Mistrz NBA mówi o koszykówce USA „Musimy iść dalej”

Getty Jrue Holiday mistrza NBA Milwaukee Bucks nie mógł uratować dnia dla Team USA w niedzielę.

Zaledwie kilka dni po sprowadzeniu do Milwaukee pierwszych od 50 lat mistrzostw NBA, Jrue Holiday zagrał w najgorszej porażce w amerykańskiej koszykówce od 2004 roku.

USA szokująco spadły do ​​Francji 83-76. Holiday spisał się w czwartej kwarcie z 12 punktami po przybyciu do Tokio w dniu meczu.

„Byliśmy na nogach, pozostało 1:30, Holiday powiedział na konferencji prasowej 25 lipca. „Mieliśmy szansę powalić 3, zdobądź kilka zbiórek, Ominąłem 3, aby iść w górę, coś stało się szalone i stało się jak czteropunktowy zamach. Czuję, że przegapiliśmy kilka 3s, ale znowu Francja to dobry zespół. Grają bardzo, bardzo dobrze razem i można było powiedzieć, że po prostu pozostają spójni przez całą grę. Były czasy, mieliśmy dziewięć lat, do 10 i w tych punktach, po prostu musimy iść dalej. Musimy przełamać tę barierę. Ale jestem bardzo pozytywnie nastawiony do dzisiejszego wieczoru. Francja to dobry zespół i czuję, że z każdym meczem będziemy stawać się coraz lepsi.

Holiday po raz pierwszy w meczu dał USA 10-punktowe prowadzenie, trafiając za trzy punkty na 53 sekundy przed końcem pierwszej połowy i doprowadzając wynik do 45-35. Ale koszykówka USA weszła do szatni dopiero o ósmej, 45-37.

Kevin Durant dał USA prowadzenie 47-37 na początku drugiej połowy, ale konglomerat gwiazd NBA nie mógł powstrzymać Francji. Francuzi objęli prowadzenie w trzeciej kwarcie i weszli do czwartej z wynikiem 62-56.

Podczas gdy Amerykanie wrócili i sprowadzili 74-67 z rzutów wolnych Devina Bookera na 3:41 przed końcem, Amerykanie ponownie wysadzili prowadzenie. Stany Zjednoczone zmarzły z pola, zbyt, z tylko jednym koszem do gry. Święto, który ukończył z 18 punktami, utrzymywał Stany Zjednoczone na podtrzymywania życia, z wyjątkiem ośmiu punktów zespołu w ostatniej kwarcie.

Znany z czystej dominacji z najlepszymi talentami na świecie od prawie trzech dekad, Koszykówka USA przeżyła niepokojący upadek w pierwszym meczu Igrzysk Olimpijskich 2021. „Dream Team” z 1992 roku zapoczątkował erę dominacji, toczyć się przez mecze Barcelony. Poza czkawką brązowego medalu w 2004 roku, to wszystkie złote medale dla USA od 1992 roku.

Trener USA „Nie zdziwiony”

GettyZachary Lawina #5, Święto Jura #12, Bam Adebayo #13, Kevina Duranta #7, Damian Lillard #6 i główny trener Gregg Popovich z drużyny Stanów Zjednoczonych patrzą z niedowierzaniem podczas meczu z Francją w rundzie wstępnej mężczyzn w grupie B w drugim dniu Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 25 lipca, 2021 w Saitamie, Japonia.

Aż do 25 lipca przegranej z Francją, USA Basketball nie przegrała meczu na igrzyskach olimpijskich od czasu zdobycia brązowego medalu w 2004 roku. Stany Zjednoczone miały zwycięską passę 25 meczów w pierwszym meczu z Francją. Trener Gregg Popovich, jak wakacje, dał ukłon w stronę gry francuskiej drużyny.

„Kiedy przegrywasz grę, nie jesteś zaskoczony, Popovich powiedział:według Briana Windhorsta z ESPN. „Jesteś rozczarowany, ale nie rozumiem słowa „zaskoczony”. Ten rodzaj obraża francuski zespół, że tak powiem, tak jakbyśmy mieli ich pokonać o 30 czy coś takiego. To piekielny zespół.

Francuski skład NBA-laden

Francja ma własny udział obecnych i byłych graczy NBA, zbyt. Cały skład francuskiego zespołu ma doświadczenie w NBA.

Evan Fournier, kto gra dla Boston Celtics, pogrzebał zwycięską trójkę. Fournier zakończył z 28 punktami. Centrum Utah Jazz, Rudy Gobert, odniósł swoje straty dla Francji z 14 punktami i 9 zbiórkami.

Nando de Colo, który grał w NBA od 2012 do 2014 roku, zdobył 13 punktów dla Francuzów i dodał pięć zbiórek oraz pięć asyst. Nicolas Batum z Los Angeles Clippers zdobył pięć punktów, pięć asyst i cztery zbiórki dla Francuzów. Były gracz Celtics, Guerschon Yabusele, zdobył sześć punktów i zgarnął cztery deski.

Ogólny, 11 drużyn narodowych ma byłych lub obecnych graczy NBA. Popovich wyjaśnił, że kolejny złoty medal nie przyjdzie łatwo.

„Myślę, że to trochę pychy, jeśli myślisz, że Amerykanie mają po prostu toczyć piłki i wygrywać, Popovich powiedział:za Vaccaro. „Musimy na to zapracować, tak jak wszyscy inni. I przez te 40 minut grali lepiej niż my”.