Kilka dziwnych zasad tenisa, które zawsze skłaniały nas do kwestionowania gry

Udostępnij to na WhatsApp

DZIWNE ZASADY TENISA | Niezależnie od tego, czy jesteś tylko początkującym tenisistą, który chce zrozumieć, kto wygrywa w tenisie, czy też jesteś entuzjastą, który dopiero zaczyna rozgrywać własne mecze, ważne jest, aby znać oficjalny system punktacji tenisa i różne terminy, które są jego częścią.

Zamieszanie tutaj może zepsuć zabawę z oglądania gry, ponieważ nie masz pojęcia, co się dzieje. Więc, dzisiaj omówimy różne elementy systemu punktacji tenisa, specjalnie do gry singlowej, w tym, jak zdobywać mecze tenisowe na przykładzie.

Tenisowy system punktacji

System punktacji w tenisie różni się znacznie od innych sportów popularnych na całym świecie. Podczas gdy większość innych sportów używa „punktów/jednostek” do zdobywania punktów, Tenis bawi się matematyką w sposób, który nie jest w żaden sposób oczywisty ani intuicyjny, dla przeciętnego widza.

Nie tylko to, ale system punktacji tenisa nie pozwala na remisy. Albo wygrywasz, albo przegrywasz.

Punktacja meczu:

Punktacja gry

Tutaj sprawy się trochę komplikują. Pierwsza osoba, która zdobędzie 4 punkty, wygrywa grę. Jeśli wynik jest równy 4 punkty każdy, gracz musi wygrać zdobywając 2 kolejne punkty, bez względu na to, jak długo to zajmie. Terminologia dotycząca punktacji w grze w tenisa brzmi następująco:

PS:Podczas sprawdzania wyniku podajesz najpierw wynik serwera.

Punktacja zestawu:

Set wygrywa pierwszy gracz/drużyna, która wygra 6 gier. Gracze na przemian serwują i zwracają w każdej grze, a większość meczów używa jednego z dwóch formatów zestawu:

Zestaw korzyści:

Gracz lub drużyna musi wygrać co najmniej 6 gier z 2-meczową przewagą nad przeciwnikiem (przeciwnikami). Set trwa, dopóki gracz/drużyna nie wygra seta przez co najmniej 2 gemy. Jest to wykorzystywane przy decydowaniu o setach na wielkich szlemach, z wyjątkiem US Open.

Zestaw tie-break:

Gracz lub drużyna musi wygrać co najmniej 6 gier z 2-meczową przewagą nad przeciwnikiem (przeciwnikami). Jeśli zostanie osiągnięty wynik 6-6, w celu wyłonienia zwycięzcy rozgrywana jest dogrywka. Gracz musi zdobyć określoną liczbę punktów (zazwyczaj 7, 8, lub 10 punktów) z co najmniej 2 punktami przewagi w celu wygrania tie-breaka i seta. Szczególnie przydatne w turniejach na poziomie Tour, ponieważ pomaga określić zwycięzcę zgodnie z harmonogramem.

'Miłość jest w powietrzu (Na serio, nie wiemy)

Nie ma ostatecznego powodu, dla którego w tenisie mówimy „miłość” za zero. Niektórzy uważają, że pochodzi od francuskiego wyrażenia „l'oeuf”, jak w „jajko” oznaczającym zero. Istnieje również szansa, że ​​pochodzi od holenderskiego wyrażenia „iets voor lof doen, ”, co przekłada się na coś w rodzaju „nie ma stawki w grze”.

Przeczytaj także: 5 najlepszych botów obsługujących ze świata tenisa

Piłka odbija się od siatki, zanim zdążysz ją uderzyć?

Jeżeli podkręcenie lub wiatr sprowadzą piłkę z powrotem nad siatkę, wtedy musisz uderzyć piłkę, aby zdobyć punkt, nawet jeśli oznacza to sięganie ponad siatkę, aby odbić strzał. Jeśli nie dotkniesz piłki, wtedy punkt wygrywa gracz, który wykonał strzał z rotacji. Uważaj tylko, aby nie dotknąć siatki lub strony boiska przeciwnika, bo stracisz punkt.

Kto zdobędzie punkt, jeśli przeciwnik wykona zamach rakietą nad siatką?

Dopóki uderzał piłkę, zanim rakieta przeleciała nad siatką, strzał jest uważany za legalny. To może być trudne do osądzenia, chyba że wyraźnie sięga przez siatkę, aby odbić strzał.

To tylko kilka przykładów terminologii tenisa, która odstrasza nowicjuszy, którzy od czasu do czasu oglądają ten sport w telewizji. Jeśli jesteś jednym z nich, miejmy nadzieję, że pomoże ci to lepiej połączyć się z grą i rozwinąć ducha tenisa.

Wymeldować się: 5 podstawowych uderzeń w tenisa, których możesz nauczyć się podczas tych wakacji

Poglądy i opinie wyrażone w tym artykule są poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy naszej firmy, partnerów i inne organizacje. Chociaż wszelkie informacje podane na naszym blogu są zgodne z naszą najlepszą wiedzą, nie gwarantujemy prawdziwości, wiarygodność lub kompletność przedstawionych informacji. Wszelkie porady lub opinie służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być interpretowane jako alternatywa dla profesjonalnej porady.

[Kilka dziwnych zasad tenisa, które zawsze skłaniały nas do kwestionowania gry: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/tenis/1018043854.html ]