Olivier Robert zdobywa trofeum Massimo Dutti na CSI5* A Coruña

Olivier Robert wygrał w najtrudniejszym teście A Coruña CSI 5*, nagrodę Massimo Dutti. Kolarz galijski wygrał z Erosem w teście na 1,50 metra w czasie 35,97 sekundy. Robert był wspaniałym dniem dla reprezentacji Francji, ponieważ dwa trofea najwyższej kategorii zdobyli zawodnicy z tego kraju.

Niemcy po raz pierwszy stanęli na podium w Casas Novas na drugim miejscu dzięki Christianowi Kukukowi i Limoncello NT, którzy byli o 26 setnych od zwycięskiego czasu (36,23 sekundy). Belg Jos Verlooy, który dosiadał Igora, był trzeci z czasem 36,60 sekundy.

Holenderscy kolarze Maikel i Eric Van der Vleuten zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce, za nimi plasują się Laura Renwick (GBR) i Edwina Tops Alexander (AUS) oraz Belg Françoise Mathy Jr.

Tylko osiem zgłoszeń na 37 zakwalifikowało się do skoku w ostatniej klasie dnia przed zatłoczonymi trybunami. Z różnicą mniejszą niż sekunda w wielu przypadkach, kolarze zrobili wszystko, co w ich mocy, aby zdobyć pierwsze miejsce w XXXVII edycji zawodów A Coruña. Wszyscy oprócz Mathy’ego wyszli bez błędów.

Nagroda Engel &Völkers

Wcześniej pierwsze zwycięstwo w konkursie 5* powędrowało do Francji, dzięki dominacji Guillaume'a Foutriera w Nagrodzie Engel &Vólkers. Foutrier i Tchin de la Tour, mając wysokość 1,45 metra i biegając zgodnie z zasadami „Fault &Time”, zatrzymali czas na 62,69 sekundy. Był to najlepszy wynik spośród zaledwie 15 par, którym udało się ukończyć rundę spośród 41 uczestników.

Francuz zdegradował Włocha Lucę Marię Monetę na drugie miejsce. Luca Maria Moneta, siedzący na grzbiecie Neptuna, wyznaczył czas do pokonania na 62,72 sekundy. Hiszpania również znalazła się na podium dzięki odważnej Paoli Amilibii. Poprowadziła Chaca Balou N na trzecie miejsce z czystym wynikiem 63,19 drugiej rundy, co zostało gorąco oklaskiwane przez publiczność.

Hiszpańskie zwycięstwa w dwóch testach CSI2*

Dzień rozpoczął się w Larín od czysto hiszpańskiego podium w obu testach konkursu 2*. W otwierającej klasie prędkości Pablo Valle, Pedro Mateos i Otti Verdú osiągnęli najlepsze czasy w teście na 1,30 metra. Jako pierwsza ustawiła wysoko poprzeczkę Katalończyk Otti Verdú, która ukończyła rundę w 49,98 sekundy na Twiggy Ka. Nie zajęło Valle dużo czasu, by odebrać jej przywództwo z Danthe RDPS (48,61 sekundy), a Pedro Mateo zajął drugie miejsce z 49,02 sekundy na swoim 10-letnim Ultra Lordzie.

Za tą klasą podążała Prize NH Collection, która trwała 1,40 metra w dwóch fazach, w której zawodniczka Paloma Barceló ustanowiła najlepszy czas z Vivaldim D’Hyrencourt:22,66 sekundy. Wraz z Inés Barceló strzeliła już 0 rzutów karnych w swojej pierwszej rundzie. Ale to w swojej drugiej próbie zdecydowanie odniosła zwycięstwo. Diana Marse-Lafarge była jedyną, która była w stanie zagrozić swojemu prowadzeniu, kiedy w drugiej rundzie zatrzymała czas na 22,66 sekundy z Voilą Larą. W końcu zajęła drugie miejsce, a za nią Kevin González de Zárate i Urbain des Grezils, który zatrzymał czas na 22,94 sekundy.