Crystal Palace v Watford:Orły skręcają za rogiem?

Sakho świetny podpis – theguardian.com

Crystal Palace ma niedokończone interesy z Watford. W pierwszym meczu Sama Allardyce'a, który prowadził w rewersie, jego drużyna cieszyła się imponującą pierwszą połową, zasłużenie na prowadzenie dzięki strajkowi Yohana Cabaye. Po przerwie mogli podwoić przewagę, ale Christian Benteke nie trafił z rzutu karnego, więc gdy Troy Deeney strzelił swojego, gra zakończyła się równo.

Orły przegrały sześć z siedmiu kolejnych meczów ligowych. Wydawało się to zachęcające, ale bezowocnym występom towarzyszyły tylko ciężkie porażki, w szczególności przeciwko West Hamowi i dolnej części tabeli Sunderlandowi. Postęp w ramach „Big Sam” był wolniejszy, niż mogłoby się to podobać, ale kolejne zwycięstwa po raz pierwszy od września dają oznaki zachęty.

Zwycięstwa nad Middlesbrough i West Brom były do ​​zera, co wydaje się znaczące, biorąc pod uwagę, że Palace wygrał tylko dwie gry do zera w 2016 roku! Ta liczba to trzy dla Watford, którzy od czasu przybycia głównego trenera Waltera Mazzarri wyglądali na niepewnych defensywnie.

Stracili cztery bramki przeciwko Southampton w porażce 4:3 ostatnim razem, a jednak można by argumentować, że Heurelho Gomes nie miał złej gry. Popełnił błąd przy trzecim golu Świętych, ale także wykonał kilka wspaniałych obrońców, które zapewniły wąski margines porażki.

Głównym problemem Watforda była porażka w zablokowaniu miejsca w ostatniej trzeciej części. Patrząc na zakładkę Pozycje Gracza w WhoScored, Jose Holebas działał jako lewy obrońca, nawet jeśli zespół został zbudowany w inny sposób jako 4-4-2. Kontuzja Daryla Janmaata nie pomogła, ponieważ Younes Kaboul nie ma odpowiedniego tempa, aby grać na prawej obronie lub prawym środkowym obronie, zwłaszcza gdy mężczyzna tuż przed nim to M’Baye Niang, forward przez handel.

Niang pokazał przebłyski tego, co może zrobić, gdy jest na prawo od przedniej trójki, takich jak gra, którą prowadził przeciwko 10-osobowemu Burnley. To samo można powiedzieć o szybkim, bystry i umiejętny do przodu Izaak Sukces, który walczył o starty z różnych powodów, w tym kontuzji. Taki los spotkał również potężnego skrzydłowego Nordina Amrabata, który wyglądał groźnie po prawej stronie przez pierwsze cztery miesiące kampanii.

Kluczowymi skrzydłowymi Crystal Palace w West Brom ostatnim razem byli strzelcy drugiej połowy Wilfried Zaha i Andros Townsend, ten ostatni biegnie prawie przez całą długość boiska, aby zdobyć bramkę. Na drugim końcu, Mamadou Sakho był stale obecny na środku obrońcy, tworząc dobre partnerstwo z Jamesem Tomkinsem.

Watford nie miał złego sezonu, ale nadal jest podatny na rozdawanie słabych bramek, podczas gdy Palace zaczął się zacieśniać.

Werdykt Football Lab: 2-1
Porada dotycząca zakładów: Zaha jako ostatni strzelec bramki przy 7/1