Długość profesjonalnej gry w hokeja

Chociaż hokej zawiera zasady dotyczące długości każdego meczu, mogą się zdarzyć pewne rzeczy, które znacznie przedłużą grę. Z biegiem czasu, kontuzje i fakt, że zegar zatrzymuje się po każdym gwizdku, powodują, że mecze trwają znacznie dłużej niż 60 minut. NHL ma przepisy ograniczające te przestoje, Jednakże, upewnienie się, że większość gier kończy się w pożądanym czasie.

Czas

Każda gra NHL obejmuje 60 minut czasu gry, podzielony na trzy 20-minutowe okresy. Liga nakazuje również 17-minutową przerwę po pierwszej i drugiej tercji, aby zalać i oblodzić oraz zapewnić graczom czas odpoczynku. Areny muszą mieć zegar wyników, aby informować widzów i graczy o tych ramach czasowych.

Średnia długość

NHL stara się utrzymać rozsądną długość gier, ponieważ większość kibiców nie chce zbyt długo siedzieć na trybunach. W sezonie 2003-2004 przeciętny mecz NHL trwał dwie godziny i 19 minut, który pozostaje znacznie niższy niż dwie godziny i 36 minut, które przeciętne były w meczach NHL w latach 1986-1987.

Dogrywka i Shootout

Jeśli mecz ma remisowy wynik na koniec 60 minut standardowego czasu gry, drużyny rozegrają dodatkową dogrywkę trwającą pięć minut. Jeśli żadna z drużyn nie zdobędzie punktów w tym dodatkowym czasie, drużyny wezmą udział w strzelaninie dla trzech graczy. Podczas strzelaniny nie ma ograniczeń czasowych, tak będzie, dopóki jedna drużyna nie wygra. Najdłuższa strzelanina w historii NHL miała miejsce w 2005 roku, kiedy Washington Capitals i New York Rangers rozegrali 15 rund, aby wyłonić zwycięzcę.

Przerwa na reklamy

Reklamy telewizyjne pozostają częścią każdej gry NHL, chociaż posiadają regulacje. Koordynator handlowy National Hockey League zajmuje się wszystkimi tymi przerwami na reklamy i w razie potrzeby dostosowuje je do gry. Żadne przerwy reklamowe nie mogą wystąpić po bramce lub po wykroczeniu oblodzenia.

Play-offy

Podczas play-offów gry mogą się znacznie rozszerzyć, ponieważ nie rozstrzygają tych gier strzelaniną. Dogrywka w meczach o Puchar Stanleya wykorzystuje 20-minutowe okresy, kończy się, gdy jedna z drużyn zdobędzie gola. Każda przerwa podczas play-offów trwa dodatkowo 15 minut. Najdłuższa dogrywka w historii NHL miała miejsce w 1936 roku, kiedy Detroit Red Wings pokonało Montreal Maroons 1:0 po 116 minutach i 30 sekundach dogrywki.