Drużyna kwalifikacyjna USA AmeriCup pokonuje Meksyk 96-75

-- Stany Zjednoczone pokonują swoje mecze kwalifikacyjne do FIBA ​​AmeriCup w 2022 r., osiągając doskonały wynik 6-0 --

• Ocena pudełkowa (PDF)
• Cytaty
• Harmonogram i wyniki

Męska drużyna kwalifikacyjna USA AmeriCup (6-0) nie traciła czasu na wyścigach obok Meksyku (2-4), mając przewagę 58-33 w przerwie w drodze do zwycięstwa 96-75, aby zamknąć mecze kwalifikacyjne do FIBA ​​AmeriCup 2022 w sobotni wieczór w San Juan, Portoryko.

Ra’Shad James (Orasi Rawenna, Włochy/Northwood) poprowadził Stany Zjednoczone do zwycięstwa z 21 punktami w strzelaniu 6 z 8 z parkietu i 3 z 3 z 3 punktów; Brandon Bass (Free Agent/LSU) zaliczył 12 punktów i pięć zbiórek; Joe Johnson (Free Agent/Arkansas) zdobył 11 punktów, dziewięć zbiórek i siedem asyst na najwyższym poziomie; Czy Davis II? (Free Agent/UC Irvine) dodał 10 punktów i pięć plansz; oraz Izajasz Tomasz (Wolny agent/Waszyngton) zakończył grę z dziewięcioma punktami i trzema asystami.

„Myślałem, że (spójność) jest ogromna w tym zespole, w krótkim czasie, jak dobrze się połączyły, ” powiedział główny trener USA Joe Prunty . "Oczywiście, najpierw myślisz o koszykówce, na to ludzie będą patrzeć, ale częścią tego było, spotkali się jako grupa. Bardzo sobie pomogli, niezależnie od tego, czy chodziło o uczenie się systemu, reportaże, czy tego typu rzeczy przez cały tydzień. To doprowadziło do zabawy i bezinteresowności, z jaką bawił się każdy facet”.

„Myślałem, że to było świetne, ” powiedział Johnson o ogólnych wysiłkach zespołu. „Myślałem, że jako zespół graliśmy świetnie. Przenieśliśmy koszykówkę, zatrzymaliśmy się, wysiedliśmy i rzuciliśmy łatwe kosze. W ten sposób było fajnie”.

Meksyk strzelił samotne 3 w pierwszej połowie po 10 sekundach gry, ale drużyna USA szybko zebrała 11 punktów z rzędu. Meksyk pokonał USA 7-3 w ciągu następnych dwóch minut, ale bieg 13-0 w USA postawił na czerwono, biało-niebieski na szczycie 27-10, a w ćwiartce pozostało 1:57. Pod koniec pierwszego okresu USA prowadziły 31-15.

W drugim kwartale USA nadal zwiększały swoją przewagę i spychały ją do 30 punktów, 58-28, z :48 przed przerwą. Meksyk zdobył pięć ostatnich punktów w połowie, a drużyny weszły do ​​przerwy, a Stany Zjednoczone odniosły zwycięstwo 55:33.

Stany Zjednoczone rozluźniły się w drugiej połowie, by ostatecznie wygrać 96:75.

„Schodząc z ławki, miałem gorącą rękę, więc starałem się zachować równowagę i skupić się na robieniu właściwych rzeczy, zrobienie właściwych ujęć i dziś wieczorem, Dla mnie, toczyło się, ” powiedział James, który pomógł ławce USA pokonać rezerwy Meksyku 49-21.

Czerwony, biało-niebieski strzał 50,7% (35-59 FGs) i rozpalony do czerwoności 40,7% (11-27 3pt FGs) z 3-punktowego, podczas gdy jego obrona utrzymywała Meksyk na lodzie 37,5% (27-72 FG) z pola i zaledwie 19% (4-21 3-pt FG) z daleka.

Josh Boone (Bezpłatny agent/Connecticut) i Treveon Graham (Free Agent/VCU) jest kontuzjowany i nie grał przeciwko Meksykowi.