To był oszałamiający weekend brytyjskiego sukcesu dla zespołu GB Park and Pipe, ponieważ snowboardziści i narciarze z naszego kraju sprzątali na całym świecie.

Przede wszystkim na X Games w Aspen w USA, gdzie we wczesnych godzinach niedzielnego poranka czasu brytyjskiego James „Woodsy” Woods zdobył swoje pierwsze w historii X Games Gold w Ski Big Air.

Powietrze do tronu | James Woods i Katie Summerhayes o przyszłości narciarstwa dowolnego

Narciarz freestyle z Sheffield nadepnął Triple Cork 1440 i przełącznik Triple Cork 1440 Octo Grab, aby zobaczyć, jak kończy na szczycie światowej klasy stawki, w której znaleźli się tacy jak Henrik Harlaut, Kai Mahler (który zajął odpowiednio 2 i 3 miejsce) i Bobby Brązowy. Woodsy zajął również 4 miejsce w męskich nartach Slopestyle, błąd na odcinku szynowym kosztował go wyższe miejsce na finiszu.

Lekcje narciarstwa w Wielkiej Brytanii:dokąd należy się udać, jeśli chcesz Naucz się jeździć na nartach przed wyjazdem?

Kilka godzin wcześniej nasza własna Katie Ormerod dodała do swojego niedawnego historycznego zwycięstwa w Big Air World Cup, zdobywając brąz w Women's Slopestyle, również na X Games. Po technicznym odcinku kolejowym na szczycie toru Katie zdeptała Frontside 500, ogromną Cab Nine – sztuczka, która zapewniła jej piąte miejsce w X Games Big Air poprzedniej nocy – i jedwabiście Back Seven, aby dopełnić gwiazdę. biegnij.

Bieg wystarczył, by zdobyć jej brąz, a przed nią ukończyli tylko Julia Marino i Jamie Anderson, na polu, w którym znalazły się również Silje Norendal, Cheryl Maas i Anna Gasser; Rywalka Katie w Pucharze Świata.

Na tym sukces zespołu GB Park &​​Pipe się nie skończył. Jamie Nicholls zdobył również srebro w Pucharze Świata Slopestyle w Seiser Alm we Włoszech, o włos tylko omijając pierwsze miejsce na podium do belgijskiego cudotwórcy Seppe Smitsa. Brytyjczyk Billy Morgan skończył z medalami na 4. miejscu, a Rowan Coultas uplasował się na 7. miejscu. W kobiecym stylu Slopestyle, Aimee Fuller również o włos odpadła na podium, zajmując 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Narodziny Super Groma | Jak małe dzieci przejmują świat snowboardu

A to nie koniec brytyjskiego sukcesu. W ten weekend uczestnicy szlaku GB Park And Pipe Harry Waite i Raymond Prentice zdobyli złoto i srebro (odpowiednio) podczas World Rookie Tour – największej światowej trasy snowboardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

Przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w PyeongChang prawie dokładnie za 12 miesięcy, ten wspaniały weekend brytyjskich zwycięstw sygnalizuje zamiary całego zespołu GB Park And Pipe. Nieźle jak na małą, deszczową wyspę, co?

Możesz też polubić:

Team GB zyskuje ogromny wzrost, gdy duże powietrze dodawane do zimowych igrzysk olimpijskich

12 razy snowboardziści próbowali jeździć na wyciągu krzesełkowym i ponieśli porażkę

Brązowy medal X Games Oslo Big Air zdobyty przez snowboardzistę zespołu GB Billy Morgana

[Zawodnicy GB Park and Pipe Katie Ormerod i James „Woodsy” Woods zdobywają medale Igrzysk X przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w PyeongChang 2018: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/Snowboard/1018048575.html ]