Port Vale v Bolton:walka o bramki

Bolton miss Madine – skysports.com

Spośród 12 meczów League One w ten weekend, tylko cztery mogą matematycznie wpłynąć na dywizję obu drużyn w przyszłym sezonie. Jeden z tych czterech widzi walczących o spadek z Port Vale, walczących o awans, Bolton Wanderers.

Spotykają się z żadną ze stron w najlepszej formie, szczególnie pod względem bramkowym, Drugie miejsce Bolton strzelił tylko jednego gola na pięć. Ten bieg podkreśla zarówno występy Gary'ego Madine'a przed kontuzją, jak i brak pomysłów zespołu pod nieobecność napastnika.

Jego ostatni pełny mecz to wygrana 4-2 z Oxfordem. Chociaż nie zrobił nic przyciągającego wzrok, zawsze walczył ze środkowymi obrońcami i często wygrywał swoje bitwy z Cheyem Dunkleyem. Bezinteresowna gra Madine dała Boltonowi możliwość wyboru bezpośredniego i pomocników, szansa na awans.

Kłusarze strzelili cztery gole w 90 minut z Madine w drużynie tej nocy, ale od czasu kontuzji strzelił tylko trzy gole w 600 minutach futbolu. Chris Long zapewnia tempo, podczas gdy inny napastnik Adam Le Fondre jest dobrym strzelcem na tym poziomie, ale odpowiednio 5’11” i 5’9”, nie są też idealnymi odbiorcami wysokich piłek.

Jeśli duet zaczyna w Burslem, zmierzą się z obrońcą Nathanem Smithem, jedyny gracz, który rozpoczął wszystkie 43 mecze i jeden z lepszych graczy Vale'a w tym sezonie. Zmienił się z roli obrońcy, którą grał w poprzednich klubach i jest jednym z niewielu, którzy wykazują pasję w skądinąd przygnębiającym stroju. Na sześć stóp, mógł być bardziej zaniepokojony stawieniem czoła Gary'emu Madine'owi, ale wraz z Remi Streete, jest w stanie zdominować w powietrzu Longa i Le Fondre.

Większe obawy Vale'a leżą w przeciwnej połowie, gdzie nie udało im się zdobyć bramki w ostatnich czterech meczach. W każdym z nich JJ Hooper i Regino Cicilla wystartowali z przodu, jednak wynik oczekiwanych celów Vale'a (eksperyment 361) jest jednym z najgorszych w dywizji w obecnej formie.

Tempo pracy Hoopera nie było tak silne jak wcześniej, szczególnie pod koniec ubiegłego sezonu pod rządami Roberta Page. Cicilla próbuje trochę mocniej, ale jego wysoki wzrost nie jest wspierany przez mięśnie i ma trudności z przystosowaniem się do fizyczności League One.

Dlatego powinno być niewiele problemów, dla Marka Beeversa i Davida Wheatera, prawdopodobnie wyróżniający się środkowy obrońca dywizji w tym semestrze. Duet będzie musiał być bardziej czujny przy stałych fragmentach i długich rzutach Ryana Taylora, który w zeszłym tygodniu pokazał resztki swojej jakości w Premier League w Oksfordzie.

Chris Eagles schlebiał oszukiwać na stadionie Kassam, przed zmierzeniem się ze swoim byłym klubem. To chaotyczna mieszanka Premier League „były” i import z zagranicy – ​​jeśli nie mogą się równać z Chesterfield lub sejfem, środkowe boki stołu, dlaczego zrobią to przeciwko drużynie, która może zapewnić sobie awans dzięki wygranej?

Werdykt Football Lab: 0-1