Poza graniem rakietami na boisku lub w trawiastym terenie z siatką, tenis i badminton mają ze sobą niewiele wspólnego. Niektóre różnice są podyktowane zasadami każdego sportu, inne takie jak subtelne różnice strategiczne i techniczne, najlepiej zrozumieją sportowcy, którzy grają w obie te rzeczy. Nawet jeśli nie jesteś sportowcem, łatwo jest dostrzec różnice i pojąć koncepcje gier, po prostu obserwując obie w akcji.

Największa różnica dotyczy sądów. Korty tenisowe są większe, 78 stóp długości i 36 stóp szerokości, podczas gdy korty do badmintona mierzą 44 stopy długości i 20 stóp szerokości. Oba korty mają linię bazową lub linię końcową na każdym końcu. w badmintonie, ta linia jest również nazywana długą linią serwisową podczas gry w single. Korty do badmintona posiadają również drugą długą linię serwisową, około 30 cali od linii grzbietu, który jest używany do gry podwójnej. Na środku obu kortów ustawiana jest siatka, dzieląc sądy na pół. Górna część siatki tenisowej znajduje się 36 cali nad powierzchnią kortu pośrodku i 42 cale na bocznych słupkach siatki. w badmintonie, górna część siatki znajduje się 60 cali nad powierzchnią pośrodku i 61 cali po bokach.

Różnice w wyposażeniu

Rakiety tenisowe są większe i cięższe, a główki są większe niż rakiety do badmintona. Waga rakiety tenisowej może wahać się od około 9 do 13 uncji, podczas gdy rakiety do badmintona zwykle ważą mniej niż 100 gramów, lub 3,5 uncji. Piłka pokryta filcem jest używana w tenisie, a lotka jest używana w badmintonie. Nazywany również promem lub ptaszkiem, otwarty, lotka stożkowa ma naturalne pióra lub plastikową spódniczkę przymocowaną do zaokrąglonej podstawy.

Dopasuj formaty

Typowy mecz tenisowy wymaga wygrania najlepszego z trzech setów. Ogólnie, sety wygrywa pierwszy gracz lub drużyna, która wygra sześć partii z przewagą dwóch lub więcej partii, i musisz zdobyć cztery punkty i mieć przewagę dwóch lub więcej punktów, aby wygrać mecz. Podobnie, mecz badmintona składa się z trzech najlepszych gier. Ty lub Twoja drużyna deblowa musicie jako pierwsi zdobyć 21 punktów, aby wygrać mecz badmintona.

Metody punktacji

Punkty w tenisowym systemie punktacji to „miłość, " lub zero punktów, "15, " "30, „40” i „gra”. Mecz tenisowy, który kończy się remisem na poziomie 40-40, można rozstrzygnąć na dwa sposoby. Rozgrywka jest kontynuowana, dopóki jeden gracz lub drużyna nie zdobędzie dwóch kolejnych punktów, albo zostanie rozegrany jeszcze jeden punkt w celu ustalenia zwycięzca gemy. Jeśli set zakończy się remisem w sześciu gemach, Rozgrywany jest 12-punktowy tiebreaker, aby wyłonić zwycięzcę seta. Badminton używa liczbowego systemu punktacji „miłość, " 1, 2, 3 i tak dalej. Podczas gry jeśli wynik będzie równy 20 punktów, gra jest kontynuowana, dopóki jeden gracz lub drużyna nie ma dwóch punktów przewagi. Jeśli zawodnik lub drużyna zremisuje z wynikiem 29 punktów, Zagrywa się jeszcze jeden punkt, aby wyłonić zwycięzcę gry.