Złote medale Simone Biles:Ile wygrała?

Getty Images Simone Biles.

Simone Biles weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020, zaznaczając jej drugi występ na światowej scenie. 24-letnia gimnastyczka zdobyła do tej pory cztery złote medale olimpijskie, i będzie chciała dodać do swojej kolekcji w 2021 roku.

Jeśli Biles wygra wszechstronną – w której jest obecnie faworytką – stanie się pierwszą kobietą, która od ponad 50 lat wygrywa w tej kategorii, według oficjalnej strony internetowej Igrzysk Olimpijskich.

Biles weźmie udział w sześciu konkurencjach, w tym wszechstronne, rywalizacja drużynowa, Skarbiec, ćwiczenia na podłodze, nierówne pręty, i równoważni. Jeśli Biles zdobędzie złote medale we wszystkich sześciu konkurencjach, ona „ustanowiłaby rekord złotego medalu przez Amerykankę na jednej olimpiadzie, ” według Sporting News.

Oto, co musisz wiedzieć:

Biles zdobyła wszystkie 4 złote medale olimpijskie w Rio w 2016 roku

Biles zdobyła wszystkie cztery złote medale olimpijskie podczas igrzysk olimpijskich w Rio w 2016 roku. Zabrała do domu złoto wraz ze swoim zespołem, zdobyła złoto w wszechstronnym konkursie, wyprzedziła konkurencję na sklepieniu i zachwyciła sędziów swoją niesamowitą rutyną na parkiecie. Zabrała też do domu brązowy medal w równoważni, co oznacza, że ​​zdobywała medale we wszystkich zawodach, w których brała udział.

Sporting News donosi, że Biles zdobyła w sumie 35 medali w trakcie swojej kariery; 27 złotych, cztery srebrne, i cztery brązowe.

Według USA Today, Biles zdobył 19 złotych medali w pięciu występach na Mistrzostwach Świata. Witryna informuje, że Biles zdobyła złoty medal w każdym ćwiczeniu wszechstronnym i na podłodze, w których brała udział od 2013 roku. oczywiście, starajcie się kontynuować tę passę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Biles ustanowił liczne rekordy i planuje kontynuować to w Tokio

Oprócz zdobycia pięciu medali olimpijskich w swojej dotychczasowej karierze, Biles również regularnie bije rekordy — co jest imponujące, biorąc pod uwagę fakt, że miała zaledwie 19 lat, kiedy startowała w Rio.

Pięć medali Biles w Rio oznaczało, że po raz pierwszy gimnastyczka zdobyła tyle medali podczas jednej olimpiady, według Sporting News. Dodatkowo, Biles „wygrał wszechstronny finał mistrzostw świata 2019 z przewagą 2,1 punktu. To najwyższy margines zwycięstwa we wszechstronnym finale kobiet w historii, „Wiadomości sportowe donosi.

Ponieważ Biles chce zwiększyć liczbę medali w 2021 roku, będzie miała więcej okazji do pobicia kolejnych rekordów. Dla początkujących, Biles ćwiczy podwójne skoki szczupakowe Yurchenko, rutyna, której nigdy nie próbowała nawet gimnastyczka na igrzyskach olimpijskich, według The Hill. Chociaż jej trener nie chce, żeby to zrobiła – jest to zbyt niebezpieczne, jak na tak małą nagrodę, mówi Laurent Landi – jeśli Biles dokończy ruch, przeszła do historii. Jej próbę podczas treningu na podium możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Harmonogram Igrzysk Olimpijskich w Biles Tokyo znajduje się poniżej.

25 lipca 2021:Kwalifikacje kobiet.
27 lipca 2021:Finał drużyny kobiet.
29 lipca 2021:Wielobojowy finał kobiet.
1 sierpnia, 2021:Finał krypty.
2 sierpnia 2021:Finał ćwiczeń na podłodze.
3 sierpnia 2021:Końcówka balansu.

CZYTAJ DALEJ:Rodzina Simone Biles:5 szybkich faktów, które musisz wiedzieć