Zasady na mecz tenisowy

Tenis tosport, w którym gracze rakieta uderza piłkę iz powrotem po siatce . Tenis jest rozgrywany jako działalności rekreacyjnej , jak i zawodów sportowych w szkole średniej , uczelni i profesjonalnym poziomie . Zasady tenisa są stosunkowo proste, ale niektóre aspekty przepisów , takich jak system punktacji może być mylące dla osób niezaznajomionych z tym sportem . Odtwarzanie punkt

kort tenisowy składa się z dużego prostokątnego obszaru gry i netto w środku boiska. Aby rozpocząć grę , jeden z graczy wybrany jako serwer ( często przez monety klapki ) , a druga jestodbiornik . Serwer stoi za linią końcową na jednym końcu do sądu , rzuca głową piłkę i uderza piłkę z rakietą służyć piłkę do innego gracza . Służyć musi wylądować wewnątrz pola serwisowego (prostokątny obszar oznaczony na dworze ) na przeciwnej połowie boiska , aby być uznane w grze . Jeśli piłka uderza w siatkę lub ziemie z gry , to się nazywawina , a gracz musi służyć ponownie. Jeśligracz ma dwa błędy z rzędu traci punkt . Jeślisłużyć grunty w odbiornik musi spróbować uderzyć piłkę nad siatką na pole gry . Gracze nadal uderzając piłkę iz powrotem, ażpiłka trafia do siatki , ziemie poza pole gry lub odbija się dwa razy na jednej stronie sądu . Gracz, który uderza piłkę poza boisko lub do sieci traci punkt . Jeślipiłka odbija dwa razy na jednej stronie boiska ipierwsze odbicie było w granicach ,gracz na tej stronie traci punkt .
Gra i mecz Progresja

po każdym etapiesever stoi na drugą połowę wartości wyjściowych i odcina do drugiej skrzynki usług. Po zakończeniu gry ,inny gracz stajedo kolejnego serwera gry i zastępcy odtwarzaczy obsługujących każdą grę na pozostałą część meczu. Gracze przełączyć końce lub " przejście " po każdej grze nieparzyste ; na przykład, po pierwsze , trzecie i piąte gry są rozgrywane . Zawodnik , który służył ostatnio w jednym zestawie otrzymuje się następujący zestaw . Imperium Punktacja

wynik meczu składa się z punktów , gier i zestawów . Pierwszy gracz, który wygra cztery punkty w grze wygrywa. Zapis punktacji do gry w tenisa jest następująca : miłość jest równa zero punktów , 15 to jeden punkt , jest o dwa punkty 30 i 40 to trzy punkty . Więc jeśliserwer zdobył trzy punkty iodbiornik zdobył dwa,wynik byłby 40-30 . Jeśli serwer zdobył kolejny punkt ona wygrać . Jeśli obaj gracze dostać do 40 punktów ,wynik nazywa się dwójka ipierwszy gracz zdobyć dwa punkty więcej niż drugi wygrywa. Pierwszy gracz, który wygra sześć gier wygrywa seta ipierwszy gracz , aby wygrać dwa sety wygrywa mecz . Imperium