Mężczyźni USA przegrywają z Meksykiem 97-88 w eliminacjach do Mistrzostw Świata FIBA

• Punktacja USA-Meksyk
  • Dodatkowe cytaty
  • Wyniki turnieju kwalifikacyjnego FIBA ​​Americas World Cup/Harmonogram

Drużyna kwalifikacyjna do Mistrzostw Świata Mężczyzn w Koszykówce w USA (1-1) nie zdołała pokonać skoku 31-12 w trzecim kwartale z Meksyku (1-1), a USA przegrały z gospodarzem 97-88 w eliminacjach do Mistrzostw Świata FIBA ​​w poniedziałkowy wieczór w Chihuahua, Meksyk.

Meksyk strzelił 17-z-35 z 3 punktów w meczu, w tym rekordowe 27 punktów od Orlando Mendeza, który strzelił 7 z 11 zza łuku. Stany Zjednoczone, który strzelił 73,3% w pierwszej połowie (22-30 FG), ochłodził się do zaledwie 31,0% z pola w drugiej połowie (9-29 FG) i popełnił 14 obrotów w porównaniu do pięciu obrotów Meksyku.

"Dobrze, musisz dać Meksyk kredytu, " powiedział Główny trener USA Jim Boylen . "Oczywiście, zrobili strzały. Robili wielkie sztuki, kiedy tego potrzebowali. Myślałem, że walczyliśmy. Myślałem, że próbowaliśmy. Ale nie mieliśmy wystarczającej obrony, kiedy jej potrzebowaliśmy, a to z powodu ich ofensywy i strzelania.

„Walczyliśmy z wyjściem z połowy. Myślałem, że to połączenie tego, jak oni (Meksyk) strzelali i strzelali, a my odwracaliśmy piłkę.

Izajasz Tomasz (wolny agent/Waszyngton) był najlepszym strzelcem USA z 21 punktami i 10 najlepszymi asystami w USA, ale Thomas musiał opuścić grę 6:18 w czwartej kwarcie po tym, jak odniósł swój drugi faul techniczny. W tym momencie Stany Zjednoczone przewyższały 82-76.

USA cofnęły się w ciągu trzech punktów, 84-81 o 5:03 pozostały w grze, ale to było tak blisko, jak mogły się zbliżyć Stany Zjednoczone. Strzelanie w USA nie poprawiło się, a Meksyk strzelił 7 z 8 z linii rzutów wolnych wzdłuż odcinka, aby przypieczętować zwycięstwo.

BJ Johnson (Lakeland Magic/LaSalle) miał 15 punktów; oraz Shaq Harrison (Delaware Blue Coats/Tulsa) i Łukasz Kornet (Maine Celtics/Vanderbilt) każdy dołożył po 12 punktów.

„To wspaniałe doświadczenie móc grać dla swojego kraju, — powiedział Kornet. „Zdecydowanie trudno jest przegrać, szczególnie z rodowodem i wszystkim z amerykańskiej koszykówki. Ale Meksyk, pobili nas. Grali świetnie. Zasłużyli na zwycięstwo.

Meksyk skoczył do przodu 4-0, aby rozpocząć mecz, a prowadzenie zmieniało się z rąk do rąk siedem razy w pierwszej kwarcie. USA wykorzystały swoją pierwszą przewagę, 9-8 o 6:32, kiedy Thomas wykonał rzut za 3. Meksyk wyszedł na prowadzenie 17-15 z wynikiem z głębokości 3:37, ale Brian Bowen II (Iowa Wolves) połączył się zza łuku, a Johnson wykonał kolejne 3s, a USA prowadziły 24-19 o 1:54. Po partyturze z Meksyku Chasson Randle (wolny agent/Stanford) i Johnson, który miał 10 punktów za pierwszą kwartę, dodane wyniki dla USA, co doprowadziło 28-21 do drugiego okresu.

Meksyk zbliżył się do dwóch punktów, 30-28 o 8:31 w drugiej kwarcie po trójce, ale Haywood Highsmith (Delaware Blue Coats/Wheeling) zdobył siedem punktów dla USA, w tym jeden kosz z głębin, a USA prowadziły 37-28 o 6:57. Drużyny wymieniały się koszami, przed USA zorganizowały bieg 10-2 i prowadziły o 13 punktów, 55-42 z 47,5 sekundy w okresie. Meksyk, Jednakże, w finale zdał dwie trójki 1:25 zwrotki, w tym brzęczyk-pałkarz, który zdobył wynik 57-48 na półmetku.

USA zdobyły pierwsze miejsce w trzeciej kwarcie, ale Meksyk strzelił pierwszy z sześciu rzutów za 3 punkty w trzecim kwartale, rozpoczynając swój przełomowy bieg. Meksyk zremisował wynik 64-64 na 5:58, a następnie pokonał USA 15-5 i awansował do ostatniej tercji z przewagą 79-69.

Podczas gdy USA wyprzedziły Meksyk 39-34, Meksyk otrzymał 12 ofensywnych desek, które dały 16 punktów drugiej szansy, i Meksyk również miał przewagę w punktach od obrotów, wynik 15 do dziewięciu w USA.

Ty Ellis oraz Otella Harrington służył jako asystent trenerów USA w okienku kwalifikacyjnym FIBA ​​World Cup w listopadzie 2021 roku.

USA będą miały jeszcze dwa okna gry w kwalifikacjach, w tym Portoryko (1-1) 24 lutego i Meksyk 27 lutego, 2022; i Portoryko 1 lipca i Kuba (0-2) 3 lipca, 2022.

Trzy najlepsze drużyny kończące z każdej z czterech grup pierwszej rundy awansują do drugiej rundy.

Druga runda również zostanie rozegrana w trzech oknach, w tym 22-30 sierpnia, 2022; 7-15 listopada, 2022; oraz 20-28 lutego, 2023. Trzy najlepsze drużyny finiszujące z dwóch grup drugiej rundy oraz drużyna zajmująca pierwsze miejsce, zakwalifikuje się poza strefę obu Ameryk do FIBA ​​Basketball World Cup 2023.

[Mężczyźni USA przegrywają z Meksykiem 97-88 w eliminacjach do Mistrzostw Świata FIBA: https://pl.sportsfitness.win/Wydarzenia-sportowe/Puchar-Świata/1018047231.html ]