Podstawy na utrzymanie strzelić Tenis

Podobnie jak samego sportu ,powstawanie tenisa ' intrygującym system punktacji nie jest do końca jasne . Niektórzy sugerują15/30/40 punktacji pochodzi z tarczy zegara , byłmecz wygrał razzawodnik osiągnął godzinie 12 , pracował wokół tarczy zegara . Inni sugerują , że Francuzi stworzyli system punktacji i ujmuje 60 w znacznej liczbie w ich kulturze , a więctenisista miał osiągnąć 60 w czterech etapach przed wygraną grę . Gry

Mecze rozgrywane są w sumie cztery punkty - chyba, że ​​jest remis - z graczy porusza się od 0 - znany jako "miłość" - do 15, 15 do 30 , od 30 do 40 i 40 do wygranej. Gry muszą być wygrane przez margines dwóch jasnych punktów lub więcej , jednak tak gdziegracz prowadzi 40 do 30 i jego Wyniki przeciwnika punkt , aby to od 40 do 40 - , który nazywa się " dwójka " -musi nadal grać , aż jeden gracz ma margines dwóch punktów . Gdygra jest dwójka i piłkarz zdobywapunkt , jest on naliczany " przewagę ". Jeśli wygra następny punkt , wygrywa grę . Jeśli traci kolejny punkt ,gra powraca do dwójka . To trwa dowygranej margines dwóch jest ustanowiona przez jednego gracza , który wygrywa punkt Deuce i wygrywa punkt przewagi . Zawodnik , który odbywa się jego wynik oznaczony pierwszy , nawet jeśli jest on w tyle w grze. Tak więc , na przykład, jeśligracz służy , ale tracąc dwa punkty bez odpowiedzi ,wynik odczytywany jest jako miłość do 30 .
Zbiory Zestawy

zestaw wygrywa raz Zawodnik zdobył sześć gier , ale tylko wtedy, gdy ona prowadzi w grach o marżę dwóch -gracz nie może wygrać zestaw 6 do 5, na przykład . Gdziewynik w zestawie osiągnie 5 do 5 , w grach , to albo zawrzeć z jednym zawodnikiem wygrywając dwa następujące gry , aby wygrać zestaw 7 do 5 lub zawodnicy osiągając 6 do 6, w którym momencietie breaker gra zdecydować Zwycięzca zestawu . Jak z punktu punktacji podczas gry ,wynik w zestawie jest oznaczona porcji gracza . Tak więc, jeśligracz służy , ale tracąc zestaw 2 do 4, to jak to jest wyrażone . Gdy zapisane na tablicy wyników ,gracz, który służy pokazano mieć gwiazdką obok liczby gier wygrali . Na przykład, jeśligracz obsługujących prowadzi zbiór * 5 do 1 , to w jaki sposóbwynik jest wyrażony . Imperium Remis Breaks Katowice Katowice

przerwy wiążący ( również znany jako wyłączników ściągających ) są używane do określenia zwycięzcy zestawu po osiągnięciu 6 z 6 w grach . Wakacje są po prostu krawat okazji zdobył w jednym , więcgracz , który zdobywa pierwszy punkt w tie breaku trwa od 1 do 0 prowadzenie. Przerwy remis wygrywa gracz osiągnie kiedyś siedem , ale tylko wtedy, gdy posiada przewagę przynajmniej dwóch punktów . Przerwa na remis, więc nie da się wygrać 7 do 6 . Zastępców Obsługa podczas przerwy remis , zZawodnik odbywający się na pierwszym miejscu przed jego przeciwnik serwuje dwukrotnie . Obaj gracze następnie służyć dwa razy w każdej kolejce przed zastępców usług .
Meczów
zwycięstwo Isner nad Mahut stał najdłużej sport w historii gry w 2010 roku.

Mecze są ustalane przez liczbę zestawów , które wygrały . Zestawy są powszechnie grał jakopierwszy do trzech, więc gdygracz zdobył trzy zestawy , ona wygrała mecz . Dłuższe formy sportu , takie jak mężczyzn Grand Slam Tennis , który grał w czterech głównych wydarzeń , jest rozgrywany jakopierwszy pięciu setach . We wszystkich formach tenisa ,ostateczny zestaw nie wykorzystuje przerwę krawat jako decydującym . Raczej zabawa trwa aż jeden gracz ma przewagę dwóch gier nad drugim. W roku 2010, to system punktacji doprowadziły do ​​niezwykłej i historycznej gry na Mistrzostwach Wimbledon pomiędzy Nicolas Mahut i John Isner , gdziepiąta i ostatnia zestaw wygrał 70-68 przez John Isner .