Szczęśliwy jackpot Chelsea:odrodzenie Rossa Barkleya

Pod Maurizio Sarri, Wydaje się, że Ross Barkley znalazł swój urok, a sekret tego tkwi w pozbyciu się metki następnej wielkiej rzeczy.

Całkowicie rozumiem, dlaczego Antonio Conte spędził większość ostatniego sezonu dąsając się do Cobhama. Chciał wykorzystać sukcesy sezonu 2016/17, podczas gdy zarząd był zadowolony, że mógł spocząć na laurach i sprowadzić Danny'ego Drinkwatera. To nie były pomocnik Leicester zasygnalizował początek końca dla włoskiego taktyka, Jednakże. To było podpisanie kontraktu z Mersey Messi, Rossa Barkleya.

To był dziwny ruch. Po prostu nie było miejsca dla Barkleya w 3-4-3 lub 3-5-2 Conte. Wątpliwe podejmowanie decyzji przez Anglików i brak świadomości taktycznej również sprawiły, że było to dziwne dopasowanie. Wyszło na to, że, pomimo, że Liverpudlian świetnie pasuje do pomocy Maurizio Sarri ze względu na jego zdolność do rozwijania piłki i niepokojenia przeciwników swoim sprytem i fizycznością. Kiedy Barkley przybył w styczniu, Conte był na tyle sprytny, by zobaczyć, że Chelsea buduje pomoc dla swojego następcy.

A pomoc Sarri jest jedną z najbardziej intrygujących w Premier League. Jest Jorginho jako egzotyczny regista i trwający projekt przekształcenia N'Golo Kante w zawadiacką ósemkę. Ale jest też lewy pomocnik, zazwyczaj Mateo Kovacic, który otrzymuje radosne zadanie połączenia z Eden Hazard. Chorwat wydaje się być w tej chwili pierwszym wyborem, ale dwa gole Barkleya w ostatnich dwóch meczach mogą to zmienić.

Anglik opublikował wiadomości na początku tego miesiąca, mówiąc prasie, że chciałby otrzymać szczegółowe szkolenie, które teraz otrzymuje od Sarri. Fani Evertonu mogą czuć się nieco zmartwieni tymi komentarzami; jeśli słucha się Nathaniela Chalobaha mówiącego o edukacji piłkarskiej, którą otrzymał w Neapolu podczas wypożyczenia, jasne jest, że komentarze Barkleya były bardziej komplementem dla Sarri niż uderzeniem w sztab trenerski Toffees. A Barkley nie tylko pracował nad zrozumieniem taktyki. Wyglądał niesamowicie sprawnie wchodząc w przedsezon; tak bardzo, jego koledzy z drużyny zaczęli oznaczać Johna Cenę, zawodowy zapaśnik, na swoich zdjęciach z nim w mediach społecznościowych.

Cały ten czas spędzony na nauce gry u Sarri i na siłowni wydaje się procentować, jak zdobył odwołanie do konfiguracji Anglii i założył dwie Ligi Narodów. Większość nagłówków na temat składu Garetha Southgate przed meczami skupiała się na nowym, młodzi członkowie, tacy jak Jadon Sancho i Mason Mount, ale powrót Barkleya w dużej mierze upłynął pod radarem. Nie grał w Three Lions od 2016 roku, i to było rozczarowujące kilka lat dla młodego człowieka, który kiedyś nazwał nowym Paulem Gascoigne.

Jego potężny bieg i talent podekscytował fanów, kiedy pojawił się na scenie w 2013 roku jako nastolatek, wygrywając Everton Young Player of the Season i swoje pierwsze powołanie do Anglii. Wraz ze spadkiem formy Toffi w kolejnych sezonach, Jednakże, podobnie występy Barkleya. Zwracając się do swojego klubu dla dzieci, czuł ciężar oczekiwania i często był winny, że próbował zrobić zbyt wiele. Grając dla Anglii, tak jak 22 razy wcześniej, dziwnie zamienił się w wakacje od presji akwarium w Merseyside. Jego przeprowadzka do Chelsea w styczniu jeszcze bardziej uwalnia go od stresu związanego z byciem głównym człowiekiem, i pokazał się przeciwko Southampton przed przerwą międzynarodową.

Barkley wystartował z lewej strony pomocy i szybko się zaangażował, walcząc z Pierre-Emile Hojbjerg, gdy Chelsea szukała okazji do założenia sklepu na połowie Southampton. Jedną z rzeczy, które zaoferował, że Kovacic nie jest, jest zagrożenie z powietrza na zakrętach; w pierwszej połowie miał głowę do dwóch bliskich strzałów. Anglik oferuje też większe zagrożenie bramkowe niż jego chorwacki kolega z drużyny. Kovacic nigdy nie był dobrym strzelcem, zdobywając zaledwie 3 od początku kampanii 2015/16. Barkley, szczyty, które z 19 uderzeniami w tym samym okresie. Ale porozmawiamy więcej o jego strzelaniu goli później.

