Jak długo trwa mecz baseballowy? Cóż, to zależy

Mecze Major League Baseball trwają dziewięć inningów, a ich ukończenie zajmuje średnio TROCHĘ PONAD trzy godziny. Mniejsza liga i kolegialny baseball również trwają dziewięć rund I SĄ OGÓLNIE KRÓTSZY CZAS. Mecze baseballowe w szkole średniej i Babe Ruth są rozgrywane przez siedem inningów, w Little League w baseball przez sześć inningów, a Tee-Ball przez pięć inningów.

Jak długo trwa gra w baseball?

Inning w baseballu trwa łącznie sześć outów, po trzy na drużynę. Inningi są podzielone na dwie połowy. Drużyna gości uderza w „górną” połowę zmiany, a gospodarze w „dolnej”.

Ta zasada nie zmienia się na wszystkich poziomach baseballu — z wyjątkiem Tee-Ball, która nie liczy outów i wymaga, aby każdy gracz w drużynie otrzymał uderzenie w każdym inningu.

Możliwe, że pół inningu może zająć tylko trzy wyciągi na trzy szybkie auty. Nie ma jednak ostatecznego terminu. Dokładny czas trwania zależy od liczby nietoperzy, tempa miotacza i liczby zmian narzutów. Teoretycznie inning może trwać w nieskończoność, jeśli drużyna walcząca nie zdobędzie trzech outów.

Jak długo trwają mecze Major League Baseball — i dlaczego

Jednak liczba inningów rozegranych w grze i dokładna długość gry zależą od kilku czynników.

Jeśli mecz MLB pozostaje remisowy na koniec dziewięciu inningów, zespoły rozgrywają dodatkowe inningi, dopóki jedna drużyna nie będzie miała więcej przebiegów niż druga na koniec inningu. W 2020 roku biegacz został umieszczony na drugiej bazie przed każdym inningiem, aby ułatwić osiągnięcie szybszego wyniku i uchronić zespół zajmujący się pitchingiem przed rozegraniem ponad 15 meczów inningu. Najdłuższy mecz w 2020 roku to 13,0 inningów w porównaniu z 23 meczami w poprzednim sezonie, które zajęły 14 lub więcej inningów.

Z drugiej strony mecz może zakończyć się po 8,5 inningu, jeśli gospodarze prowadzą pod koniec górnej połowy dziewiątego inningu.

Możliwe jest również, że gra MLB zakończy się po pięciu inningach, jeśli jest zła pogoda.

Dokładny czas potrzebny na ukończenie gry, wyrażony w godzinach i minutach, różni się w zależności od gry. Miotacze, którzy spędzają więcej czasu między wyciągami, wydłużają mecz, podobnie jak długość między inningami, która zmienia się od 1:55 do 2:55 w postseasonie ze względu na wymagania telewizyjne.

Duża liczba biegaczy na bazach również wydłuża czas gry, ponieważ większość miotaczy wykorzystuje dodatkowy czas między naciągami z biegaczami na bazach.

Ponadto gry z kilkoma zmianami rzutów lub wyzwaniami powtórek trwają dłużej z powodu dłuższych przerw w grze.

W 2015 r. MLB ogłosił zasady skracania gier – zwykle rywalizujące drużyny grały dłużej niż cztery godziny. Dostępny jest teraz licznik czasu, który śledzi czas między inningami, wizytami trenerów i łapaczy na kopcach, a czas między uderzeniami a zegarami boiska jest testowany w mniejszych ligach, ograniczając czas między naciągami do 20 sekund, gdy bazy są puste.

W 2020 roku, podczas pandemii COVID, gracze Major League Baseball zgłosili się na trening 1 lipca 2020 roku, co doprowadziło do 60 meczów w regularnym sezonie, które rozpoczęły się 23 i 24 lipca.

Te zasady nie dotyczą wszystkich poziomów baseballu. Inne czynniki wpływają na długość meczu baseballowego.

Jak długo trwa mecz baseballowy Minor League?

Baseball niższej ligi, który obejmuje AAA, AA i kilka innych profesjonalnych lig, podlega tym samym zasadom co MLB. Ligi AAA i AA wprowadziły 20-sekundowy zegar czasu gry, co skraca czas gry o 12 minut. Doubleheaders mają długość 7,0 inningów u młodszych.

Jak długo trwa kolegialny mecz baseballowy?

Mecze kolegialne trwają również dziewięć rund. Jednak w pewnych okolicznościach jedną lub obie partie doubleheada można rozegrać przez siedem inningów. Zasada łaski zaczyna obowiązywać i gra jest zakończona, jeśli drużyna ma 10 lub więcej przebiegów po siedmiu inningach — lub pięciu inningach w grach obejmujących siedem inningów.

Jak długo trwa licealna gra w baseball?

Gry w baseball w liceum trwają siedem rund. Jeśli pogoda jest niesprzyjająca, oficjalną grę można rozegrać w czterech rundach. Ponieważ niektóre boiska w szkole średniej nie mają świateł, ciemność może stać się problemem, a zabawę można wznowić później. Jeśli drużyna ma przewagę o 10 przebiegów po czterech inningach, obowiązuje zasada miłosierdzia.

Jak długo trwa mecz baseballu dla młodzieży?

Czas trwania młodzieżowych meczów baseballowych zależy od poziomu gry.

• Tee-Ball (wiek 4-7) jest rozgrywany przez pięć rund; jednak liczba inningów jest często określana przez przydzielony czas gry, który różni się w zależności od ligi.
  • Mała liga (w wieku 7-13 lat) gry mają sześć rund.
  • Babe Ruth League (13-18 lat) gry mają siedem rund