Drużyna kwalifikacyjna USA AmeriCup na szczycie Bahamów 93-77

• Ocena pudełkowa (PDF)
• Cytaty
• Harmonogram i wyniki

Prowadzony przez 19 punktów za sztukę od James Nunnally (Wolny agent/UC Santa Barbara) i Izajasz Tomasz (Wolny Agent/Waszyngton), USA (5:0) zanotowały zwycięstwo 93-77 nad Bahamami (1-4) w akcji kwalifikacyjnej FIBA ​​AmeriCup w piątek wieczorem w San Juan, Portoryko.

Mecz był piątym meczem USA w kwalifikacjach FIBA ​​AmeriCup. które USA zamkną jutro przed Meksykiem, 20 lutego o 5 popołudniu. EST (na żywo w ESPN+).

Dakota Mathias (Free Agent/Purdue) zakończony 15 punktami, dziewięć zbiórek i cztery asysty; Brandon Bass (Free Agent/LSU) dodał 12 punktów i 10 zbiórek; oraz Joe Johnson (Free Agent/Arkansas) zdobył 11 punktów, dziewięć zbiórek i sześć asyst.

„Właściwie, Poczułem się naprawdę dobrze z natychmiastowym startem gry, ” powiedział główny trener USA Joe Prunty . „Myślałem, że Isaiah (Thomas) zaczął szybko, gorący start. Uderzył, Wierzę, trzy 3s dość szybko tam, dał nam prowadzenie 11-2. Ale jedno, co wiedzieliśmy – to bardzo utalentowany zespół Bahamów. Mają kilku graczy z ostatnich dwóch okien, które niekoniecznie grały razem, ale jako grupa zbiorowa jest bardzo utalentowana, i pokazali to dziś wieczorem swoją walką i tym, jak ciężko grali. Więc, zasługują na uznanie. Ale lubię też z nami, jak zareagowaliśmy na kilka różnych sytuacji, które na nas rzucili, nie tylko w defensywie, zmuszając nas do egzekucji, ale także na końcu ofensywy, gdzie musieliśmy strzec”.

USA strzeliły 49,3% z pola (33-67 FG) i 46,9% z 3 punktów (15-32 3pt FG), trzymając Bahamy do 35,3% z pola i 28,6% z 3-punktowego.

W pierwszym kwartale Thomas pomógł USA rozpocząć mocny start, w tym trzykrotne zrzuty za 3 punkty, co dało USA przewagę 11-2 w dwóch minutach gry. Bahamy przegrywały 25-19 po pierwszej tercji.

Bahamy objęły prowadzenie 34-33 w drugiej kwarcie, ale USA zamknęły się w biegu 21-6, aby wejść do szatni na przerwę z przewagą 54-40. Sześciu graczy dodało punkty dla USA w drugiej tercji, w tym osiem punktów od Mathiasa.

Bahamy Travis Munnings , który prowadził wszystkich strzelców w meczu z 22 punktami, osiągnęło 12 w trzecim kwartale, ale w drugiej połowie jego drużyna nie mogła podejść bliżej niż dziewięć punktów, który był 59-50 o 6:51 w trzecim. Thomas i Nunnally pokonywali Stany Zjednoczone w trzeciej kwarcie, zdobywając po pięć punktów. Obie drużyny zdobyli w trzeciej pozycji 21 punktów, i było 75-61 na 10 minut przed końcem meczu.

W tym punkty od sześciu strzelców, USA pokonały Bahamy 18-16 w czwartym kwartale, odnosząc zwycięstwo 93-77.

„To było świetne, — powiedział Tomasz. „Gram po raz pierwszy od nieco ponad roku. Więc, wiesz, byłem trochę zardzewiały, ale to było niesamowite uczucie być tam, rywalizacja z naprawdę dobrymi graczami, a także reprezentowanie mojego kraju. Więc, Byłem szczęśliwy, że tam byłem, to było miłe uczucie, i co najważniejsze, wygraliśmy i wrócimy do tego jutro.”

Drużyny będą nadal rozgrywać mecze w finałowym oknie Kwalifikacji FIBA ​​AmeriCup do 21 lutego, po czym trzy najlepsze drużyny z każdej z czterech grup zdobędą miejsce w FIBA ​​AmeriCup 2022. Z pięcioma zwycięstwami, USA mają zapewnione miejsce w FIBA ​​AmeriCup 2022, które posłużą do kwalifikacji drużyn ze strefy obu Ameryk na Igrzyska Olimpijskie 2024.

„Myślałem, że były chwile, w których wyglądaliśmy świetnie jako zespół, i mieliśmy chwile, kiedy wiesz, musimy tylko trochę zwolnić, ale można tego oczekiwać od niektórych młodych chłopaków, — powiedział Johnson. „Ale ogólnie rzecz biorąc, wygraliśmy, i musimy się przygotować na jutro”.

Asystujący Prunty to doświadczeni trenerzy koszykówki USA Otella Harrington i główny trener Uniwersytetu Yale James Jones .