Prefontaine Classic — nastanie nowej ery

Sportowiec spotkania Darlan Romani PRed 3 razy, jego najlepsze miejsce 74-2¼, które przeniosło go na 9 miejsce na liście wszech czasów. (KIRBY LEE/WIZERUNEK SPORTU)

Palo Alto, Kalifornia

30 czerwca 2019 r.

Wystawiony w nowym miejscu i przedstawiający nową, szybką i ograniczoną prezentację Diamond League, 45. edycja Prefontaine Classic zasygnalizowała nową i ekscytującą erę dla grona światowych sportowców wykonał musujące występy. Zgodnie z ścisłymi wytycznymi dotyczącymi okien telewizji DL, Tom Jordan i jego personel zwinnie stworzyli ostrą, nieprzerwaną paradę 13 konkursów Diamentowej Ligi, posypanych 5 wydarzeniami niezwiązanymi z DL i utrzymali publiczność w pełni zaangażowaną w fascynujące zgromadzenie, które zostało w pełni zaprezentowane w mniej niż 2½ godziny.

Występy na Pinnacle były obfite, ale najlepszym konsensusem był brazylijski kulomiot Darlan Romani. Dominując w wydarzeniu, Athlete Of The Meet osiągnął zwycięski wynik 74-2¼ (22,61), ustanawiając nowy rekord w Meet, Diamond League, Ameryce Południowej i Brazylii. Jego seria 3-PR zawierała 4 ciosy dalej niż najlepszy rzut wicemistrza Ryana Crousera, 72-9 (22,17). W innych zawodach terenowych mężczyzn nowy zawodowiec Mondo Duplantis wyprzedził mistrza świata w skokach na czysto, Sama Kendricksa, gdy poprzeczka wzrosła do 19-5½ (5,93). Kendricks pokonał trzy razy, podczas gdy światowy lider dokonał prześwitu sprzęgła podczas ostatniego skoku na tej wysokości. Ze zwycięstwem w ręku Duplantis nie powiódł się w 3 próbach na światowym liderze 19-8½ (6.01).

Najlepszym sprinterskim wydarzeniem dnia była setka mężczyzn, ponieważ Christian Coleman kontrolował wyścig z pistoletu, aby wygrać w 9.81. Jego taktowanie poprawiło swój światowy znak lidera o 0,04 i jak wiele innych punktów tego dnia ustanowił nowy rekord obiektu. 37-letni Justin Gatlin przekroczył 9,87 – jego najszybszy czas od ’16 – i zajął drugie miejsce. Marie-Josée Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej pokonała silną drużynę w dziwnie powolnym stuleciu kobiet, wygrywając w 11,02 i wyprzedzając Aleię Hobbs o 0,02. Świeżo upieczony pro i mistrz NCAA Sha'Carri Richardson zajął 4. miejsce w 11.15. W rywalizacji kobiet 200 w Nigerii Blessing Okagbare pokazała, że ​​była najsilniejsza w homestretch, wygrywając w 22.05. Światowy lider Michael Norman bawił się na wysadzanym gwiazdami boisku w biegu 400 mężczyzn, pokonując ostatni zakręt z zemstą, by ukończyć wyścig z czasem 44,62.

W zawodach terenowych kobiet światowa liderka i dwukrotna mistrzyni świata Mariya Lasitskene uzyskała najlepszy wynik 6-8¼ (2,04) do zwycięstwa, podczas gdy Vashti Cunningham dołączyła do drugiej. kij metrum z PR 6-6¾ zajmuje drugie miejsce. Chinka Lijiao Gong wygrała strzał kobiet z wynikiem 64-11¼ (19,79).

W biegu przez płotki mężczyzn Rai Benjamin wyglądał spektakularnie, ścigając się zasadniczo bezkonkurencyjnie przez całą wersję okrążenia. Wydawał się całkiem wygodny, schodząc w dół, aby uzyskać zwycięski czas 47,16, najlepszy w sezonie i wiodący na świecie. Posiadacz WR Kevin Young i wielki Edwin Moses to jedyni Amerykanie, którzy pobiegli szybciej niż zwycięski czas Benjamina, zajmując 8 miejsce na liście wszech czasów. W latach 110. silny nacisk na ostatnie trzy przeszkody spowodował, że Hiszpan Orlando Ortega wygrał 13.24, a Francuz Wilhem Belocian (13.29) zajął drugie miejsce, tuż przed mistrzem olimpijskim Omarem McLeod (13.29).

W biegu z przeszkodami kobiet zwyciężczyni WR Beatrice Chepkoech pokazała, że ​​jest w klasie sama, uciekając z boiska po zwycięstwo w najlepszym na świecie czasie 8:55.58. Emma Coburn zdała się na 1100 m przed końcem, ale wróciła i dzielnie zajęła drugie miejsce w 9:04.90, numer 4 w historii w USA.

W jednym z najlepszych kobiet medalistki olimpijskiej na 3000 lat Sifan Hassan poprowadził genialny wyścig, wykonując długi kopniak o zwycięstwo w wiodącym na liście 8:18,49, najszybszym występie na świeżym powietrzu zawsze. Mocny Niemiec Konstanze Klosterhalfen (8:20.07) szybko zamknął się na 2. miejscu, podczas gdy Etiopii Letesenbet Gidey (8:20.27), koń pociągowy wyścigu, utrzymał się na 3. miejscu. Posiadacz WR Genzebe Dibaba (8:21.29), który nigdy wcześniej nie przegrał żadnego wyścigu DL, zajął 4. miejsce

Caster Semenya została przywitana głośnymi wiwatami tłumu, gdy zjechała z domu, aby wygrać 800 kobiet w 1:55,70, najszybszy czas 2 okrążeń w historii na amerykańskiej ziemi . Ajee’ Wilson (1:58.36) przekroczyła 2. miejsce ze swoim kolegą z drużyny Raevyn Rogers (1:58.65) zajmując 3. miejsce.

1500 kobiet prezentowało zatłoczoną, ale niezwykle utalentowaną dziedzinę. Faith Kipyegon z Kenii przejęła kontrolę w połowie wyścigu, a mistrz olimpijski nigdy nie był na czele, osiągając metę w 3:59.04, najszybszym czasie, jaki kiedykolwiek przebiegł w tym wydarzeniu na kalifornijskiej ziemi. Laura Muir przekroczyła 2. miejsce w 3:59,47, podczas gdy Shelby Houlihan (3:59.54) opuściła to za późno, zamykając szybko, ale zajmując 3. miejsce.

Jak zawsze Prefontaine Classic zakończył się Bowerman Mile. Pakerzy wykonali swoją robotę, prowadząc utalentowanych zawodników przez splity 56 i 1:56 i pozwalając, by zbite pole uderzyło w dzwon w 2:55. Porywający finałowy tor był ucztą zamykającą dla wdzięcznego tłumu. Crafty Timothy Cheruiyot był nie do odmowy, gdy jego oszałamiający ostatni odcinek poprowadził do domu panującego mistrza Diamentowej Ligi w 3:50,49. Ayanleh Souleiman (3:51.22) dośrodkował jako następny, a za nim bracia Ingebrigtsen, Filip w 3:51.28, Jakob w 3:51.30, gdy wszystkie 15 finiszerów przebiło się o 4:00.