Przepisy Olimpiad Specjalnych Tenis

Zasady Olimpiad Specjalnych do tenisa są oparte na Międzynarodowej Federacji Tenisa (ITF) oficjalne zasady tego sportu . ITF zasady są przestrzegane , z wyjątkiem , gdy modyfikowany przez urzędnika Przepisy Sportowe Olimpiad Specjalnych dla Tenis, jak wskazano poniżej . W tych przypadkach ,Olympic Specjalne zasady mają pierwszeństwo . Wydarzenia

Olimpiady Specjalne oferty tenis mecze w singlu , debel , gra mieszana , dwuosobowe sportowe i ujednoliconej ujednolicone sportowe gra mieszana , jak równieżzawody indywidualne umiejętności .
gry zdobywania

Gracze mogą utrzymać wynik : korzystając z tradycyjnych terminów tenis ( miłość , 15, 30 , 40, dwójka ) lub prostych cyfr ( 0, 1 , 2, 3 , 4 ) . W każdym przypadku "nie -ad " punktacji jest stosowany we wszystkich specjalne Igrzysk meczów tenisowych . Oznacza to, żepierwszy gracz /drużyna wygra cztery punkty wygrywa. Jeśligra zostaje przywiązany na 40-40 (znany również jako " dwójka " ) lub 3-3 , a następniezwycięzca następnego punktu wygrywa. Nie ma "ad- w " lub "ad- out . ” Imperium Match Play

składameczu z jednym zestawem sześciu gier, lub dwa na trzy krótkie zestawy . Zestaw sześciu gra musi zostać wygrany przez dwa marginesem gry . Jeśliwynik zestaw zostaje przywiązany na 6-6 , a następniegra tiebreaker będą odtwarzane , aby wyłonić zwycięzcę .

"Krótkiego zestawu " meczu, zawodnicy /drużyny muszą wygrać cztery gry na zestawie , o marżę dwóch gier , a następnie wygrać dwa sety , aby wygrać mecz. Jeśliwynik zestaw zostaje przywiązany 4-4 ,gra tiebreaker zostanie rozegrany w celu określenia seta . Jeśliwynik meczu zostaje związany w jednym określonym wszystko , togra tiebreaker będą również grać , aby wyłonić zwycięzcę meczu. Tiebreaker zastąpi trzeci set.
Unified Sports

Unified Sports Doubles i Miksty mecze , zespoły składają się z jednego specjalnego sportowca olimpijskiego i jednego partnera . Wszystkie pozostałe zasady meczu i gry są takie same .
Zbiory Coaching

Zawodnicy i drużyny mogą otrzymać trenera podczas meczu , ale tylko z wyznaczonego trener Olimpiad Specjalnych i tylko wtedy, gdy zmiana strony na końcu gry . Coaching nie jest dozwolona w każdym momencie gry tiebreaker .
Indywidualnych umiejętności Konkurs

w konkursie indywidualnych umiejętności , gracze są oceniane i strzelił na ich wydajność w siedmiu kategoriach umiejętności . Należą do nich forehand , backhand siatkówki , siatkówki forhend groundstroke , backhand groundstroke , służyć w sądzie dwójka , służą z sądu ogłoszenie i zmiennego groundstroke z ruchu . Gracze są oceniane i oceniane w zależności od ich umiejętności w każdej kategorii , z ' player s końcowy wynik jestsuma wszystkich siedmiu kategoriach . Imperium