Jakie są zasady za zabicie w Lawn Tennis

? Tenis trawników , często nazywana po prostu tenis, jestpopularnym sportem , gdzie dwóch graczy uderzyć piłkę całej sieci przy użyciu rakiety . Historycznie tenisa grano na trawie , ale nowoczesny tenis jest rozgrywany na różnych powierzchniach , w tym trawy , gliny i twardych powierzchni człowieka . System punktacji w tenisie jest częstoźródłem nieporozumień dla tych, którzy nie znają gry . Zabicie grę

składamecz tenisowy z trzech podstawowych jednostek punktacji : Punkty , gier i zestawów . Gry są wygrał zdobywając punkty i sety wygrywa wygrywając gry . Gry w tenisa są wygrane , gdy jeden gracz wygrywa cztery punkty , alesystem liczenia punktów nie wystarczy policzyć numerycznie. Gdygracz ma zero punktów , że mówi się, że na " miłości". Kiedy piłkarz zdobywapierwszy punktwynik jest rejestrowane jako 15 , dwa punkty, jest 30, trzy punkty jest 40 , a czwarty punkt wygrywa , jeśli to daje różnicę dwóch punktów . Jeśli obaj gracze osiągnąć wynik 40 ,wynik nazywa się " dwójka ". Gdy wystąpidwójka , albo gracz musi wygrać dwa kolejne punkty , aby wygrać mecz . Kiedy gracz zdobywa punkt na dwójka , to mówi się, że przewagę. Jeśligracz z przewagą wygrywa kolejny punkt , wygrywa grę , ale jeśli przegra następny punkt ,wynik sięga dwójka .
PunktacjaZestaw
< p >pierwszy gracz wygra 6 gier w zestawie wygrywa seta. Podobny do punktacji w każdej grze , gracze muszą wygrać zestawy gier przez dwa różnicy . Oznacza to, żegracz może wygrać zestaw 6 gry na 4 lub 6 gry na 1, ale nie 6 gier 5 . Pod wynikiem 6 gier do pięciu, jeśligracz z 6 gier wygrywa kolejny mecz , wygrywa zestaw 7 gier do 5 . Jeżeliwynik gry zostaje związany w 6 gier za sztukę , gracze odgrywają Tiebreak zdecydować zestawu . W Tiebreak ,pierwszy gracz wygrywa do 7 punktów , alegracz musi wygrać Tiebreak przez dwa punkty . Pozakończeniutiebreak Wynik zestaw jest napisane 7 do 6 gier na rzecz zwycięzcy Tiebreak i wynik Tiebreak jest często napisane po zbiorze punktów w formacie : ( 7-3 )
.
PunktacjaMecz

jestnajlepszym z trzech set meczutypowy mecz tenisowy . Oznacza to, że pierwszy gracz , aby wygrać dwa sety wygrywa mecz . Jeśli jeden gracz wygrywa dwa pierwsze sety , kończymecz z zaledwie dwóch setów . Na przykład, powiedzmy, Bill i Tom grał mecz tenisa i Bill wygrał pierwszego seta , przegrał drugiego seta i wygrał ostatni zestaw w Tiebreak . Końcowy wynik może być zapisane jako : 6-4, 3-6, 7-6 ( 7-5 ) . Zwycięzca ' s gry ogółem są zazwyczaj wymieniony jako pierwszy dla każdego zestawu w wynikach wynik . W zawodowym tenisie , pewne wydarzenia , w tym wszystkich czterech głównych turniejach , są odtwarzane jako najlepszy z pięciu ustawionych meczów. Imperium