Zasady dotyczące dogrywek w baseballu

W sportach, „Dogrywka” zwykle odnosi się do przedłużenia gry lub meczu w celu zerwania remisu między dwoma zespołami. Kiedy dwie drużyny baseballowe pozostają remisowe po dziewięciu rundach, gra toczy się dalej w dodatkowych rundach, forma nadgodzin. Oficjalne zasady Major League Baseball, lub MLB, oferują standard dla dodatkowych rund w konkurencyjnym baseballu.

Format wewnętrzny

Dodatkowe inningi mają ten sam format, co zwykłe inningi w baseballu. Każda zmiana składa się z dwóch połówek. W pierwszej połowie, nazwany szczytem inningu, drużyna gości nietoperzy. W drugiej połowie zmiany zwany dnem rundy, drużyna gospodarzy nietoperze. Połowa inningu kończy się, gdy drużyna walcząca ma trzy auty.

Zakończenie gry

Gra musi być kontynuowana z dodatkowymi inningami, dopóki jedna drużyna nie zdobędzie więcej przebiegów niż druga drużyna. Jeśli drużyna gości zdobędzie bieg, aby uzyskać prowadzenie w górnej części zmiany, Drużyna gospodarzy wciąż musi odbijać, aby zakończyć zmianę. Jeżeli drużyna gości utrzymuje prowadzenie po zakończonej zmianie, wygrywa drużyna gości. Jeśli gospodarze zdobędą runę, aby ponownie wyrównać wynik, Jednakże, gra toczy się dalej. Jeśli gospodarze uzyskają prowadzenie w dowolnym momencie w dolnej części inningu, gra natychmiast się kończy, a obie drużyny nie kończą trwającej zmiany. Jeśli gospodarze wygrają w dodatkowych inningach, gra kończy się, gdy zwycięski bieg przekroczy bazę domową, lub gdy tylko biegacz, który uderzył w wielokrotny home run, przekroczy bazę domową. Zatem, gospodarze mają przewagę nad gośćmi, ponieważ po zdobyciu prowadzenia przez gości mają szansę na odrobienie zaległości.

Zwana grą

Jeśli zagrażasz pogodzie, awaria zasilania lub inne okoliczności wymagają, aby „umpire” zarządził grę podczas dodatkowych inningów, podczas gdy wynik pozostaje remisowy, gra pozostanie zawieszona. Drużyny powrócą, aby zakończyć mecz w późniejszym terminie lub terminie. Jeżeli drużyna gości uzyskała przewagę w szczycie zmiany, a sędzia ogłosi mecz w dowolnym momencie tej zmiany, gra jest grą regulaminową, a drużyna gości wygrywa.

Najwięcej rozegranych inningów

Według almanachu baseballu Boston Braves i Brooklyn Dodgers są rekordzistami pod względem liczby rund, jakie kiedykolwiek rozegrano w jednym meczu. Obie drużyny rozegrały 26 inningów, kiedy sędzia zarządził mecz, ponieważ słońce zaszło, a gracze nie mogli już widzieć piłki. Ostateczny wynik meczu z 1920 roku to 1-1. Zgodnie z aktualnymi zasadami MLB, żadna gra nie może zakończyć się remisem.

Dodatkowe rundy Małej Ligi

Standardowe rozgrywki Małej Ligi składają się z sześciu inningów. Jeśli dwie drużyny pozostają remisowe po sześciu inningach, gra toczy się dalej w dodatkowych rundach. Gra kończy się, gdy drużyna gości zdobędzie przewagę do końca całego inningu lub gdy gospodarze uzyskają przewagę w dowolnym momencie w dolnej części inningu.