Walcz z ulubionymi zawodnikami BJJ Quality Quality w UFC

Trudno polemizować z sugestią, że parter MMA jest najbardziej technicznym elementem tego sportu. Pierwsze dwa turnieje UFC wygrał Royce Gracie, „człowiek w piżamie”, który pojawił się i nauczył świat, co może zrobić osoba praktykująca BJJ na wysokim poziomie. Szybko stało się niezbędne, aby zawodnicy MMA stali się biegli w walce naziemnej, i wielu innych znakomitych graczy BJJ przeszło do MMA – co prowadzi do bolesnych zgłoszeń, paskudne złamania kości i wiele osób duszących się nieprzytomnych.

To jest NIE ranking najlepszych zawodników BJJ, można by kłócić się całymi dniami o to, kto jest na szczycie. Zamiast tego jest to pięciu ulubionych praktyków Fight Quality Jiu Jitsu w UFC.

Ryan Hall

Ryan „The Wizard” Hall wygrał 22. serię The Ultimate Fighter, prezentując przy tym paskudne grapplingi. Z ogromnym amatorskim rodowodem, który obejmuje dwa mistrzostwa świata IBJJF jako fioletowy pas i ponad 300 zwycięstw poddań w zawodach (200+ przez duszenie trójkąta), Hall dwukrotnie zdobył medal na Mistrzostwach Świata BJJ, wygrać na mistrzach świata ADCC, i wygraj mistrzostwa świata w no-gi, obok szeregu konkursów krajowych. Chociaż nie jest najaktywniejszym wojownikiem, ma jedne z najwyższych poziomów BJJ w oktagonie.

BJ Penn

Zdobycie czarnego pasa w BJJ to proces, który może zająć dekady – to sztuka, której opanowanie zajmuje całe życie, jeśli kiedykolwiek możesz to naprawdę opanować. BJ Penn zdobył czarny pas w zaledwie trzy lata. Dopełnieniem tego wyczynu jest fakt, że był pierwszym spoza Brazylii, który wygrał dywizję czarnego pasa na Mundialach (mistrzostwa świata BJJ). B.J połączył umiejętności wyższego poziomu w parterze z elitarnym uderzeniem, czyniąc go drugą osobą (po Randym Couture) spośród zaledwie czterech osób, które zdobyły pasy w dwóch kategoriach wagowych UFC – spełniając jego przydomek „The Prodigy”.

Ronaldo Souza

„Jacare” Souza jest uważany za przebywającego tam z najlepszymi grapplerami swojego pokolenia. Trzeci w rankingu wagi średniej ma naprawdę imponujący rekord w BJJ, co wyjaśnia, dlaczego odniósł 17 zwycięstw przez poddanie się w UFC. Wygrał dwa złote i trzy srebrne w mistrzostwach ADCC, oraz osiem złotych i dwa srebrne na światach BJJ, startuje głównie w kat. -88kg i absolutnej. Kiedy już złapie przeciwnika, czeka go zły czas, dlatego nazywa się go po typie krokodyla kajmańskiego – wyjaśniając jego słynne wejście do pierścienia krokodyla i gest ramion.

Damian Maja

Damian Maia to zazwyczaj pierwsza myśl, kiedy wspominasz BJJ i UFC. Wielokrotny pretendent do tytułu, znany ze swoich umiejętności na wysokim poziomie, walczył w dwóch dywizjach UFC, 185 i 170 funtów. Obecnie zajmuje 5. miejsce w wadze półśredniej, i zdobył 25 zwycięstw, w tym 12 zgłoszeń, wewnątrz klatki. Maia ma również dużą szafkę na trofea wypełnioną trofeami BJJ, w tym dwa medale ADCC, mistrzostwa panamerykańskie, i wielokrotne medale mistrzostw CBJJ. Oceniany jako jeden z najlepszych graczy BJJ wszechczasów w MMA Maia faktycznie wygrała w grapplingu z Jacare Souza.

Fabricio Werdum

Nasza ostatnia pozycja na tej liście to jeden z największych. Poprzedni mistrz i wieczny pretendent do tytułu wagi ciężkiej, Werdum to wszechstronny zawodnik, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w dywizji. Jego rodowód jako zawodnika BJJ jest niezwykle imponujący; zdobył sześć medali ADCC (w tym dwa złote), siedem medali IBJJF (cztery złote) i sześć medali mistrzostw panamerykańskich (cztery złote). Chociaż zawsze będziemy kochać Werduma za otwarcie jego walki z Travisem Brownem przez lecącego chorego kopniaka w twarz, nie możesz pomóc, ale szanuj, że ma poważny zestaw umiejętności w terenie.

Ten artykuł jest kontynuacją naszych 5 ulubionych Kickboxerów w UFC, które możesz przeczytać tutaj, i daj nam znać w komentarzach, kim są Twoi ulubieni Grapplerzy UFC.