Newport County 0-1 Tranmere Rovers Oceny graczy:komendy Monthe

Tranmere Rovers zapewniły sobie kolejne awanse dzięki nagłówkowi Connora Jenningsa w 119. minucie, co dało im zwycięstwo 1:0 nad Newport County w finale play-off League Two. Oto nasze oceny graczy z gry.

Hrabstwo Newport

Joe Day – niezłomny Newport miał kolejną świetną kampanię i w tym samym stylu zakończył sezon na Wembley, gdzie wykazał się świetnym refleksem, aby wykonać kilka mocnych zatrzymań, w tym wspaniały obrońca Norwood w połowie pierwszej połowy. 8

Regan Poole – młody obrońca ma zostać zwolniony przez macierzysty klub Manchester United, ale wygląda na to, że tak naprawdę czuł się jak w domu tylko w swoim lokalnym klubie w Newport County i to było widoczne tutaj. Poole jest znany ze swojego opanowania i umiejętności gry w piłkę, ale był to solidny występ na prawym obronie, z domieszką dziwnego, silnego wyzwania. 6
Mark O’Brien – obrońca zawsze będzie legendą Newport, który strzelił tego kluczowego gola przeciwko Notts County dwa sezony temu i tutaj możemy zobaczyć jego związek z kibicami, ale więcej jego defensywnych nagłówków, niż być może chciał, trafiało w białą koszulę. Wysłany po drugą żółtą kartkę za głupie złapanie Norwooda w 89 minucie, dając swojemu zespołowi ogromną niekorzyść, przechodząc do dogrywki. 4
Micky Demetriou – były obrońca Shrewsbury jest kluczowym liderem w tej drużynie Amber Army i po raz kolejny był bardzo głośny na Wembley; 29-latek wykonał kilka ważnych interwencji i uzyskał prawdziwy dystans podczas długich rzutów, w tym jeden dla Matta, który ma głowę szeroko w pierwszej minucie. 9

Robbie Willmott – będąc częścią promocji Newport z National League pod wodzą Justina Edynburga sześć lat temu, Willmott wie, co te wielkie okazje oznaczają dla klubu i było to widoczne na boisku. Zrobiłem kilka bezpośrednich przejazdów przez trzecie, chociaż jego ostatnia piłka nie zawsze była tak dokładna, jak mógł się spodziewać. 5
Josh Sheehan – pomocnik znakomicie zmienił grę w pierwszej połowie, kiedy wykazał się być może większą jakością posiadania niż którykolwiek z jego kolegów z drużyny; trudno sobie wyobrazić, żeby robił to na Wembley 12 miesięcy temu, co pokazuje, jak bardzo poprawił się pod kierunkiem Flynna. Zmęczony jednak w drugiej połowie i przez to mniej wpływowy. 6
Joss Labadie – przez ostatnie 18 miesięcy pojawiły się obawy o kondycję Labadie, ale gdy jest dostępny, jest bezcenny, zwłaszcza w tego typu grach. Były pomocnik Dagenham uruchamia prasę swoimi wytrwałymi napastnikami z piłki; lubił jeździć do przodu na obrotach, chociaż jakość jego podań i strzałów była mniej więcej taka, jakiej można by oczekiwać od zdobywcy piłki z handlu na tym poziomie. 5
Scot Bennett – człowiek użyteczności Wygnańców był najgłębszy z ich trzech pomocników, siedząc przed obrońcami przez większą część pierwszej połowy. Przyczynił się do tego, że zespół odmówił Tranmere dużych szans w otwartej grze, ale nie wniósł zbyt wiele do swojego zespołu w prasie lub w posiadaniu, częściowo w wyniku wykazanej przez niego dyscypliny. 5
Dan Butler – lewy obrońca produkował z głębin wysoki standard dostaw, w tym pół szansy, która została włączona przez O’Briena tuż po pół godzinie, potem podobny dośrodkowanie, z którego Matt wymusił bezpośrednią obronę. Najbardziej kreatywny outlet w Newport. 8

