Nacisk drużynowy

Kolejną sesję przedstawił Schellas Hyndman w Klinice Trenerów Piłkarskich Mistrzów.

Czym jest nacisk zespołowy?

Naciskanie oznacza posiadanie mentalności do ataku z piłką i bez piłki.

Do zastosowania tej wyrafinowanej strategii obronnej potrzebne są trzy elementy:

1. Uwarunkowania fizyczne na miarę zapotrzebowania.

2. Znajomość sposobu wyciskania (kąty lub naciski i pozycje zawodników wspierających).

3. Kluczowe osoby w zespole kierujące prasą.

Zalety prasowania:

1. 1) Zatrzymuje przeciwników, aby dyktować grę.

2. 2) Powstrzymuje drużyny przed graniem ich stylem.

3. 3) Zachęca zespół i rozwija odwagę.

4. 4) Pomaga słabszym graczom w drużynie rozwinąć pewność siebie.

5. 5) Zachęca do osobowości i determinacji.

6. 6) Pomaga w kontrataku.

Siatka A — 6 na 3 (Gracze pozostają na zewnątrz i grają w dwa dotknięcia, 1 minuta zmiany).

Siatka B — 6 na 3 (Gracze mogą poruszać się do środka, 1 - 2 dotyk, 1 minuta zmiany).

Kilka czynników, które zadecydują o decyzji zespołu o naciskaniu

1. Klimat, wielkość pola i warunki na polu.

2. Czas w grze i wynik w grze.

3. Gra w domu vs gra w podróży.

4. Umiejętności twojej drużyny a zdolności przeciwników.

5. Przeciwnicy grający z mniej niż 11 graczami.

6. Gra przeciwko określonemu stylowi.

7. Umiejętność gry człowiek-człowiek - liczby parzyste w obronie.

C - 7 na 7 + 2 GK

1) Obrona między mężczyznami.

Kiedy nacisnąć w grze.

1. Kiedy piłka zostanie odbita z powrotem do GK>

2. Gdy piłka jest rozgrywana nad szczytem obrony przeciwnika.

3. Gdy piłka jest oddawana obrońcy, który nie posiada zdolności technicznych lub wsparcia.

4. Po utracie posiadania zawodnik najbliżej piłki natychmiast inicjuje zagrywkę.

5. Gdy przeciwnicy wejdą w obszar docelowy.

D - 11 na 11 PRASA:

1. Gracze są ograniczeni do maksymalnie 3 dotknięć.

2. Drużyna Czerwona musi wykonać 7 podań przed przekroczeniem linii środkowej, aby zdobyć punkty.

3. Drużyna Niebieska musi wykonać maksymalnie 4 podania przed oddaniem strzału.

E - 11 na 11 Prasa zespołowa

1. Darmowa gra, bez ograniczeń.

2. Niebieska drużyna zagra 4-4-2, naciśnie na poziomie 1 w zaprojektowanym obszarze pułapki i kontrze.

3. Drużyna czerwona zagra 4-3-3 i będzie próbowała zdobyć bramkę.

Zobacz więcej podobnych w klinikach trenerów Soccer Champions

Wyróżniony
Rozwijanie zespołu, aby był w stanie naciskać i łapać

Utwórz 4v4v4. Jedna drużyna się broni i kiedy zdobywa piłkę od jednej drużyny, graj z kolegami z drużyny i 4 innymi graczami, aby stworzyć 8v4. Obrona napastnika musi skierować piłkę, aby wyeliminować szerokie możliwości, a następnie przechwycić środkowe „wymuszone” podania. Obrona pomocnika to lejek lub osłona ciśnieniowa, a obrona obrońcy to TYLKO osłona ciśnieniowa.

Przygotuj się na prasę, Utrzymuj i posiądź

Współczesna gra to elastyczność. Gra jest bardziej płynna niż kiedykolwiek, a najlepsze drużyny stosują teraz „odwróconych bocznych obrońców i skrzydłowych”, fałszywa dziewiątka i bramkarze grający piłką, aby skuteczniej radzić sobie z utrzymaniem posiadania i szybkim odzyskaniem go. Dzisiejsza gra coraz bardziej przypomina koszykówkę, w której zwycięska drużyna zazwyczaj lepiej radzi sobie z przejściami między atakiem a obroną.