, że zdjęto po drugiej połowie wymiany. 4
Jake Livermore – doświadczony pomocnik wykonał dużo pracy śledząc powrót, pomagając Adarabioyo, co oznaczało, że nie zawsze był wysoko na boisku, tak jak musiał, aby zapewnić równowagę strukturalną i zachować odpowiednią odległość między obroną a atakiem. Potem znowu, kiedy wspiął się wyżej, pozwolił swoim przeciwnikom ominąć go bez większych trudności, jak widzieliśmy w przedbiegu do trzeciego gola. 4
Rekeem Harper – młodemu pomocnikowi nie brakowało energii, ale przy jednej czy dwóch okazjach oddał tanio posiadanie, a czasami mogły go dopaść nerwy. W środku pola, który był starzejący się i mało mobilny, z ograniczoną osłoną na szerokość, Być może Harper dostał zbyt wiele do roboty w klimacie, który mógł być bardzo onieśmielający dla absolwenta akademii. 5

Hal Robson-Kanu – były człowiek z Reading jest naturalnie pracowitym napastnikiem, ale jego rola zwykle wymaga, by naciskał, a nie cofał się. Ten ostatni obowiązek jest ważniejszy, gdy działa jako szeroki napastnik i Robson-Kanu miał trudności z wypełnieniem tego zadania, pozostawiając Holgate czasami narażone. Wycofany tuż przed upływem 70 minut. 3
Jay Rodriguez – w swojej pierwszej akcji meczu, zmusił Casillę do pierwszej obrony w 33. minucie spekulatywnym pierwszym atakiem, który został przewrócony. Niestety, to był najlepszy moment popołudnia Rodrigueza. Trudno powiedzieć, czy 17-bramkowy wynik byłego zawodnika Burnley wynika z tego, że jest on naturalną fałszywą dziewiątką w systemie Darrena Moore'a, a raczej bardzo dobrym zawodnikiem na tym poziomie, który potrafił grać na pozycji, która do końca mu nie odpowiadała i nadal dobrze sobie radzi. 5
Dwight Gayle – główny napastnika, kluczowym punktem sprzedaży na poziomie mistrzowskim jest jego umiejętność wykańczania, więc granie go na lewo od pierwszej trójki w tak ważnej grze wyjazdowej wydaje się nieco naiwne ze strony Darrena Moore'a. Zawodnik na swojej pozycji powinien wrócić, zamknięcie Hernandeza dla tego pierwszego gola, ale trudno jest być zbyt krytycznym wobec niego, że tego nie zrobił – ponieważ nie jest to rola, do której jest przyzwyczajony. 3

James Morrison (na 63) – doświadczony pomocnik zastąpił Barry'ego, by zaoferować trochę kreatywności; w uczciwości, pokazał kilka przyzwoitych akcentów i w okolicznościach, połączona gra dość dobrze w przeciwnej połowie. 6
Sam Field (na 65) – niektórzy mogą twierdzić, że jasne, lewonożny pomocnik powinien był wejść do Livermore, zamiast Harpera, aby zapewnić nieco świeższe nogi. 5
Jefferson Montero (lat 70) – skrzydłowy wszedł z nadzieją na zapewnienie tempa i szerokości lewego skrzydła, ale będąc prawonogim często wpadał w ruch uliczny i był dobrze prowadzony na końcowych etapach. 5