Zasady Tennis & Jak grać

Zasady tenisa są stosunkowo proste i może być łatwo dostosowany do jedno-i dwuosobowe . Przebieg gry zawiera kilka idiosyncrasies , ale następuje przepływ podstawowy , który może być łatwo zmodyfikowany do umiejętności graczy. Służąc

Każda salwa zaczyna sięsłużyć. Jeden z graczy pełni z własnego bazowej do sądu przekątnej usługi - zaznaczony obszar bezpośrednio poza centrum sieci , z którejgracz stoi . Gracze zazwyczaj służą overhand , ale nie są zakazane od służenia podstępny . Jeśli serwer nie trafiadobrze służyć -służyć , że ląduje poza właściwego sądu usług lub jest trafić do siatki - " . Wina " to się nazywa Jeśli on ma dwa błędy z rzędu , jego przeciwnik wygrywa punkt . " Niech" nazywa , jeślisłużą uderza w siatkę i spada sprawiedliwe ; Serwer podaje do- over .
woleja

serwer stawiaprawna służyć w grze , zaczynasalwa . Gracze reagują na siebie nawzajem strzałami i próbować zwrócić je poprzez trafienie go z powrotem nad siatką do sądu swojego przeciwnika . , Podczas gdygracz musi niechsłużą odbiciu przed wpuszczeniem go , że może przed piłkę w odbija w trwającym rajdzie .

Singli , sąd ten jest określony przez wewnętrzną zestaw uboczu. W deblu , granice sądu są określone przez zewnętrznego zestawu uboczu. Gracze nadal powrocie strzałów do sądów wzajemnie tak długo, jak jest to konieczne . Jak tylko jeden gracz nie zwróci piłki albo strzela boisko przeciwnika uderzając piłkę długi , szeroki lub do sieci ,gracz traci punkt . Imperium gier , Set , Mecz

gracz, który wygra z woleja przyznaje notę 15 na każdy z dwóch pierwszych salw wygrał , i 10 dla następnego woleja . Pierwszy gracz, który wygra cztery salwy wygrywa grę, pod warunkiem, że wygra dwa punkty . Jeśliwynik jest związany 40-40 w grze ,wynik nazywa się " Deuce ", agracz musi wygrać dwa kolejne punkty po dwójka , aby wygrać mecz . Gracze na przemian służący po każdej grze .

Pierwszym graczem, który wygrał sześć gier wygrywa zespół , ponownie pod warunkiem , że wygra dwa mecze . Jeślizestaw jest związany w sześciu meczach za akcję po 12 grach , gracze odgrywają tiebreaker pierwszego gracza do siedmiu punktów - znowu przez dwa - oddaniem zestawu

W turniejach kobiecych ,pierwszy gracz . wygrać dwa sety wygrywa mecz , podczas gdy większość mężczyzn tenisowe mecze turniejowe rozgrywane są do trzech najlepszych pięciu setach. Imperium