Uwarunkowana gra w posiadanie – prasa i punktacja

Jeśli chcesz jak najlepiej rywalizować w piłce nożnej, musisz zobowiązać się do treningu przedsezonowego, aby siła i kondycja układu krążenia Twojego zespołu osiągnęły szczyt we właściwym czasie.

Poniższe ćwiczenie jest częścią pełnego 6-tygodniowego przedsezonowego planu treningowego. Ten plan jest przewodnikiem po tym, jak powinieneś się przygotowywać, aby być w najlepszej formie w następnym sezonie. Kliknij tutaj, aby wyświetlić podgląd planu.

Jest to trening aerobowy o umiarkowanej intensywności.

Na dużym boisku (40x30m) zawodnicy rozgrywają grę w ciągłym posiadaniu piłki. Celem jest zdobycie bramki przez drużynę będącą w posiadaniu piłki. Jeśli zdobędą punkty, utrzymują posiadanie, dopóki przeciwnik nie zdobędzie posiadania i strzeli gola, aby wyrównać mecz. Gdy mecz jest wyrównany – drużyna będąca w posiadaniu dąży do zdobycia bramki. Ta sekwencja jest przestrzegana przez cały czas trwania gry.

Czas trwania odpowiadający około 30 minutom (np. gry 6 x 5 minut; gry 5 x 6 minut; gry 8 x 4 minuty; gry 3 x 10 minut; gry 4 x 8 minut). Ten rodzaj gry z więcej niż 3 graczami na drużynę powinien trwać 10 minut, aby umożliwić graczom zwiększenie HR i utrzymanie go przez co najmniej 4 minuty.