Tenis Zasady i oficjalnych Regulamin

Choćdługa i prestiżowych dziedzictwo gry w tenisa jest często zastraszenia do tenisistów -amatorów , którzy chcą zdobyć więcej doświadczenia z zorganizowanej sportu , jego oficjalne zasady i przepisy nie są bardziej skomplikowane, niż jakiegokolwiek innego sportu , a powinnaś ' t byćprzeszkodą dla nowo ambitnych graczy. Podczas tenis ma surowszy poczucie etykiety sądu i grzeczności niż wiele innych sportów , nawetkrótka znajomość tych przepisów może pomóc zachować Ci co z siebie głupca po raz pierwszy wyjść na boisko . Linie brzegowe Zasady
Tutajmniejszy sąd Serwis podzielony jest na cztery mniejsze prostokąty.

średnia kort tenisowy jest zaprojektowany jako symetryczny prostokątny sądu podzielony równo przez długi , poziomy netto całej środku boiska . Koniec każdej stronie boiska która biegnie równolegle do siatki jest określana jako linię podstawową , adłuższy bok sądu biegnie prostopadle do siatki jest określana jako alei. Średnia sąd jest wyposażony w dwa zestawy linii alei ; jeden zestaw wierszy , które tworzą węższy sąd , zwany jednolitego ' s Court i jeden szerszy zestaw linii , które tworzą sobowtórów sądu . Uwaga : Wszystkie strzały , które dotykają linie zostaną uznane w , co oznacza , że aby do piłki , aby nazywać się 100 procent w spotkaniu musi nawiązać kontakt z asfaltem na zewnątrz linii brzegowych

Doubles vs Single Zasady

Tenis mogą być odtwarzane zarówno z stylu singli lub podwójnej stylu gry . W single grać ,gracz musi trafić jego ujęcia w ramach węższych uboczu biegnących prostopadle do sieci , ponownie , zidentyfikowane jako sąd singli . W deblu , ponieważ istnieją dwa gracze po obu stronach siatki , szersze linie boczne są wykorzystywane , dzięki czemu gracze bardziej pokój trafić strzałów na szeroki, wzdłuż podwójnej alei .

Usługę Zasady sądowe
bazowy ma małą linię , która dzieli sądy usług w dwóch.

Każdy punkt meczu tenisowym jest zaczął z usługą, w której gracz zazwyczaj rzuca piłkę nad jego lub jej głowę , aby uderzyć piłkę w dół , w poprzek siatki do mniejszego prostokątnego pudełka na ukos od niego. Na początku badania jednej stronie boiska , znajduje się mała linia wskazując dokładną środek linii bazowej ; Serwer musi stanąć po stronie linii , który jest po przekątnej naprzeciwko sądu , który on lub ona służącą
Punktacja : . Gry

każdym meczu padnie tenisa w ukończeniu poziomu rozległość . Każdy punkt jest oceniany w odstępach 10 ' ' s oraz 15 s , co dana gra może dać wynik 0-0 ( lub " Kocham wszystko " ) , 0-15 ( lub miłości - 15 ) , 15-15 ( lub 15 wszystkie) , 30-15 , 40-15 , 40-30 i 40-40 ( lub dwójka ) . Jeśli jeden gracz przewyższa "40" , podczas gdy dwa lub więcej punktów przewagi nad jego lub jej przeciwnikiem , a następnie on lub ona wygrywa. Na przykład, jeśligracz osiągnie 40-30 z 40 punktów , a u innego punktu. Jeśli osiągniemecz dwójkę , lub 40-40 , a następnie grać dalej , aż jeden gracz wygra dwa kolejne punkty, o których mowa w przewagę " w " gdyserwer przodu o jeden, a zaleta "poza " gdy odbiornik jest do przodu o jeden, więc na przemian punktów przewagi i dwà ³ ch , aż jeden gracz wygra dwa kolejne punkty
Punktacja : . Ustawia
To ' s serwer i # 039 ; s odpowiedzialność utrzymać wynik , gdysędzia liniowy nie jest dostępny .

Każdy zestaw mecz tenisa składa się z sześciu gier dla każdego gracza . Oznacza to, żegra może przejść 1-0, 1-1, 1-2 , 2-2 , na przykład . Jeśli jeden gracz wygrywa sześć gier , podczas gdy co najmniej dwie gry wyprzedza jego lub jej przeciwnika , to on wygrywa seta. Albo przeciwnik ma do siedmiu gier do jego lub jej pokonać przeciwnika przez dwa, co oznacza, że​​zestaw może być teoretycznie wygrał 7-5. Jeśli jednakgra osiągnie 6-6 , to zazwyczajkrawat grał przerwa
Punktacja : . Tie Breaks

przerwy Tie są odtwarzane , gdyzestaw osiągnie 6 -6 , i są oceniane inaczej niż jakikolwiek inny aspekt gry. Przerwa krawat zaczyna się od jednego punktu serwisowego od kogo ostatnio otrzymał służyć. Po pierwszym etapieusługa przełącza się na ' przeciwnika s posiadania , gdzie on lub ona następnie przechodzi do służby dwa kolejne punkty. Po sześć punktów zostały zagrane , gracze zmienić strony sądu , i ogólnie zatrzymać się na krótki odpoczynek . Przerwa krawat nadal dopóki jeden z graczy osiągnie lub przekracza siedem punktów i wyprzedza jego lub jej przeciwnika przez co najmniej dwa punkty
Punktacja : . Mecze

Każdy mecz składa się z trzech lub pięciu setach. U mężczyzn ' najlepiej pięciu mecz , gra zatrzymuje się, gdy jeden z graczy wygrywa trzy zestawy przed jego przeciwnik robi , podczas gdy wkobiety ' najlepiej z trzech meczu , gra zatrzymuje się raz jeden gracz wygra dwa sety.

Lets i netto Zasady na akord w
Kontakt z sieci jesttrudne do zrozumienia reguła .

ważna zasada , aby pamiętać, jak postępować , gdy zaciski kulkowenetto . Po służbie , jeśli klipygraczy akordu netto , alepiłka spada w granicach sąd usług ,piłka nazywaniech isłużyć powtarza . Jednak w zwykłym toku meczu, wszystkie strzały , które clipnetto są uważane za aktywne odtworzeń dopóki piłka ląduje na odpowiedniej stronie sądu .