Jamille Matt – były strzelec Plymouth był punktem odniesienia dla wszystkich dośrodkowań Newport, scenki i długie rzuty. W pierwszej połowie, nie miał tylu okazji, by wbiegać z tyłu, jak w innych grach, jak często Newport na przedzie. Pomimo tego, że zmagał się z kontuzjami na początku drugiej połowy, był prawdopodobnie bardziej wpływowy po przerwie; mógł wygrać karnego w pasjonującej bitwie z Monthe przez cały mecz i być najbliżej Newport, zmuszając Daviesa do obrony z tylnego słupka strzałem głową z bliskiej odległości. 6
Padraig Amond – ciężko pracujący napastnik, który strzelił w tym sezonie 14 bramek z 10 asystami, naciskał żarliwie na początku, ale starał się znaleźć resztki w pudełku, na którym normalnie się rozwija. W niektórych przypadkach nie był w stanie nawiązać kontaktu z luźnymi piłkami, a kiedy udało mu się trafić w 105. minucie, udał się szeroko. Etyka pracy była jak zawsze godna podziwu, ale miał lepsze gry. 4

Matt Dolan (na 72) – pomocnik zastąpił Jossa Labadiego w zmianie, która była strukturalnie podobna, chociaż Dolan położył większy nacisk na opiekę w posiadaniu. 5
Tyreeq Bakinson (lat 90) – wypożyczający Bristol City, który w drugiej połowie sezonu nie grał dla Wygnańców tyle, ile by chciał, zastąpił Josha Sheehana, aby zapewnić trochę świeżych nóg. 5
Ade Azeez (na 103) – napastnik został wprowadzony do Jamille Matt, aby zapewnić świeże nogi w kontrataku dla 10-osobowej, chociaż możliwości zerwania z jakimkolwiek prawdziwym celem były ograniczone. 5
Keanu Marsh-Brown (na 105) – wprowadzony dla Willmotta do zaoferowania indywidualizmu, kontratak, ale ledwo dotknął piłki. 5

Tranmere łaziki

Scott Davies – doświadczony stoper nie dostał zbyt wielu okazji, przynajmniej w pierwszej połowie aby pokazać, dlaczego był prawdopodobnie najlepszym bramkarzem w League Two w tym sezonie – tylko dwa okiełznane strzały na bramkę w pierwszych 72 minutach. Davies wykonał wtedy prawdopodobnie najlepszą obronę meczu, odrzucanie nagłówka tylnego posta Matta z bliskiego zasięgu. 8

Jake Caprice – jak to robił przez cały sezon, energiczny prawy obrońca dał Tranmere dużo energii i siły w tym sezonie, o czym świadczy jego przekrzywiony krzyż na wielką szansę Norwooda tuż po pół godzinie. Wyglądał na zmęczonego po przerwie w normalnym czasie i musi być nieco bardziej zgodny z jego wynikami technicznymi, gdy nie gra na pełnych obrotach, ale jego ostatnim krzyżem dla zwycięzcy Jenningsa była brzoskwinia. 7
Manny Monthe – kiedy przyjrzymy się wpływowi, jaki Monthe wywarł na formę Tranmere w drugiej połowie sezonu, wydaje się zaskakujące, że wcześniej nie stał się regularnym; Monthe zdominował Matta przez większą część pierwszej połowy. 8
Sid Nelson – pożyczkobiorca Millwall, bez kontraktu w jego macierzystym klubie tego lata, być może nie był tak agresywny jak jego środkowy obrońca, ale trzymał się dobrze i popełnił kilka błędów. 6
Liam Ridehalgh – lewy obrońca sprytnie wybiegł z piłki, aby zrobić miejsce dla Jenningsa; w środku zagrał też inteligentne podania. Subtelne cechy Ridehalgha rekompensowały brak atletyki jego prawostronnego odpowiednika. 6

