Podobieństwa i różnice między piłką nożną a piłką nożną

Miliony pasjonatów śledzą dwa sporty z piłką, jeden ulubieniec Amerykanów, a drugi ulubieniec świata. Każda z nich rozgrywana jest na dużym prostokątnym polu i opiera się na zasadach, które ewoluowały w XIX wieku. „Piłka nożna to gra dżentelmenów, w którą grają bestie. Piłka nożna to bestialska gra, w którą grają bestie, ” zaopiniował Henry Blaha, piłkarz Boston College, w 1972. Rzeczywiście, piłka nożna to tylko sport kontaktowy, taki, w którym dziewczęta i kobiety poczyniły ogromne postępy jako gracze. Tymczasem piłka nożna, sport kolizyjny, staje się czasami naprawdę brutalny.

Podobieństwa

W obu dyscyplinach występują dwie przeciwne drużyny po 11. Piłkarze tworzą jedną jednostkę, podczas gdy piłkarze są przypisani do ataku, zespoły obronne lub specjalne. Regulowane boisko do piłki nożnej ma długość 100 jardów i szerokość 53 jardów. Boisko do piłki nożnej jest nieco większe, od 100 do 130 jardów długości i 50 do 100 jardów szerokości. Boiska piłkarskie posiadają oznaczenia co 10 jardów oraz krzyżyki dla pojedynczych jardów, podczas gdy boiska do piłki nożnej wyznaczają krąg startowy, linia pomocnicza i dwa pola karne. Każdy sport posiada rozgrywającego, zazwyczaj rozgrywający w piłce nożnej i środkowy pomocnik w piłce nożnej. Zasady spalonego w każdym sporcie wymagają, aby zespół atakujący poruszał się w dół boiska w szorstkiej jedności, stosując sprytną taktykę, a nie wybieranie wisienek, aby uniknąć obrony. Kikerzy i typerzy w piłce nożnej zazwyczaj kopią piłkę za pomocą sznurowadeł butów, styl piłki nożnej.

Różnice

Gra w piłkę nożną trwa nieprzerwanie przez dwie 45-minutowe połowy, podczas gdy piłka nożna składa się z przerw trwających nawet 40 sekund między każdym zagraniem w grze, która trwa cztery 15-minutowe kwarty. W piłce nożnej tylko bramkarze mogą legalnie dotykać piłki rękami. Piłka nożna na świeżym powietrzu rozgrywana zgodnie z zasadami FIFA, międzynarodowy organ zarządzający piłką nożną, zezwala tylko na trzech rezerwowych na mecz, podczas gdy piłka nożna pozwala na nieograniczoną liczbę zmian podczas przerw w grze. Legalne zagrania w futbolu amerykańskim byłyby faulem w piłce nożnej. Piłkarze noszą koszulki, szorty, nagolenniki i knagi, podczas gdy piłkarze noszą mundury, kaski i naramienniki.

Punktacja

Zdobywanie punktów w piłce nożnej wymaga, aby piłka przełamała płaszczyznę strefy punktowej w celu uzyskania sześciopunktowego przyziemienia lub dwupunktowej zamiany. Piłka musi przejść przez słupki słupków bramkowych, aby kopnięcie liczyło się jako dodatkowy punkt lub rzut za trzy punkty. W piłce nożnej piłka musi całkowicie przekroczyć linię bramkową pomiędzy słupkami bramki i pod poprzeczką, aby została zaliczona jako bramka. Fani piłki nożnej z grubsza utożsamiają jednopunktową bramkę piłkarską z przyłożeniem i dodatkowym punktem, tak, że mecz piłki nożnej 4-2 przekłada się na taką samą ilość wykroczeń jak mecz piłki nożnej 28-14.

Mistrzostwa

Od 2011 r. 208 krajów członkowskich FIFA rywalizuje o kwalifikację do odbywającego się co cztery lata Pucharu Świata, który wyłoni mistrza świata wszystkich drużyn narodowych. Drużyny klubowe rywalizują w pucharach regionalnych, aby wyłonić najlepszą drużynę w Europie, Afryka, Ameryka Południowa i inne regiony FIFA. Mistrz futbolu amerykańskiego jest określany w Super Bowl, coroczny lutowy pojedynek mistrzów NFC i AFC, konferencje z 16 zespołami każda. Wszyscy gracze w NFL to profesjonaliści, podczas gdy Puchar Świata może obejmować amatorów; Niepokonana drużyna Nowej Zelandii na Mistrzostwach Świata 2010, na przykład, obejmował amatorów i udało się związać włoskich profesjonalistów.