Jak utrzymać wynik na mecz tenisowy Single

Jako sport indywidualny , tenis wymaga wytrzymałości , umiejętności i wytrzymałości psychicznej . Tenis jest inny niż w wielu sportach zespołowych w jaki sposóbwynik jest przechowywany , ponieważ nie ma żadnych ograniczeń czasowych , a gracze muszą wygrać mecz przez co najmniej dwa punkty igra toczy się dalej , aż do osiągnięcia , że marża . Przepisy do punktacji mecz singli tenisowy są proste . Instrukcja
1

Dowiedz się podstawową formatu meczu tenisowym , który składa się z poszczególnych gier i zestawów . Większość kobiet mecze rozgrywane są w trzech setach i najbardziej męskie mecze rozgrywane są w pięciu setach. Pierwszy gracz, który wygra sześć gier z przewagą ponad dwóch gry swojego przeciwnika wygrywa seta. W przypadku , że gry są powiązane w sześciu,tiebreaker rozgrywany jest do określenia zwycięzcy zestawu . Tiebreakers rozgrywane są do punktów 7, i wygrać tiebreaker ,gracz musi zdobyć dwa punkty .
2

Dowiedz się system punktowy . Punkt zostanie zdobyty , gdygracz uderza piłkę w siatce , uderza piłkę poza wyznaczoną linię gry , nie może dojść do piłki , huśtawki i sytuacji niebezpiecznych , serwuje asa (nie powrócił służyć ) lub podwójne błędy ( odsłon piłkę do siatki dwa razy pod rząd podczas próby służyć , albo służy poza obszarem usług dwa razy z rzędu ) . Pierwszym punktem , który wygrał wartoliczyć z 15 ,drugi jest wart 30 , a trzeci jest wart 40 . Czwarty punkt , który decyduje gra ma wartość liczbową .
3

Dowiedz się system gry . Gry składają się z jednej porcji , a drugi gracz odbioru . Wynik obsługującego gracza jest zawsze nazywany pierwszym . Pierwszy gracz zdobyć cztery punkty z co najmniej dwóch punktów przewagi nad przeciwnikiem wygrywa. Jeśliwynik jest nierozstrzygnięty po 40-40 , jest znany jako " dwójka ", agracz musi zdobyć dwa kolejne punkty , aby wygrać mecz . Pierwszy punkt zdobył po " dwójka " jest znany jako " korzyści ", co oznacza , że gracz, który zdobywa punkt ma przewagę. Jeśli ten sam piłkarz zdobywa ponownie , wygrywa grę . Jeśli gracz przeciwna zdobywa przewagę w sytuacji ,wynik wraca do " dwójka " ponownie.
4

Wynik meczu tenisowym , obserwując , kto dostaje się do czterech punktów najpierw w każdej gry. Daj tej osobie wynik " 1 " pod Mecze wygrane . Postępować kolejno , ażgracz wygrywa sześć gier. Dać , że graczowi wynik " 1 " w ramach wygranych setów . Gracz, który wygra dwa z trzech zestawów lub trzy z pięciu zestawów jestzwycięzcą meczu. Imperium