Rosyjska drużyna hokejowa niszczy Turcję 42-0 podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2017

42-0 brzmi jak wynik wielkiego meczu piłki nożnej, ale był to ostatni wynik pierwszego meczu hokejowego podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2017. Zgadza się, mecz hokejowy.

POWIĄZANE: Columbus Blue Jackets Trener John Tortorella mówi, że LeBron James nie mógł grać w hokeja

Podczas poniedziałkowego meczu Rosja pokonała Turcję w jednym z najgorszych wybuchów w historii tego sportu. Na każdym poziomie rosyjski hokej zawsze dominował, ale w zaledwie trzech 20-minutowych okresach ich młodzieżowa drużyna olimpijska całkowicie zniszczyła tureckich przeciwników.

Wynik po pierwszej tercji to 15-0. Po drugiej tercji było 27-0. Rosja dodała jeszcze 15 bramek w trzecim meczu, co daje 42-0. Rosyjski bramkarz Makar Chufarov został nagrodzony zawodnikiem gry.

Wybuch był szczególnie upokarzający dla Turcji, ponieważ festiwal odbywa się w północno-wschodnim tureckim mieście Erzurum. Ale prezes Tureckiej Federacji Hokejowej Bulent Akay przedstawił wiarygodne powody, dla których wynik był tak krzywy. Według Hurriyet Daily News powiedział:„To pierwszy raz, kiedy zespół grał przeciwko światowemu gigantowi. Ci goście to narodowa drużyna przyszłości”. Zauważył również, że 87 000 dzieci gra w hokeja w Rosji, podczas gdy tylko 579 gra w Turcji.

Możesz obejrzeć całą grę poniżej, jeśli możesz to wytrzymać. Możesz kliknąć w niemal dowolnym momencie gry i zobaczyć wynik Rosji.

Przynajmniej nie była to najgorsza strata wszech czasów w hokeju. W 2008 roku słowacka drużyna hokejowa pokonała Bułgarię 82-0.

[Rosyjska drużyna hokejowa niszczy Turcję 42-0 podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2017: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/Hokej-na-trawie/1018051481.html ]