Tenis Zasady Point

Punktacja w tenisie jest bardziej skomplikowane niż w większości innych sportów . Zawodnik zdobywa punkty , ale te punkty nic nie znaczą , dopóki nie zostaną zgrupowane w gry, zbiorów i meczów. Miłość, Punkty i Gry

" Miłość " tookreślenie na zero. Każda gra rozpoczyna się z wyniku " Love- Love", zwany także " Love- All . " Gra kończy się, gdy piłkarz zdobywa cztery punkty, które zdobył bramkę w 15, 30, 40 i gry , a gracz zdobył co najmniej dwa punkty .
Deuce
< p>termin " dwójka " opisuje grę , gdy jest remis na 40-40 . Gra nie kończy się , dopókigracz wygrywa przez dwa punkty . Pierwszy punkt zdobył po dwójka jest nazywany" zaletą ". Jeśligracz z punktów przewaginastępny punkt , wygrywa grę . Jeśli przeciwnik zdobywa kolejny punkt ,gra powraca do Deuce .

Zestawy i meczów

Gracz, który wygra sześć gier o marżę dwóch gier wygrywa seta. Mecz jest wygrany , gdygracz wygra dwa sety (w best-of - three) lub trzech zestawów ( w najlepszym - w - pięciu ). Foto Foto Foto Tiebreakers
< p > Gdyzestaw osiągnie 6-6 ,tiebreaker jest egzekwowane . Aby wygrać tiebreaker ,gracz musi wygrać siedem punktów o marżę dwóch . Zwycięzca tiebreaker jestzwycięzcą zestawu , a zestaw jest oceniany jako 7-6.
Grania zapałkę

Niektóre turnieje nie używać tiebreakers w ostatniej ( trzeciej wbest-of -three , piąty wbest-of- pięciu) . Tak więc , gracze muszą " rozegrać " mecz , co oznacza, że nadal musi grać w gry ażgracz wygrywa co najmniej sześć gier o marżę dwóch gier . W takim przypadku ,mecz ma potencjał , aby uruchomić pięć lub sześć godzin. Imperium