Ollie Banks – pomocnik często był ustawiony głęboko z zadaniem zatrzymania piłki wpadającej w Matta. W drugiej połowie, jakość jego dalekich podań do finałowej tercji była kluczem do wprowadzenia Norwooda do gry. 7
David Perkins – doświadczony pomocnik, który był częścią zwycięstwa Wigan's League One w latach 2017-18, miał większy wpływ na Forest Green niż być może tutaj. Chociaż Perkins ściśle trzymał własność i wykonał kilka przyzwoitych prac kryjących, były czasy, zwłaszcza gdy próbował naciskać, kiedy jego brak mobilności był problematyczny. 5

Kieron Morris – energiczny człowiek szeryfa, być może nie odznaczał się zbytnim indywidualizmem; jego gra polegała głównie na wykonywaniu bezinteresownych wybiegów z piłki, aby stworzyć przestrzeń i oczyścić drogę dla Caprice, aby mógł ruszyć do przodu. Tranmere wyglądał lepiej z nim na boisku niż bez niego. 6
Jay Harris – zdobywca piłki dzięki uporowi handlu, uczynił go bardzo przydatnym narzędziem w prasie przeciwko Forest Green w półfinale. Tutaj, pomimo, Harris nie był tak wpływowy, jak mógłby mieć nadzieję, albo w posiadaniu, albo poza nim – zdolny do więcej, niż pokazał. 4
Connor Jennings – wszechstronny napastnik, który bezinteresownie przesunął się z lewej strony; sprytnie wbiegł z lewej strony i próbował połączyć się z Norwoodem, wcześnie wystrzelił z krawędzi lewej strony pola karnego. Miał ciche zaklęcia, ale przesunął się na środek w drugiej połowie po tym, jak Harris został zastąpiony przez Pringle'a, gdy Micky Mellon starał się zmaksymalizować swoją telepatyczną relację z Norwoodem; ta decyzja przyniosła dywidendę, gdy Jennings wyskoczył z nagłówkiem z tyłu, aby wygrać go w dogrywce. 6

James Norwood – napastnik celował w wykonywaniu ukośnych odbiegów od piłki w przestrzeń, taki był jego spryt ruchu; nie zawsze był wybierany dokładnie w tych momentach, na jakie mógł mieć nadzieję, a czasami brakowało mu tempa do ataku w okresie przejściowym. Były zawodnik Forest Green pracował jednak niestrudzenie przez cały czas, aby utrzymać posiadanie piłki wysoko na boisku – pokazał, dlaczego w tym sezonie strzelił 30 goli, oderwanie obrońców Newport do mocnego woleja tuż po pół godzinie gry, tylko do odmowy w Dniu. 6

Ben Pringle (na 53) – ofensywny pomocnik, który zastąpił Jaya Harrisa, poprawił techniczny standard rozgrywania Tranmere i dobrze utrzymał posiadanie piłki na zaawansowanych obszarach, mądrze dobierając swoje ruchy, aby podjąć zdecydowane działania. 7
Steve McNulty (z 82) – weteran środkowy obrońca został wprowadzony do finału, przypuszczalnie za jego fizyczną obecność i przywództwo podczas stałych fragmentów. Niewiele wpłynęło na jakość dystrybucji Tranmere od tyłu, nic dziwnego, ale był ogromny przez ostatnie dwie minuty dogrywki, kiedy wyprowadzał piłkę za piłką poza pole karne, gdy Super Whites bronili prowadzenia. Może to być jego ostatni mecz dla klubu – w takim przypadku to nie jest zły sposób na ukłon. 7
Adam Buxton (na 115) – prawy obrońca zastąpił męczącego Jake'a Caprice'a na końcowe etapy dogrywki, być może ze względu na jego lepszą zdolność wykonywania rzutów karnych, ale Buxton wniósł wkład w otwartej grze, będąc częścią sekwencji kombinacji link-up, która doprowadziła do zwycięzcy Jenningsa. 7