Cheltenham v Yeovil:Johnson zmierzy się ze swoim starym klubem

Johnson spędził 7 lat razem w Yeovil

Ostatnia kampania Cheltenham Town w League Two w 14/15 zakończyła się spadkiem, a klub staje przed bitwą, aby uniknąć tego samego losu.

Dość sugerować, że atmosfera na obozie i pracowitość wśród zawodników nie jest tak zła jak dwa lata temu. Statystyka oczekiwanych bramek, szczególnie z pierwszej połowy kampanii, sugerować wyniki, które przewyższają występy.

Wyglądali słabo w pierwszej połowie w Notts County i przegrali 2-1, pomimo poprawy po przerwie. Nie udało im się zdobyć punktu w Stevenage, mimo rozegrania ostatniej kwarty meczu na Lamexie z przewagą mężczyzn. Następnie przyznali, że wyrównują ostatnie tchnienie, aby odmówić im bezcennego zwycięstwa nad Newport.

The Robins zremisowali drugie miejsce w lidze z 11 meczami, a tylko dwa z ich ostatnich 11 meczów zakończyły się porażką więcej niż jednym golem. Kiedy zostali zdegradowani w 14/15, często przegrywali partie bez walki.

Jednak jednym z problemów tego roku były częste zmiany taktyki i personelu, coś, co Gary Johnson został skrytykowany za ten termin. Był przesłuchiwany na podobnych podstawach na późniejszych etapach jego kadencji w Yeovil, choć kontuzje nie pomogły wtedy.

Johnson zmierzy się ze swoim byłym klubem, Miasto Yeovil, którzy obecnie mają gorszy rekord strzelonych bramek (33) niż Cheltenham (34), ale zajmują sześć miejsc wyżej. Od czasu pokonania Crawleya 5:0 na początku grudnia, Drużyna Darrena Waya była w podobnej formie do Robins. W kolejnych 11 grach strzelili zaledwie dziewięć bramek z taką samą liczbą punktów, również na szczęście ta sama odległość punktów od dwóch dolnych.

Glovers odmówiono zwycięstwa nad Cambridge w środku tygodnia przez wyrównanie w 89. minucie. Stracili sześć z ostatnich dziewięciu bramek w ostatnich 15 minutach meczów, co sugeruje, że sprawność fizyczna była problemem, podobnie jak brak strzelca klinicznego.

To było problematyczne od czasu kampanii wygrywającej promocję pod rządami Johnsona, kiedy Paddy Madden wystrzelił ich do mistrzostw. 22-bramkowy Madden i 14-golowy James Hayter w sezonie 12/13 byli ostatnimi graczami, którzy strzelili ponad 10 bramek w sezonie dla Glovers. W kolejnych trzech sezonach postacie rtęciowe, takie jak Ismael Miller, Gozie Ugwu i Ryan Bird okazali przebłyski obietnic, ale żaden z nich nie rozpoczął więcej niż 21 gier.

W tym roku, Kluczowe liczby w ofensywie wciąż są niewielkie:Ryan Hedges i Otis Khan są ich głównymi ofensywnymi współpracownikami z dziewięcioma golami między nimi, ale obaj obecnie odpadają z powodu kontuzji.

Te kluby są bardziej zjednoczone niż podczas poprzednich kampanii spadkowych, ale obaj muszą zacząć pokazywać jakąś jakość.

Werdykt Football Lab: 1-1