Gillingham v Bradford:klucz środkowych obrońców

Solidny występ w zeszłym tygodniu – Kilgallon

Można śmiało powiedzieć, że występ Bradford City, w wygranym 2-1 meczu z Blackpool w zeszłym tygodniu, nie był rocznik. Polegali w dużej mierze na swoich środkowych obrońcach:Matthew Kilgallonie za jego występ w meczu i Nat Knight-Percival za jego otwierającego tuż przed przerwą, po tym, jak Timothee Dieng wykonał rzut wolny Nicky'ego Lawa.

Kolejny środkowy obrońca, Gabriela Zakuaniego, miał dobrą grę na otwierającego Gillinghama w Doncaster. Były zawodnik z Northampton był najbliżej zdobycia bramki, widząc, jak jego głowa odrywa się od linii i dodaje fizyczności do tylnej linii Gills. Adrian Pennock będzie jednak najbardziej wdzięczny Tomasowi Holy, który podzielił opinię w Priestfield, ale wykonał kluczową interwencję z bliskiej odległości przed Mattym Blairem i Johnem Marquisem, aby zachować punkt.

Jedyny problem z ich pierwszych dwóch gier, która obejmowała wtorkową porażkę pucharową 2-0 w Reading, to niedobór szans stworzony z otwartej gry. Oddziały Pennocka oddały pięć celnych strzałów w dwóch meczach, jednak Bradford miał o jeden więcej we wtorek tylko we wtorek. Przegrali 3-2 z Doncasterem, ale był bliski doprowadzenia gry do dogrywki, mimo że Romain Vincelot wysłał na 29 minut z 90 pozostałych.

Dwóch napastników wypadło poza cel, Dominica Poleona i Alexa Jonesa, ten ostatni zastępuje Omari Patricka, który sam wpadł w oko. Jake Reeves jeszcze nie strzelił, ale pierwsze oznaki wskazują, że jest zdolny do kreatywności i przywództwa, ten ostatni kluczową cechę biorąc pod uwagę letnie wyjazdy.

Gillingham nie zostanie przewrócony, ale Bradford ma trochę więcej mobilności i finezji w obszarach do przodu.

Werdykt Football Lab: 1-2