Leeds v Sheffield w środę:klucz pierwszego gola

Fessi z powrotem w formie?

Zwycięstwo Leeds 2:0 z rywalami z Yorkshire, Sheffield Wednesday, było ich pierwszym zwycięstwem w sezonie i prawdopodobnie wzbudziło wiarę w trudny początek kampanii.

Po równej pierwszej połowie Podopieczni Garry'ego Monka strzelili pierwszego gola po przerwie, a następnie rzucili się na kontrę. Ten rodzaj spektaklu jest symbolem ich dotychczasowej kampanii. Tylko sześć drużyn strzeliło mniej bramek w pierwszej połowie – żadna nie straciła mniej – a pierwszy gol jest zwykle kluczowy dla pewności drużyny.

Kiedy ich metody startu z rezerwą przynoszą odwrotny skutek, Leeds może brakować inspiracji do powrotu do zdrowia, unikając porażki w zaledwie trzech z 13 meczów, w których tracąc pierwsze.

Sheffield Wednesday stracił otwierającego meczu z Brentford i przegrał 2:1. Ostatnio, Sowy nie stworzyły zbyt wielu okazji i wygrały mecze dzięki klinicznemu wykańczaniu, ale w środku tygodnia, było odwrotnie. Mieli wiele otwarć i mieszań na linii bramkowej, ale przegrali z dwoma stałymi fragmentami i strzelili bramkę, Fernando Forestieri potrzebował jednej chwili magii w doliczonym czasie gry.

Oznaki są takie, że „Fessi” wrócił do formy z dwoma golami w tylu meczach, drugi w Nottingham Forest, widząc, jak Argentyńczyk nurkuje w tłum. Ta uroczystość wydawała się znacząca, ze względu na otaczające go w tym sezonie znaki zapytania.

Ostatni sezon, grał tydzień w tydzień w swojej ulubionej roli numer 10 i był niezastąpiony na boku. Po sadze kontraktowej w sierpniu potem styczniowy przyjazd dwóch sprawdzonych napastników w Samie Winnallu i Jordanie Rhodes, został wyrzucony szeroko, a jego znaczenie zmalało. Wątpliwości co do jego postawy pogłębiła decyzja Carlosa Carvalhala o rzuceniu go na ławkę przeciwko Blackburn. Te wydarzenia wywołały pewną niepewność w Forestieri. Jeśli kontynuuje swoją obecną formę, ta niepewność może być tym, co pozwoli mu wrócić do kariery.

Tym razem, enigmatyczny magik staje przed Robertem Greenem, który po niepewnym początku stał się kluczowym człowiekiem dla Leeds. Jego praca zachowała zwycięstwa nad słabszymi drużynami, a także punkt w zeszłym tygodniu w Ipswich, a gospodarze są wzmocnieni przez niedawny powrót Pontusa Janssona. Szwed, Monk twierdził w tym tygodniu, utworzył najlepszą parę środkowych obrońców w mistrzostwach z Kyle'em Bartleyem. Duet będzie chroniony przez pomocnika Liama ​​Bridcutta, który ma zacząć po tym, jak zaimponował, kiedy wszedł na drugą połowę na Portman Road.

Leeds walczy jednak o bramki, mając sześć porażek w ostatnich sześciu i trzy porażki z rzędu z przeciwnikiem z górnej połowy. Z pomocą twardego człowieka w Sam Hutchinson, Sheffield Wednesday zachowali cztery czyste konto w ostatnich dziewięciu meczach i mają nadzieję na piąte zwycięstwo w sześciu.

Werdykt Football Lab: 0-1
Porada dotycząca zakładów: Sheffield Wednesday nie remisuje na parzystych stawkach