Jak najlepiej wykorzystać czas praktyki?

Nauka efektywnego wykorzystania czasu jest jednym z najważniejszych aspektów praktyki – nie ma znaczenia, czy ćwiczysz cztery godziny dziennie, jeśli ktoś inny może wykonać tę samą ilość pracy w zaledwie dwie! Dlatego maksymalizacja czasu spędzanego na ćwiczeniach i minimalizacja czasu spędzanego na chodzeniu lub oczekiwaniu na piłkę powinno być jednym z Twoich największych priorytetów jako trenera.

A jeśli chodzi o ćwiczenia strzeleckie, ta różnica jest jeszcze łatwiejsza do zauważenia i policzenia – czas, w którym 5 różnych graczy strzela przez 2 minuty

a zobaczysz, jak duży zakres strzałów oni dostaną. Jak więc zdobyć najwięcej skoczków w 2 minuty?

3 Man 2 Strzelanie do piłki

To ćwiczenie, które pokochają zarówno Twoi zawodnicy, jak i trenerzy – rzadki wyczyn. Lubię go używać po intensywnych ćwiczeniach obronnych lub kondycjonujących, ponieważ jest na tyle lekki, że po 2 minutowej sesji i przerwie na wodę dzieci są gotowe na wszystko, co masz dla nich w następnej kolejności.

Pomysł jest dość prosty, niech trzech graczy pójdzie razem do kosza, z dwiema piłkami do koszykówki między nimi. Zacząć, wszystkie ustawią się wokół linii trzech punktów (lub dowolnego ujęcia, które chcesz, aby ćwiczyli). Pierwszy gracz strzeli, a następnie drugi, podczas gdy trzecie miejsce w górę.

Pierwszy gracz będzie ścigał swoje odbicie, podać piłkę trzeciemu graczowi, który wykrył, i biegnij do linii za trzy punkty, aby przygotować się do otrzymania podania od drugiego gracza, i tak dalej i tak dalej.

Lubię, gdy moi gracze liczą swoje marki, nie wszystkie ich strzały, i zwykle każ im iść przez 2-3 minuty. Cokolwiek robisz po raz pierwszy, rób za każdym razem, i śledź wyniki – szybko dowiesz się, kim są Twoi najlepsi i najgorsi strzelcy.