Surge w trzecim kwartale napędza Stany Zjednoczone, wyprzedzając Brazylię 71-60 i w rozgrywkę o złoty medal AmeriCup

• Tablica wyników
• Cytaty
• Harmonogram i wyniki

Końcowy 33-25 w przerwie, USA rozpoczęły trzeci kwartał wynikiem 13-0, aby objąć prowadzenie, i okazało się, że jest to różnica w zwycięstwie USA (5-0) 71-60 nad Brazylią (4-2) w półfinale FIBA ​​AmeriCup w piątek wieczorem w Roberto Clemente Coliseum w San Juan, Portoryko.

USA zmierzą się z Portoryko (4:1) w meczu o złoty medal o 21:10. 19 czerwca EDT. Brazylia zmierzy się z Kanadą (5-1) w meczu o brązowy medal o 18:10. EDT. Wszystkie gry są dostępne na żywo w ESPN+.

„Po prostu zajęło nam to trochę więcej czasu, niż chcieliśmy się dostosować – i to z fizycznością tego, to jest presja zabierania mijanych pasów, wywieranie dużego nacisku na piłkę, " powiedział Dawn Staley (Karolina Południowa), Trener USA AmeriCup i kadry narodowej. „Musieliśmy tylko zrobić wydech i trochę lepiej zobaczyć podłogę, trochę lepiej podnieś naszą obronę. Gdy gra się zadomowiła, Myślałem, że to odwróciliśmy i wykorzystaliśmy naszą głębię, aby wygrać wielką wygraną z naprawdę dobrą brazylijską drużyną.

Wszyscy trzej czołowi strzelcy USA byli idealni z linii rzutów wolnych, ponieważ USA ustanowiły rekord w jednym meczu AmeriCup kobiet w USA pod względem procentu rzutów wolnych na poziomie 93,8% (15-16 FT).

Elissa Cunane (stan NC/Summerfield, N.C.) strzelił 4 z 4 z linii rzutów wolnych i zakończył z 19 punktami i ośmioma zbiórkami, Rhyne Howard (Kentucky/Cleveland, Tenn.) był 6 z 6 z linii i dodał 12 punktów i cztery zbiórki, oraz Naz Hillmon (Michigan/Cleveland, Ohio) był 4 z 4 i zakończył z 12 punktami i ośmioma zbiórkami.

„Musieliśmy lepiej dbać o piłkę i lepiej grać w obronie oraz robić to, do czego byliśmy zdolni, Cunane powiedział o korektach w przerwie w USA. „Nieco zmieniliśmy obronę na ekranach, i myślę, że to naprawdę pomogło. Byliśmy bardziej wytrwali i zadbaliśmy o piłkę.”

Brazylia wyskoczyła na prowadzenie 8-1 i po pierwszych 10 minutach prowadziła 21-13. USA strzeliły z boiska tylko 22,2% (4-18 FG) w pierwszym kwartale.

W drugiej kwarcie każda drużyna zdobyła 12 punktów, a Brazylia prowadziła 33-25 po przerwie.

Stany Zjednoczone zmieniły impet na swoją korzyść, otwierając trzeci kwartał, Brazylia bez goli 4:15, podczas gdy pięciu różnych graczy ze Stanów Zjednoczonych przyczyniło się do biegu 13-0, co dało USA prowadzenie na dobre. Weronika Burton (północno-zachodnia/Newton, Masa.), który zakończył z sześcioma asystami, skrócił ten odcinek z lay-upem 6:10 z USA prowadzącą 38:33. Brazylia zdobyła 3 punkty o 5:45, aby umieścić swoje pierwsze punkty w trzeciej tercji na szachownicy, ale USA zdobyły osiem punktów więcej, by zwiększyć prowadzenie do 46-36, kiedy Hillmon wykonał dwa rzuty wolne przy 3:34. Brazylia zdobyła siedem punktów w finale 3:27, podczas gdy Haley Jones (Stanford/Santa Cruz, Kalifornia), który miał osiem punktów w kwarcie, a Cunane strzelił gola, aby doprowadzić do 50-43 w ostatnich 10 minutach.

„Musimy grać na takim poziomie, na jakim oni grali, a nie tak wolno i nie tak swobodnie, - powiedział Howard. „Musieliśmy być bardziej fizyczni”.

Brazylia zdobyła pierwsze pięć punktów w czwartej kwarcie, zmniejszając prowadzenie do 50-48, ale to było tak blisko, jak się dało, ponieważ USA zdobyły cztery punkty od Cunane i ofensywne odbicie i odłożyły Ashley Owusu (Maryland/Woodbridge, Va.) iść dalej 56-48. Brazylia nadal walczyła, ale USA pokonały Brazylię 15-12 w dół odcinka, aby zapewnić sobie zwycięstwo, w tym zatopienie wszystkich czterech rzutów wolnych i rzut za 3 Cunane na 39,4, który zakończył całą nadzieję dla Brazylii.

Szczególnie, Staley trenował przeciwko nadchodzącemu transferowi na University of South Carolina w Brazylii Kamilla Silva .

Wszystkie cztery drużyny półfinałowe, z racji ich pierwszego miejsca w AmeriCup, awansuje do udziału w jednym z czterech turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata FIBA ​​2022, który wyłoni 12 drużyn, które będą rywalizować w Pucharze Świata FIBA ​​2022.

Jennifer Rizzotti (prezydent Connecticut Sun) asystent trenera reprezentacji USA AmeriCup i kobiet, i główny trener Uniwersytetu Arizona Adia Barnes uzupełnij kadrę USA AmeriCup.

[Surge w trzecim kwartale napędza Stany Zjednoczone, wyprzedzając Brazylię 71-60 i w rozgrywkę o złoty medal AmeriCup: https://pl.sportsfitness.win/Wydarzenia-sportowe/Inne-Imprezy-sportowe/1018047227.html ]