Zasady nadgodziny do koszykówki

Jeślimecz koszykówki jest związany z końcem rozporządzenia gry ,piłka musi zachować odbijając aż ktoś zyskuje przewagę na brzęczyk . Dodatkowa sesja nazywa nadgodziny ( lub " OT " w skrócie) , a zasady dotyczące tego aspektu gry zależy od poziomu zaawansowania - czy jest toprofesjonalny , uczelni, międzynarodowym lub wysoki gra szkolną. Powiedział, że wszystkie zasady nadgodziny są takie same dla obu graczy płci męskiej i żeńskiej . NBA

National Basketball Association posiada okresy nadgodziny pięć minut , bez względu na to , ile OTs są odtwarzane . NBA składa się z czterech kwartałów o 12 minut , a pozwala na 130 sekund między końcem czwartego kwartału i godziny nadliczbowe , a także między każdym okresie w godzinach nadliczbowych . Najwięcej Dogrywki w meczu NBA jest sześć . Tak stało się w 1951 roku w meczu pomiędzy olimpijczyków Indianapolis i Rochester Royals , które Olimpijscy wygrał 75-73 .
NCAA

przeciwieństwie do NBA , koszykówka liceum zastosowania dwie połówki 20 minut , w przeciwieństwie do czterech kwaterze. Jednak wszystkie programy powiązane z NCAA (dział I, II i III), grać pięć minut nadgodziny , tak jak w profesjonalistów . Kluby i Bradley Cincinnati mężczyzna grał siedem nadgodziny w 1981 roku na płycie NCAA Division I , z Bradley zyskuje 91-90 zwycięstwo. Imperium Liceum
< p> Wysoka koszykówki szkoła wykorzystuje cztery kwartały osiem minut , w godzinach nadliczbowych zwykle trwający cztery minuty w poziomie uniwerek ( studiów i mniejsze zespoły uniwerek często odgrywają trzy minuty nadgodziny , chociaż przepisy różnią się od stanu ) . Według Ciekawostki Biblioteki ,rekord dogrywkach w grze liceum jest 13 . Miało to miejsce w Północnej Karolinie w 1964 roku , z Boone Trail obrzeża Angier , 56-54 .
Zbiory Olimpiady

olimpijski i większość międzynarodowych pro drużyn w ślady NBA i wykorzystywać okresy nadgodziny pięć minut (po czterech kwartałach 10 -minutowych ) . Nie Olimpijski gry koszykówka męska i damska , nigdy nie przekroczył trzy nadgodziny .
Innych zasad OT

faule Gracza są przeniesione z rozporządzenia do dogrywki . Innymi słowy , jeśligracz liceum ma cztery faule na czele do OT , to odbiera kolejny faul , jest zdyskwalifikowany . Również Dogrywki na wszystkich poziomach rozpoczynają się rzutem sędziowskim na korcie centralnym , tak jak na początku gry. Jeden dodatkowy limit czasu na OT pełny jest w grze olimpijskiej , w porównaniu do trzech dla NBA. Tymczasemnagrody NCAA jeden 30 -sekundowy czas oczekiwania na OT , jak również wszelkie niewykorzystane limity czasu 30 sekund od drugiej połowy . Imperium