College Rules kobiet Siatkówka

Siatkówka została wymyślona w 1895 roku w YMCA w West Springfield , Massachusetts . Po raz pierwszy została zorganizowana kolegialność sportu kobiet w 1970 roku przez Komisję na Międzyuczelnianym Lekkoatletyce Kobiet . ( Kolegiaty sportowe damskie przyszedł pod kontrolą NCAA w 1981 roku . )Jedyna istotna różnica między mężczyzn i kobiet jest przepisów , którenetto w męskiej gry jest 7,5 cala wyższa . Boisko

boisku do siatkówki jest 59 metrów długości i 29,5 metrów szerokości i jest podzielona w połowie przez środkową i netto . Kobiecy college netto wynosi 7 metrów 4 1/8 cali w górę . NCAA wymaga co najmniej 6,5 stopy na wszystkich stronach sądu być wolne od przeszkód , ale zaleca co najmniej 10 stóp wzdłuż boków i 15 metrów za sąd. Sufit nad sądu musi być co najmniej 26 metrów wysokości , choćNCAA zaleca 41 stóp.
Zbiory Drużyny

Każda drużyna składa się z sześciu członków na dworze w czasie trzy w rzędzie i trzy w rzędzie . Gdy piłka jest serwowane , gracze mogą poruszać się w sądzie bez ograniczeń. Jednak gracze, którzy są w ostatnim rzędzie nie może skok piłkę przed linią ataku , znajduje się 9 stóp 10 cali z sieci lub blokować kolce drugiej jedenastki w sieci. Drużyny mogą zastąpić w każdej martwej piłki. Gracze , którzy opuścili grę może ponownie wprowadzić tak długo, jak są one ponownie wstawić do swojego pierwotnego miejsca w rotacji . Każda drużyna może zastąpić 12 razy w zestawie Imperium Punktacja

mecz NCAA składa się z maksymalnie pięciu setach. ; Pierwsza drużyna, która wygra trzy sety wygrywa mecz . Pierwsze cztery sety są rozgrywane do 25 punktów , aledrużyna musi wygrać co najmniej 2 punkty . Na przykład ,zespół nie może wygrać , 25-24 ; Gra w dalszym ciągu , aż jeden zespół miał 2 punkty więcej niż jego przeciwnik. Piąty set , w razie potrzeby , jest odtwarzany tylko 15 punktów . Kolegium siatkówka wykorzystuje system punktacji Rally, co oznacza, że ​​jedna z drużyn zdobędzie w każdym punkcie niezależnie która drużyna miałasłużyć. Zespół zdobywa punkt , gdy piłka ląduje w sądzie drugiej drużyny ,druga drużyna nie zwróci piłkę w aut lub gdyinny zespół nazywa za złamanie przepisu . Imperium