Fizyczność Barkleya była widoczna w 30. minucie. Święci próbowali zagrać piłkę z tyłu, i szybko zamknął i otoczył Hojbjerg. Wyszedł z piłką, podniósł głowę, wypatrzyłam drobny bieg Hazarda przez środek, i było 1-0 Chelsea.

To był druzgocący cios dla kibiców w St. Mary's. Zaledwie kilka minut wcześniej Danny Ings przegapił złotą szansę po dośrodkowaniu grasującego Ryana Bertranda. Tłum odpowiedział i popchnął swój zespół do przodu. Po golu Hazarda, Manolo Gabbiadiniego, wyglądając bardziej jak Rafi z The League niż zawodowy piłkarz, przetestowałem Kępę z zasięgu dwukrotnie.

Fani Saints znaleźli znajomy cel swojej frustracji tuż przed połową:sędzia. Craig Pawson gwizdnął na faul na połowie Chelsea blisko linii bocznej i w tajemniczy sposób umieścił piłkę 10 jardów od naruszenia. Bertrand podniósł piłkę, poprowadziła go naprzód we właściwe miejsce, i ze złością ją zatrzasnął. Pawson się mylił i wiedział o tym, ale nie mógł odpuścić tego rodzaju rzeczy. Zarezerwował kapitana Southampton na pokaz sprzeciwu. Marka Hughesa, w typowy sposób Marka Hughesa, spojrzał groźnie z boku i zaczął tworzyć swoje pomeczowe komentarze, obwiniając sędziego, losy, i fazy księżyca dla jego ostatniej porażki. Było oczywiste, dokąd zmierza ten mecz.

Jeśli wynik nie był jasny przed przerwą, Barkley zapewnił sobie pewność w 56. minucie dzięki dobrze wykonanemu golu na stałe. On i Willian ustawili rzut wolny około 35 jardów od bramki. Szybko stało się oczywiste, że Brazylijczyk w to uderzy, więc Barkley ruszył do przodu, by usiąść pod ścianą. Zamiast zatrzymywać się tam, by przepychać się z przeciwnikami, próbując stworzyć pół jarda na rakietę Willian, przechodził na pozycję spaloną. Jego gambit stał się jasny, gdy rzut wolny został wyniesiony na dalszy słupek, a Olivier Giroud akrobatycznie strzelił z woleja do środka, aby nacierający (i z boku) Barkley złapał piłkę. To był jego pierwszy gol dla Chelsea, i odpowiednio świętował.

w górę 2-0, Ludzie Sarri zrobili to, co robią ludzie Sarri:przeszli. Barkley spędził poza sezonem studiując Napoli Sarri i doskonale rozumiał, czego chciał włoski szef, granie zgrabnych kombinacji jednoprzyciskowych z Jorginho. Kiedy Southampton naciskał na nich, Numer osiem Chelsea posłał piłkę w kosmos dla Hazarda.

Święci byli zirytowani zdolnością Blues do poruszania ich szybkim mijaniem i rzucili się na małego Belga serią „tak cynicznych” tak cynicznych, że wywołali śmiech komentatorów. Southampton zakończy z sześcioma żółtymi kartkami, które powinny sprawić, że otrzymają tut-tutting od FA za brak kontroli nad swoimi graczami. Ich frustracja jest jednak zrozumiała, gdy weźmie się pod uwagę, że przegrali dwa do zera, a Gabbiadini został zmuszony do działania jako prawicowy obrońca. Rozwiązaniem Hughesa było rzucenie się na Shane'a Longa. bardzo lubię długo, ale jego rekord dwóch bramek w ostatnich 46 meczach Premier League mówi sam za siebie. Kepa Arrizabalaga została zmuszona do dwójki, wykonując dwie dobre obrony przed strzałami z dużej odległości w ciągu ostatnich 15 minut, ale to Alvaro Morata pod koniec ruchu z 31 podaniami uzupełnił wynik w doliczonym czasie.

Ze statystycznego punktu widzenia Southampton miał przyzwoitą liczbę strzałów (15) i celnych (6) w niedzielę. Z nieco ulepszonym wykończeniem firmy Ings, na przykład, Chelsea mogła stracić punkty. Ale nie zrobili tego, i to zależy od Rossa Barkleya.

I strzelił kolejnego gola, kiedy Manchester United przyjechał na Stamford Bridge w sobotę. Po zejściu gola w dół, Czerwone Diabły zrobiły sobie przerwę od kopania Hazarda, by strzelić dwa gole. Wyglądało na to, że wracają do Manchesteru ze wszystkimi trzema punktami, aż do Barkley, który wszedł na Kovacica w 69. minucie, strzelił późno, późny korektor. Nie było to spektakularne zakończenie; jak jego gol przeciwko Southampton, po prostu był w odpowiednim miejscu, aby zgarnąć piłkę do domu po świetnej pracy kolegów z drużyny.

I to jest klucz do jego odrodzenia. Nie musi być kolejnym Paulem Gascoigne ani lokalnym bohaterem dźwigającym ciężar występów swojego zespołu. Po prostu musi być we właściwym miejscu we właściwym czasie. Ostatnie kilka tygodni pokazało, że dzieje się to w Chelsea pod okiem Sarri.