Melbourne Cup:Twilight Payment Niespodzianka zwycięzca; Anthony Van Dyck utrzymuje śmiertelną kontuzję

Twilight Payment wysunął się na prowadzenie tuż za bramką startową, a następnie powstrzymał spóźnioną ofertę Tiger Moth i wygrał 8 milionów dolarów Melbourne Cup na Flemington Tor wyścigowy w Australii.

Wyścig na 3200 metrów jest rzadko wygrywany w stylu „gate-to-wire”, ale dżokej Jye McNeil powiedział, że jego instrukcje od trenera Josepha O'Briena miały być na czele 23-konne pole i jedziemy stamtąd. McNeil wykonał rozkazy i zakończył swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze.

"W tej chwili jestem przytłoczony emocjami, to cud", powiedział McNeil po wtorkowym wyścigu. „Jedyną presją, jaką odczuwałem, było to, żeby zrobić to (plan) dobrze”.

O'Brien zdobył swój drugi Puchar – pierwszy był w Rekindling w 2017 roku – i zrobił to, gdy Twilight Payment wygrał konia trenowanego przez jego ojca, Aidana O'Briena.

"(Joseph) chcial, abym byl o krok przed polem i naprawde zmusil ich do pogoni, bo co on sortuje braków w klasie, nadrabia swoją zdolnością do pozostania” – powiedział McNeil o Twilight Payment.

Anthony Van Dyck poddany eutanazji

Wyszkolony przez Aidana O’Briena Anthony Van Dyck, jeden z najlepszych zawodników, został zatrzymany pod koniec wyścigu i zabrany z toru przez karetkę pogotowia. Czteroletni koń doznał złamania pęciny i został uśpiony, powiedział dyrektor generalny Racing Victoria, Jamie Stier.

„Koń otrzymał natychmiastową opiekę weterynaryjną, jednak nie można go było uratować ze względu na rodzaj odniesionego urazu” – powiedział Stier.

Hugh Bowman, dżokej na pokładzie Anthony'ego Van Dycka, nie odniósł obrażeń.

Z powodu pandemii COVID-19 nie było widzów na „Wyścig, który zatrzymuje naród”, który zwykle przyciąga około 120 000 osób.

Kolejność wykończenia

Twilight Payment, siedmioletni wałach, jest własnością Lloyda Williamsa i rodziny, co daje Williamsowi siódme zwycięstwo w Pucharze. Zwycięzca zapłacił 27,20 USD.

Po Tiger Moth, Prince of Arran zajął trzecie miejsce, a następnie The Chosen One, Persan, Sir Dragonet, Verry Elleegant, Russian Camelot, Finche, Ashrun, Oceanex, Warning, Surprise Baby , Miami Bound, Master of Reality, Steel Prince, Etah James, Declare, Mustajeer, Stratum Albion, Dashing Willoughby i Avilius.

[Melbourne Cup:Twilight Payment Niespodzianka zwycięzca; Anthony Van Dyck utrzymuje śmiertelną kontuzję: https://pl.sportsfitness.win/Sporty-widowiskowe/Wyścigi-konne/1018050641.html ]